osky
09.01.10,10:51
prosim vas,vie mi niekto poradit?
kupila som si umele drhadlo-tolko som ho zhanala,bola som stastna ze ho konecne niekde vidim.
ale katastrofa!-nalepka,bezna ktora uvadza udaj o vyrobcovi atd.sa nedala pekne odlepit,zostali po nej znamky papiera a lepu.namocila som to teda na noc do vody a potom v horucej vode s jarou umyla.nech vsak drhnem akokolvek,roznymi vechtikmi,lepidlo sa len vlaci po drhadle a uz je cele polepene:mee::mee:.....skratka nejde to nicim dolu.nechce to zliezt ani na sucho ani na mokro,uz som zufala.a to iste sa mi stalo pred vianocami s formickami na rakvicky.co s tym?
Dáša_
09.01.10,10:05
prosim vas,vie mi niekto poradit?
kupila som si umele drhadlo-tolko som ho zhanala,bola som stastna ze ho konecne niekde vidim.
ale katastrofa!-nalepka,bezna ktora uvadza udaj o vyrobcovi atd.sa nedala pekne odlepit,zostali po nej znamky papiera a lepu.namocila som to teda na noc do vody a potom v horucej vode s jarou umyla.nech vsak drhnem akokolvek,roznymi vechtikmi,lepidlo sa len vlaci po drhadle a uz je cele polepene:mee::mee:.....skratka nejde to nicim dolu.nechce to zliezt ani na sucho ani na mokro,uz som zufala.a to iste sa mi stalo pred vianocami s formickami na rakvicky.co s tym?


tu je kopec rád http://www.artmama.sk/servitkova-technika/ako-odstranit-nalepky

aj tu http://www.artmama.sk/servitkova-technika/davanie-dole-etikiet-z-flias

mám pocit, že víťazne vyšiel biolit :)
zdenka131
09.01.10,10:12
Cenovky a etikety odstránime octom, alkoholom, odlakovačom.
monika74
09.01.10,14:30
nemam to sice vyskusane, ale existuje od firmy Dedra - ÉTIQUETTE 200ml - Odstraňovač papírových i plastových samolepek (vhodný také pro odstranění zbytků lepících pásek a cenovek. Jenoduché použití - mimořádně silný účinek.
Blizsie info - www.dedra.cz - firma ma predajcov aj na Slovensku - www.dedra-shop.sk. Staci dat cez Google klucove slovo dedra a vyhodi ti stranky roznych e-shopov. Ja mam od nich vyskusany cistic na digestor a som s nim velmi spokojna.
AlaNR
09.01.10,15:15
Obyčajná alpa alebo hociaký alkohol a lepidlo sa rozpustí. Trošku daj na handričku a pôjde to krásne dole.
kyblik
09.01.10,16:08
Agresívne rozpúšťadlá môžu poškodiť plast. Jednoznačne odporúčam technický benzín.
betrix
09.01.10,17:37
:confused: :(Lámem si hlavu nad tým, čo je vlastne drhadlo...
zdenka131
09.01.10,20:24
:confused: :(Lámem si hlavu nad tým, čo je vlastne drhadlo... Želám pekný deň. Podľa mňa asi myslela strúhadlo.
azla
09.01.10,20:36
Agresívne rozpúšťadlá môžu poškodiť plast. Jednoznačne odporúčam technický benzín.

Presne tento problém som riešila na plastových nádobach na múku, cukor ....a nakoniec som to odstránila technickým benzínom.

Najprv som skúšala technickým liehom ..nič.
Skúsila som odlakovačom :D a to mi poleptalo plast.
osky
10.01.10,19:15
dakujem vam vsetkym velmi pekne za rady.
ano,drhadlo-drhak,je struhadlo.
jedine co neviem,kde ten technicky benzin kupim?
Martasch
10.01.10,19:31
Mne sa osvedčila klasická školská guma, tá tvrdšia na gumovanie napísaného perom.
fulmaja
10.01.10,19:34
dakujem vam vsetkym velmi pekne za rady.
ano,drhadlo-drhak,je struhadlo.
jedine co neviem,kde ten technicky benzin kupim?
Myslím , že v drogérii ho predávajú.
lijana1
10.01.10,19:41
ja som etiketu odstranila s acetonovým riedidlom
kyblik
10.01.10,21:45
ja som etiketu odstranila s acetonovým riedidlom

