ciara1906
09.01.10,12:06
dobry den vam prajem chcela by som sa informovat ohladom upratovania pratam 2 vchody v nasom vchode kde aj byvam ja cisto ale vo vedlajsej brane je stale bordel a su tam neprijemny ludia viac tych dochodcou beriem 2 eura mesacne je tam 14 bytou raz tyzdenne zametam a zmyvam a 2 krat rocne sa budu umyvat okna ale teraz k veci niektorym najomnikom vadi ze nepratam pod rohožkami čo maju predo dvermy no ja ich nedviham podla mna si maju popratat sami potom im vadi ze pod vchodovimy dvermi su kamienky vsak ked pratam tak ich pozametam nemozem za to ze sa tam nazbieraju co tam mam chodit kazdy den chceli aj aby som umyla okna v decembry lebo nam davali plastove vsak oni su asi chory nie ta ja budem v zime okna umyvatmam robit aj parapety ale na parapetam maju vsetci kvety som povinna ich davat dole tie kvety myslim a este je moja povinost vytrhavat burinu spod okien a este co sa tyka sneho mam ho odhrabavat o 6.00 rano lenze je pracujem a uz som v praci z domu odchadzam o 5.00 nepoviem ked je sobota alebo nedela tak to nieje problem ale to sa netyka nasho vchodu tu u nas kde pratam byvaju zlaty ludia to len tan vedklajsi a ta nova domova dovernicka co je tak vkuse provokuje ked nam davali plastove okna tak kazdy den som chodila zametat aj zabradlie som umyvala a povedala ze treba umyvat zabradlie ale ja za to nemozem ze sa zaspinilo proste chcela by som vediet ze púresne co mam pratat v brane ja viem len ze raz tyzdene pozmyvat a 2 razy okna umyt dakujem velmi pakne za odpoved
Chobot
09.01.10,21:41
dobry den vam prajem chcela by som sa informovat ohladom upratovania pratam 2 vchody v nasom vchode kde aj byvam ja cisto ale vo vedlajsej brane je stale bordel a su tam neprijemny ludia viac tych dochodcou beriem 2 eura mesacne je tam 14 bytou raz tyzdenne zametam a zmyvam a 2 krat rocne sa budu umyvat okna ale teraz k veci niektorym najomnikom vadi ze nepratam pod rohožkami čo maju predo dvermy no ja ich nedviham podla mna si maju popratat sami potom im vadi ze pod vchodovimy dvermi su kamienky vsak ked pratam tak ich pozametam nemozem za to ze sa tam nazbieraju co tam mam chodit kazdy den chceli aj aby som umyla okna v decembry lebo nam davali plastove vsak oni su asi chory nie ta ja budem v zime okna umyvatmam robit aj parapety ale na parapetam maju vsetci kvety som povinna ich davat dole tie kvety myslim a este je moja povinost vytrhavat burinu spod okien a este co sa tyka sneho mam ho odhrabavat o 6.00 rano lenze je pracujem a uz som v praci z domu odchadzam o 5.00 nepoviem ked je sobota alebo nedela tak to nieje problem ale to sa netyka nasho vchodu tu u nas kde pratam byvaju zlaty ludia to len tan vedklajsi a ta nova domova dovernicka co je tak vkuse provokuje ked nam davali plastove okna tak kazdy den som chodila zametat aj zabradlie som umyvala a povedala ze treba umyvat zabradlie ale ja za to nemozem ze sa zaspinilo proste chcela by som vediet ze púresne co mam pratat v brane ja viem len ze raz tyzdene pozmyvat a 2 razy okna umyt dakujem velmi pakne za odpoved

V prvom rade by som ťa chcel poprosiť, aby si pri písaní používala bodky a text rozdeľovala do viet, lebo takto si uvarila jeden dobrý guláš. Musel som si text prečítať 3x, aby som pochopil tvoje myšlienky.

Nebudem sa vyjadrovať ku každému načrtnutému problému, ale všeobecne je možné povedať, že to, čo máš upratovať, je vecou vzájomnej dohody medzi obyvateľmi a tebou. Musíte si jasne povedať, čo a ako často máš upratovať. Ak s tým nesúhlasíš, tak to nerob.

