Aldan
09.01.10,11:12
prosím poraďte mi v JU:
- vzorec na výpočet PHM pri pracovných cestách súkromným vozidlom /Zaokrúhlovanie - matematicky?/
-priebežné položky - platba kartou

Mám blok z pokladne PHM - platba kartou:
dám výdaj z BU
príjem na priebežnú položku
výdaj z priebežnej položky za PHM?
Nemusím ísť cez pokladňu? Ďakujem
andrea palcova
09.01.10,12:23
Platbu kartou účtujem tak, že bloček si priamo pripnem k bankovému účtu a výdavok už priamo zaúčtujem do prevádzkovej réžie v členení podľa toho, za čo platím. Priebežné položky nepoužívam.
Vzorec na výpočet PHM: počet kilometrov x 0,183 + spotrebované PHM.
ak sa mýlim, rada sa nechám opraviť. pekný deň :)
Heni
09.01.10,14:52
účtovanie úhrady platobnou kartou v JU je podľa Opatrenia MF SR..... teda podľa postupov účtovania v JU § 12 - Krátkodobý fin. majetok:

ods. 5) Pri platbe platobnou kartou sa v peňažnom denníku odberateľa účtuje priebežná položka na strane výdavku v sume uhradej platby a v členení podľa § 4 ods. 6 písm. e) (t.j. podľa druhového členenia). Na zákade výpisu z banky sa účtuje v deň zúčtovania platby výdavok z účtu v banke a priebežná položka na strane príjmu.

v ods. 4) je zas popísané účtovanie inkasa platobnou kartou ;)
Heni
09.01.10,15:04
Platbu kartou účtujem tak, že bloček si priamo pripnem k bankovému účtu a výdavok už priamo zaúčtujem do prevádzkovej réžie v členení podľa toho, za čo platím. Priebežné položky nepoužívam. určite treba ísť cez priebežné položky...
Vzorec na výpočet PHM: počet kilometrov x 0,183 + spotrebované PHM.
ak sa mýlim, rada sa nechám opraviť. pekný deň :)
.
andrea palcova
09.01.10,16:59
ďakujem za opravu. tak som to zdedila v predošlom účtovníctve od šikovnej kočky, tak som ani nezisťovala, či je to správne. odteraz už budem veci preverovať. ešte raz vďaka.
Aldan
10.01.10,09:22
kočky dík za odpoveď, z toho vyplýva, že nemusím íst cez pokladňu ale len cez priebežné položky, som zvedaná či mi to MRP urobí, ešte som to nerobila, musím si celý rok opravit.
Aldan
10.01.10,09:24
ešte raz k tým PHM - celý rok platí táto suma 0,183 alebo to bolo v priebehu roka menené? Ďakujem
Tweety
10.01.10,10:17
ešte raz k tým PHM - celý rok platí táto suma 0,183 alebo to bolo v priebehu roka menené? Ďakujem
Áno, platila.
Marína
10.01.10,10:36
kočky dík za odpoveď, z toho vyplýva, že nemusím íst cez pokladňu ale len cez priebežné položky, som zvedaná či mi to MRP urobí, ešte som to nerobila, musím si celý rok opravit.
Názorný príklad účtovania v MRP nájdeš v priloženom súbore v príspevku http://www.porada.sk/1105899-post65.html