Acetón je príliš agresívny...
bupi
10.01.10,22:03
Aceton,technicky benzin, benzinalkohol,... nie su vhodne na veci prichadzajuce do styku s potravinami. Treba skusit odmocit vo vode, ak by to neslo, tak olejom alebo kremom- pre potraviny napr. mastou, maslom- na vate trenim nalepka zide.

A reklamovala by som to. Mna tiez vsade otravuju tie nalepky, mali by si predavaci uvedomit ze nalepku svihnut hocikde je problem odstranit.Bud to tresknu tak, ze sa neda precitat nejaky dolezity text alebo to brani funkcii .
kyblik
11.01.10,11:22
Nemožeš dať do jedeného vreca acetón a technický benzín. Technický benzín sa bežne používa v domácnosti, či už na odstránenie fľakov z oblečenia, príp. na odstránenie už tu spomenutého lepidla. Je určite rozumnejšie dodržať hygienické pravidlá (očistenie benzínom, saponátom, horúcou vodou) ako hned bežať s krikom do obchodu hlavne ak


kupila som si umele drhadlo-tolko som ho zhanala,bola som stastna ze ho konecne niekde vidim.

... hoci niekedy to dobre padne sa vykričať...:rolleyes:
mareko
11.01.10,15:35
...nechce to zliezt ani na sucho ani na mokro...
možno teraz napíšem hlúposť, ale skúšala si tú nálepku jednoducho "odšulkať" prstami, bez ničoho, iba šulkať a šulkať a to odšulkané zotrieť servítkou? Mne sa takéto odstraňovanie už neraz osvedčilo, keď sklamali všetky ostatné spôsoby...:cool:
azla
11.01.10,16:05
Ani nie je problém odstrániť nálepku, tú odmočiš , "zošuľkaš" atď...problém je tá stopa po lepidle.

Ja som mala toto na zásobniciach na potraviny (na dne celý popis o výrobku). Papierik som odstránila, ale stále to lepkalo. Ak by som to tak nechala, tak na tie zvyšky lepidla by sa zachytávali nečistoty. (ale ako som písala pomohol technický benzín; veď potom to aj tak všetko umyješ nejakým saponátom)
osky
13.01.10,08:34
...nechce to zliezt ani na sucho ani na mokro...
možno teraz napíšem hlúposť, ale skúšala si tú nálepku jednoducho "odšulkať" prstami, bez ničoho, iba šulkať a šulkať a to odšulkané zotrieť servítkou? Mne sa takéto odstraňovanie už neraz osvedčilo, keď sklamali všetky ostatné spôsoby...:cool:

asi je tych nlepiek viac typov.ano,niekedy staci odmocit a odsulkat-zide to same.
no ja som pisala prave preto,ze tento "trik" na to nefungoval.

musim ale podakovat Bupi,ktora poradila mast a pod.
dala som si kustik masla na servitku a tym to lepidlo krasne zislo-nenamacala som to uz pred tym,jednoducho som to tym maslom suchala a ocividne to uplne lahko zislo-struhadlo je ako nove.
ale nalepka zisla mocenim vo vode,len s tym zostalym lepidlom bol problem.
tak vam vsetkym dakujem za rady.dobre ze vas mam.;):)
bupi
13.01.10,12:27
osky,tak sa tesim s Tebou:)
misomiso
13.01.10,16:42
Jednoznacne petrolej, moze byt aj nafta. Rozpustadla ako napr. aceton su nanic, pretoze to rozpusta, no rozmazava sa to a zasa hned znova prischyna.
mareko
13.01.10,19:38
asi je tych nlepiek viac typov.ano,niekedy staci odmocit a odsulkat-zide to same.
no ja som pisala prave preto,ze tento "trik" na to nefungoval.