Nikde nie je napísané, či musíš upratovať pod rohožkou alebo nie. Ale príde ti zaťažko tie rohožky nadvihnúť a umyť pod nimi tú podlahu? Ak to tak nerobíš, tak to považujem za cigánsku robotu - umyješ len čo je vidieť. Pod rohožkami môže byť aj kilo bordelu, že?

Ten sneh - ak to nestíhaš robiť, lebo pracuješ, tak to nerob. Alebo sa s nimi dohodni, že ho odhrnieš o piatej ráno. Iné ti poradiť neviem...

A tiež si po sebe prečítaj, čo si napísala, niektoré slová som musel lúštiť...
sito
10.01.10,07:36
Možno je to návyk z domácnosti. Čo je pod kobercom, čo nie je vidieť, nie je špina, bordel.

A tak sa asi nedohodli, vlastníci. Dohoda na papieri je podstatná. Nie, čo si ktorá strany myslí, že by malo byť spravené a nie je spravené.
arizona
10.01.10,07:41
Presne Ti asi nemôžeme odpovedať, lebo sme nevideli Tvoju zmluvu.
Mal by si tam mať napísané, čo všetko (a ako často) by si mala robiť.

Ak tam máš napísané, že k tvojej práci patrí aj vytrhávanie buriny v blízkosti okien, či odpratávanie snehu v zime, asi s tým nič neurobíš, mala by si zmluvu dodržiavať.
Ľudia Ti za určité služby platia, tak ich asi nezaujíma, že Ty nemáš čas.

Trhanie buriny, či umývanie okien sa nerobia často, určite sa to dá zvládnuť.
Čo sa týka odpratávania snehu-ak Ti nemôže pomôcť manžel, či niekto s rodiny, skús poprosiť nejakého dôchodcu, či nezamestnaného, možno Ti za nejaký poplatok pomôže.

S tým "obchádzaním" rohožiek súhlasím s Chobotom..., priestor "pod nimi" patrí s spoločným priestorom , takže asi neobhájiš to, že ich nebudeš umývať, lebo...:rolleyes:
Ale, ako som už písala, preštuduj si zmluvu. Ak žiadajú od Teba niečo, čo nespadá k Tvojim povinnostiam, môžeš sa ohradiť napr. na schôdzi, kde si budeš žiadať doplatiť za služby navyše, alebo sa nájde niekto iný, kto to bude robiť.
Všetko je o dohode medzi Tebou a tými, ktorí Ti platia.:)
Jeden služby poskytuje, druhý si platí za služby...
Halli
10.01.10,14:56
Na druhej strane sa chcem zastať zadavateľky témy, lebo viem ako sa chovajú ľudia. Na chodbe nech je našpinenéé, hlavne , že mám v byte čisto.
Ak tam má rohožku je to už jeho majetok a v prípade, že by tam nebola otrasie si viac bordelu v byte a musel by si to umyť...poznám tento problém a tak isto by som neumývala pod rohožkami. Treba si to ale dohodnúť zmluvne a zvýšiť mesačný poplatok na 3 €, čo je už bežný štandard.;)...alebo za 2€, ale zakydanú rohožku nezdvihnem...:rolleyes: Poznám aj prípad, keď si rohožku vlastník obachaval o stenu na chodbe. Taký sme my národ, na to už slov nemám....
peton
10.01.10,15:43
Tak to ja sa chystám tiež niečo povedať našej susede, ktorá si rohožku obúchava o vonkajšiu zateplenú stenu cez okno v spoločnej chodbe a samozrejme býva na najvyššom poschodí. Takže všetok ich sajrajt je nielen na stene, ale aj na parapetách spodných okien a na streche vstupu. A to je prosím vzdelaný človek.
Nuž niekedy je aj turista unavený, a má problém zísť pešo 4 poschodia dolu a hore.
ciara1906
19.01.10,15:33
Dobry večer,velmi pekne dakujem za vaše prispevky.