Dobrotka
08.01.10,23:22
Dobrý deň,

Plánujem otvoriť malý obchod so zdravou výživou-produkty pre celiatikov,bio produkty a pod. Obchod-priestory mám už 6rokov, len som tam predávala textil,po "invázii číňanov" som už stratila chuť....Všetko kompletné zariadenie mám, len mi chýbajú prostriedky na nákup tovaru. Možete mi poradiť,či existujú nejaké"zdroje" alebo subjekt podporujúci tento druh podnikania? Všetky prostriedky z fondov úradu práce ,čo ja viem - sú len pre začínajúcich podnikateľov, alebo pre tých ktorí prerušia živnosť. Ďakujem za radu.:)
penoza
09.01.10,07:18
.. pre začiatok by som vedela ponúknuť výživový doplnok, ktorý môžu aj celiatici na konsignáciu, resp. zaplatíš ak predáš..
terezamaria
09.01.10,07:56
Dobrý deň,

Plánujem otvoriť malý obchod so zdravou výživou-produkty pre celiatikov,bio produkty a pod. Obchod-priestory mám už 6rokov, len som tam predávala textil,po "invázii číňanov" som už stratila chuť....Všetko kompletné zariadenie mám, len mi chýbajú prostriedky na nákup tovaru. Možete mi poradiť,či existujú nejaké"zdroje" alebo subjekt podporujúci tento druh podnikania? Všetky prostriedky z fondov úradu práce ,čo ja viem - sú len pre začínajúcich podnikateľov, alebo pre tých ktorí prerušia živnosť. Ďakujem za radu.:)

Pokiaľ si predstavuješ príspevok z ÚPSV a R, musíš byť evidovaná najmenej 3 mesiace ako nezamestnaná, ale to určite vieš. Potom vypracovaný projekt, na úrovni vypracovaný, no a potom schvália, či neschvália na Správnom výbore ÚPSVaR.

Druhá možnosť je dotácia z eurofondov, ale to je taktiež o projekte, ktorý má dobrú úroveň. Ale sú odborníci, ktorí sa zaoberajú práve vypracovaním takýchto projektov, ktoré by mohli prejsť komisiou pre schvaľovanie eurofondov.

Jedná sa o zdravú výživu, tú možnosť by som nezahadzovala, len sa musíš rozbehnúť na správne strany, aby sa Ti to podarilo. Držím Ti palce.
Dobrotka
09.01.10,08:43
Ďakujem pekne za odpoveď....ja tieto podmienky poznám. Na úrade práce mi povedali, že v novom roku by mali byť nejaké nové podmienky ohľadne príspevkov na podnikanie. Možno by sa nemali týkať iba príspevkov s podmienkami zrušenia, alebo pozastavenia podnikania. Neviete o tom nič? Ja si totiž nemožem dovoliť pozastaviť, ani zrušiť živnosť na tri mesiace, lebo by som prišla o priestory.

Čo sa týka projektov z eurofondov, to je tak trochu beh na dlhú trať s nejasným koncom a navyše stoja ďalšie finančné prostriedky. No a ja nemám ani čas,ani financie navyše...No a čo som zisťovala, zdravé potraviny nie sú veľmi "in" pre financovanie EF....
Dobrotka
09.01.10,08:45
Možete mi povedať viac? Ďakujem.
cabada
09.01.10,09:16
Možete mi povedať viac? Ďakujem.

Viac Ti nemôžem povedať, tiež sa brodím v hľadaní finančných zdrojov pre začatie podnikania - ja som poprosila sestru, ktorá je zamestnaná na úver, ktorý budem splácať ja. Tiež nie veľmi veľké peniaze, ale teším sa. Takže môže pomôcť rodina.
Ale, čo som chcela napísať je, že Ti držím palce v tomto biznise a prajem Ti mnoho zákazníkov a
véééľmi - udržanie kvality služby a ľudský prístup.
terezamaria
09.01.10,11:56
Ďakujem pekne za odpoveď....ja tieto podmienky poznám. Na úrade práce mi povedali, že v novom roku by mali byť nejaké nové podmienky ohľadne príspevkov na podnikanie. Možno by sa nemali týkať iba príspevkov s podmienkami zrušenia, alebo pozastavenia podnikania. Neviete o tom nič? Ja si totiž nemožem dovoliť pozastaviť, ani zrušiť živnosť na tri mesiace, lebo by som prišla o priestory.

Čo sa týka projektov z eurofondov, to je tak trochu beh na dlhú trať s nejasným koncom a navyše stoja ďalšie finančné prostriedky. No a ja nemám ani čas,ani financie navyše...No a čo som zisťovala, zdravé potraviny nie sú veľmi "in" pre financovanie EF....

Pokiaľ tie podmienky poznáš, tak nie je o čom. Prelúskala som všetky stránky ÚPSVaR, Ministerstva PSVaR, ale nie je na nich ani zmienka o nejakej zmene ohľadom príspevkov na podnikanie.

Už vôbec nie, že príspevok by poskytli už " hotovým podnikateľom". To určite nie, to by bol abnormálny záujem od všetkých podnikateľov, ktorí by spadali pod nejaké nové pravidlá.

Pri projektoch, ktoré sa dávajú na schválenie z eurofondov naozaj potrebuješ peniaze, aby si ho zaplatila a píšeš, že nemáš čas, tak to už neviem, buď máš niekoho iného, kto Ti to bude vybavovať, ale bez času nevybavíš nič. To je kopa hodín, ktoré musíš venovať chodením po úradoch a pokiaľ ho nemáš, nevybavíš nič.

Zdravá výživa je veľmi podporovaná " Eurofondami ", len sa k tomu treba postaviť správnym prístupom a bojovať.
Dobrotka
09.01.10,12:35
Ste zlatí, ďakujem všetkým, ktorí mi odpovedali, aj za vaše priania k úspechu..... ja to zvládnem!...

Chcem sa opýtať na ešte jednu vec.....Chcela by som z USA dovážať organické cukrovinky. Výrobca ich už dováža do EU /nie sú na Slovensku/, to zn. že má certifikáty na dovoz do EU. Keď by som to ja dovážala priamo z USA - koli cene....a mám takú možnosť - musím aj ja mať nejaké špeciálne povolenia,certifikáty, alebo stačia tie ich....
penoza
11.01.10,07:45
Robím so všetkým, čo sa týka uvedenia na trh liekov, výživových doplnkov a zdravotníckych pomôcok v SR aj v ČR. Výživové doplnky úzko súvisia s potravinami, čo organiské cukrovinky by mohli byť,... legislatíva je celkom zložitá, naše úrady sa snažia byť dokonalé... potrebuješ povolenie uvedenia na trh... musela by som vidieť niektoré Tvoje certifikáty, aby som sa mohla presnejšie vyjadriť..
Dobrotka
11.01.10,07:53
No teda.....O.K.,... až budem mať niečo konkrétne na stole, rada sa prihlásim....Ďakujem pekne za radu...D.
Lumika
20.05.11,05:17
Penoza,
planujem otvorit obchod so zdravou vyzivou.
Potrebujem poradit.
lumikaj @centrum. sk (spolu, bez medzery)

Dakujem JK.