musim ale podakovat Bupi,ktora poradila mast a pod.
dala som si kustik masla na servitku a tym to lepidlo krasne zislo-nenamacala som to uz pred tym,jednoducho som to tym maslom suchala a ocividne to uplne lahko zislo-struhadlo je ako nove.
ale nalepka zisla mocenim vo vode,len s tym zostalym lepidlom bol problem.
tak vam vsetkym dakujem za rady.dobre ze vas mam.;):)
To som rada, že máš po probléme. S tým maslom, resp. jedlým olejom ma napadlo, že sa tak dá odstrániť napríklad červené zafarbenie odšťavovača, či mixéra od mrkvy a iných farbiacich potravín. Viem, je to trocha mimotemy ale možno niekomu táto informácia pomôže.
osky
13.01.10,19:50
To som rada, že máš po probléme. S tým maslom, resp. jedlým olejom ma napadlo, že sa tak dá odstrániť napríklad červené zafarbenie odšťavovača, či mixéra od mrkvy a iných farbiacich potravín. Viem, je to trocha mimotemy ale možno niekomu táto informácia pomôže.

nahodou,super infoska-nevedela som to.
no,momentalne ziaden odstavovac nevlastnim ale uz dlho premyslam aky kupit.takze ked kupim,budem vediet ako ekologicky cistit.vdaka.;)
Laco-monter
28.01.10,14:34
:confused: :(Lámem si hlavu nad tým, čo je vlastne drhadlo...
Aj ja rozmýšĺam,čo to len može byť...
Počujem o tom prvý x v živote.
M@jka
28.01.10,15:03
To som rada, že máš po probléme. S tým maslom, resp. jedlým olejom ma napadlo, že sa tak dá odstrániť napríklad červené zafarbenie odšťavovača, či mixéra od mrkvy a iných farbiacich potravín. Viem, je to trocha mimotemy ale možno niekomu táto informácia pomôže.
Ďakujem za info, už dlhšie sa zlostím, keď manžel odšťavuje cviklu a potom je odšťavovač dlhooooo červený, kým ho postupne nejako nevyčistím.
blazja
14.08.12,06:26
Aj tak si myslím, že by sme mali premýšľať nad iným spôsobom označovania výrobkov čiarovými kódmi a vymyslieť nejaké lepidlo, ktoré sa bude dať odstrániť z plastov bez úplných problémov. Kúpila som si 15 kusov škatúľ aj s vrchnákmi - teda 30 nálepiek. Teraz si predstavte, koľko času, vody, masti či technického benzínu potrebujem... aby som všetky nálepky odstránila. Už mi to niekedy naozaj pripadá, že nevieme používať rozum na jednoduché riešenia, ale všetko čo najviac komplikujeme... Pred časom boli problémy aj s odlepením starých tapiet - dnes je prírodné lepidlo, ktorým nezalepíte nič okolo a dá sa krásne umyť - a aj staré tapety odlepíte veľmi ľahko - tak, kto vymyslí nové lepidlo aj na plasty? My spotrebitelia by sme to od obchodníkov mali požadovať!
blazja
14.08.12,06:31
Ale kým ešte také lepidlo nemáme, musíme riešiť problém po starom: vyskúšala som hore uvedené rady a odporúčam použiť starý mastný kozmetický krém po dobe spotreby (treba si ich odkladať). Nie je potrebné ani jedlé maslo, hlavne, keď toho máte viac na odstraňovanie, ako ja.
Llívia
14.08.12,06:56
asi je tych nlepiek viac typov.ano,niekedy staci odmocit a odsulkat-zide to same.
no ja som pisala prave preto,ze tento "trik" na to nefungoval.

