lachine
09.01.10,12:58
Dobry den priatelia.Potrebujem pomoct s dlhodobym problemom.pracujem v nepretrzitej prevadzke,12hod.(2denn.2volno.2noc.2volno),sviatky platene,priplatky za sviatok aj priplatky za nocne.problem je v tom ze nas uctovnik pocita priemer dovolenky nasledovne:pocet hodinxhod.mzda+mzda za odpr.sviatky+prípl.za sviatky+príp.za nocnu:poctom hodin,ale vsetkych hodin a to su:(odprac.+odpr.sviatky+nocne hod.)
180 + 7.5 + 24 =216hod.
ale v skutocnosti som odpracovala 180h.podla mna to robi zle,lebo priplatky za nocne na paske vykazuje ako nadcasove hodiny.potom priemer dov.vychadza velmi nizko. aj nahrady mzdy.Ako to ma byt spravne?
dufam ze je to na pisane zrozumitelne.dakujem za odpoved

lachine
willma
13.01.10,06:16
posúvam
Jana_clenka
13.01.10,06:47
Pokiaľ tých 216 h. nemáš reálne odpracovaných, nemalo by mu to tak vyjsť. Počet hodín vo vzorci má byť za všetky hodiny (sviatkové, nočné, proste všetky), ale pokiaľ sú v tom započítané nejaké "umelo vyrobené" hodiny naviac, to už myslím si nie. A čo na to mzdár - veď podľa evidencie dochádzky tie hodiny sú preukázateľné, nie ?
Nutricia
13.01.10,07:35
tie príplatky (nočné,sviatok)musia íst len do príjmu pre výpočet priemerky nie do hodín.
napr.mzda za nadčas vstupuje aj do príjmu aj do počtu hodín pre výpočet priemerky ale už mzdové zvýhodnenie za prácu nadčas vstupuje len do príjmu pre priemerku.
tak by to malo byt aj s príplatkami za nočné a za sviatok.
Jana_clenka
13.01.10,10:04
Ešte upresním, lebo možno som to vyššie nejasne napísala, ale myslela som to presne tak, ako píše Nutricia. Hodiny sa započítajú všetky, ale každá iba raz. T.j. ak sa viaceré mzdové zložky (základná mzda, príplatok a pod.) vzťahujú k tomu istému času, tak tento čas sa započíta iba raz. Počet odpracovaných hodín nemôže byť väčší kvôli príplatkom.