gbt
15.09.05,15:35
ahojte poradaci, potrebovala by som pomoct, neviem ako to mam zauctovat:
Priatel pouzival mobilny telefon ORANGE PRIMA kartu. Medzicasom sa stal FO platcom DPH a PRIMA KARTU si zmenil na pausal - uz ako FO.
Faktura z ORANGE je takato:
aktivacia - prechod z primy 0,-- Sk 19 % DPH
mes.poplatok - Paušal 376,-- Sk 19 % DPH
----------------------
cena bez DPH, zakl.dane 376,--
DPH 71,40
SPOLU 447,40
-----------------------
zaokruhlenie 0,10
Spolu 447,50
migrácia PRIMA - 445,00
-----------------------
K úhrade 2,50


Poradte mi prosim ako to mam zauctovat? ten mesacny poplatok by som este vedela aj s DPH, ale co s tou migraciou PRIMA? Ako to mam dat do penazneho dennika???
babenko1
15.09.05,14:17
Tých 445,- SKK zadáš ako uhradené - priamo v knihe záväzkov a zostane ti tam na úhradu 2,50 SKK a tie odpíšeš až vtedy, keď to bude uhradené - buď cez banku alebo pokladňu.
KEJKA
15.09.05,14:19
migráciu by som účtovala ako mínus VOZD, oni si to uplatnili ako čiastočnú úhradu aktúry. Možno pristeľ kúpil primakartu, ktorú maš plusm na VOZD, ale mal tam ešte neprevolané minúty alebočo. Skrátka ORANGE mu to uznal, takže aby si nemala dva razy vo výdavkoch a pritom si mohla odpočítať DPH.
gbt
16.09.05,05:59
Takze to mozem dat ako VOZD cez pokladnu? Tych 445 Sk mam ponizit o DPH, aby som dostala zaklad dane a DPH? Alebo ako to mam urobit?
Tu prima kartu si dobijal vzdy cez internet, takze nemam ziadny doklad o tom ze bola dobita a aj tak nebol FO vtedy.
KEJKA
16.09.05,06:52
Takze to mozem dat ako VOZD cez pokladnu? Tych 445 Sk mam ponizit o DPH, aby som dostala zaklad dane a DPH? Alebo ako to mam urobit?
Tu prima kartu si dobijal vzdy cez internet, takze nemam ziadny doklad o tom ze bola dobita a aj tak nebol FO vtedy.DPH sa odpočíta len z oficiálne faktúry ako znie - ZD a DPH. 445 Sk ak to bola úhrada ešte pred vznikom FO, tak daj ako úhradu závňzku - nič neponižuj, na to nemáš doklad iba výpis z účtu., Doplatí 2,5 a záväzok bude vyrovnaný. Tak že v PD bude raz suma 445 a potom ešte 2,50.