musim ale podakovat Bupi,ktora poradila mast a pod.
dala som si kustik masla na servitku a tym to lepidlo krasne zislo-nenamacala som to uz pred tym,jednoducho som to tym maslom suchala a ocividne to uplne lahko zislo-struhadlo je ako nove.
ale nalepka zisla mocenim vo vode,len s tym zostalym lepidlom bol problem.
tak vam vsetkym dakujem za rady.dobre ze vas mam.;):)
Podobný spôsob: jedlý olej nakvapkať na starú ponožku - nálepka/lep sa dá pekne odstrániť :)
a_je_to
14.08.12,07:00
Na odstránenie lepidla z nálepiek je neprekonateľný perchlóretylén ... rýchlo a úplne dočista. Len neviem, či sa dá ešte pod týmto názvom dostať. Moja zásoba je totiž viac ako 20ročná. Ale nečuchať, lebo údajne nepriaznivo vplýva na vznik a vývoj Alzheimera.
zena77
15.08.12,04:50
Mne sa najlepšie osvedčil jedlý olej - ako to tu bolo niekde spomínané, (zdá sa mi to ekologickejšie ako chemikálie) keďže sa jedná o strúhadlo na potraviny.
Ale z práčky som to odstránila pomocou WD -čka :)
PotPalo
15.08.12,21:03
Prach. Prachobyčajný prach, čo sadá na skriňu atď. Ten naniesť na lepidlo po samolepke, a šuchať, prach sa nalepí na lepidlo a "odžmolkuje" sa dolu. Opakovať niekoľkokrát.

Iná možnosť je izolepou. Nalepiť ju na lepidlo a odlepiť. Opakovať aj 100 krát, až všetko lepidlo ostane na izolepe. Ale musí to byť kvalitná silná izolepa.

Tiež poradím, že keď budete nálepku odlepovať vééééľmi pomaly, tak sa odlepí aj s lepidlom a nezostane po nej nič. Ak sa začne zatrhávať, treba začať z iného rožku. Tiež pomôže nahriatie fénom.
tienik
16.08.12,20:21
ja mam doma vzdy toto
http://www.predaj-tonerov.sk/?akcia=showkategoria&vyber=12773

a zvladam hocijaku nalepku bez kadejakych pokusov okolo.
Do 2 minut je dole hocico.
mariasz
07.09.12,10:33
Kolegyňa mi poradila, že to mám natrieť olejom alebo masťou - (olej krátko rozotieram rukou na tom lepidle). Mastnota tieto lepidlá rozpúšťa. Potom to umyjem nejakým saponátom na riad. U mňa to zatiaľ vždy fungovalo.
misoft
07.09.12,10:44
Moja 3/4 mala niekedy taký detinský zlozvyk - lepila rúzne samolepky všade, kde si myslela, že pekne ukážu :D /totálne praštený nápad). Takto polepila celé dvierka starej chladničky. Tie nálepky tam boli niekoľko rokov - teda lepidlo už bolo fest prilepené a zatvrdnuté. Ako som to dal dolu? Zobral som WD40 a postriekal som ich. Trochu to síce bolo cítiť, ale po niekoľkých desiatkách minút, som ich jednoducho pomocou umelohmotnej autoškrabky na zamrznuté okná dal dole. Potom stačilo omyť jarovou vodou a dvierka boli čisté.
babka - ježibabka
07.09.12,11:11
Ale ako zistíme, na ktoré lepidlo čo účinkuje, keď ich je toľko druhov? Jedno ide dolu za sucha, druhé za mokra, ďalšie za studena a iné zasa za horúca. Nebolo to niekedy lepšie, keď sa ako univerzálne lepidlo používal kukuričný dextrín:? Ja sa veru tiež s tým riadne namordujem. :D:D:D
adka1987
19.09.12,17:31
ja používam detský olej nivea a ide to krásne dolu :)
osky
20.09.12,03:37
ja potieram aj maslom,margarinom... a funguje
osky
20.09.12,03:38
ved dobre,ale na co brat do ruk chemiu,ked doma sa vzdy najde daco v spajzi....?
osky
20.09.12,03:39
niektore sa odmocia vo vode,ale niektore sa neodmocia ani po xxx dnoch.potom treba nozik a dalsie uz uvedene veci-prach som neskusala,najblizsie skusim
prazenica22
07.04.15,12:22
Ja som skusila odstranit nalepku pastou, trochu lepsie, potom odlakovacom na nechty, opat trochu lepsie a nakoniec mi pomohlo maslo, dala som vsetky tri veci na vatu, samozrejme kazde na inu a miernim trenim som to dale dolu.