jupa
09.01.10,13:53
Prosim poradit, musim podat Prehlad o zrazenych preddavkoch na dan za 4. stvrtrok, ked od 10. mesiaca 2009 uz nemam zamestnancov? 1. az 9. mesiac som zamestnaval a daval Prehlad...Dakujem.
JarkaL
09.01.10,13:04
Podaj nulový prehľad a aj hlásenie za rok 2009 musíš podať.
veronikasad
09.01.10,13:06
Prosim poradit, musim podat Prehlad o zrazenych preddavkoch na dan za 4. stvrtrok, ked od 10. mesiaca 2009 uz nemam zamestnancov? 1. az 9. mesiac som zamestnaval a daval Prehlad...Dakujem.
Zruš na DU registráciu dane zo závislej činnosti - ak už ďalších zamestnancov nebudeš mať. Za IV.Q. úpdaj nulový prehľad a do 31.32010 nezabudni na Hlásenie.
marina8
09.01.10,14:46
Prosim poradit, musim podat Prehlad o zrazenych preddavkoch na dan za 4. stvrtrok, ked od 10. mesiaca 2009 uz nemam zamestnancov? 1. az 9. mesiac som zamestnaval a daval Prehlad...Dakujem.

ja vzdy s poslednym povinnym prehladom poslem aj takyto list na DU a nerusim registraciu, aby som ju zas nemusela robit, keby sa niekto chcel zamestnat;)
takze 31.01.2010 daj do obalky prehlad za 4 kvartal, hlasenie + list a mas po starostiach:)
tuta
09.01.10,14:55
Keď si v danom období nevyplácal príjmy zo závislej činnosti nemusíš predkladať prehľad

http://www.porada.sk/1248993-post25.html
evina
09.01.10,15:05
Neoznámil si na DÚ, že nemáš momentálne zamestnancov, tak musíš podať aj nulový Prehľad za IV. kvartál a samozrejme následne hlásenie za celý rok. Registráciu rušiť nemusíš, len oznám DÚ, že momentálne nezamestnávaš žiadneho zamestnanca, a potom v zmysle §, ktorý priložila Tuta nemusíš podávať nulové Prehľady. ak zamestnáš niekoho znova, len to oznámiš na DÚ.
mirhu
18.01.10,15:32
Neoznámil si na DÚ, že nemáš momentálne zamestnancov, tak musíš podať aj nulový Prehľad za IV. kvartál a samozrejme následne hlásenie za celý rok. Registráciu rušiť nemusíš, len oznám DÚ, že momentálne nezamestnávaš žiadneho zamestnanca, a potom v zmysle §, ktorý priložila Tuta nemusíš podávať nulové Prehľady. ak zamestnáš niekoho znova, len to oznámiš na DÚ.

Ak oznámim zajtra na DÚ, že už k 31.12.2009, nemáme zamestnancov, bude to OK? či je tam nejaká lehota?
Monika Kováčová
18.01.10,15:56
Ja ak nevyplácam príjmy zo závislej činnosti, nepodávam prehľad na neoznamujem DÚ nič. Kľudne sa stane (u letných dohodárov), že je prehľad podaný len za 3 Q. V hlásení to potom sedí a nikto sa nič nepýta.

V zákone o dani z príjmov je napísané v §39:

(9) Zamestnávateľ, ktorý je platiteľom dane, 122) je povinný predkladať miestne príslušnému správcovi dane v lehote podľa § 49

a) prehľad o zrazených a odvedených preddavkoch na daň a dani vyberanej podľa § 43 z príjmov zo závislej činnosti, ktoré zamestnancom vyplatil, a o daňovom bonuse za uplynulý kalendárny štvrťrok (ďalej len "prehľad"),
b) hlásenie o vyúčtovaní dane a o úhrne príjmov zo závislej činnosti znížených o sumy podľa § 5 ods. 8 a o daňovom bonuse (ďalej len "hlásenie"), poskytnutých jednotlivým zamestnancom bez ohľadu na to, či ide o peňažné alebo nepeňažné plnenie za uplynulé zdaňovacie obdobie, a o zrazených preddavkoch na daň; hlásenie obsahuje aj meno, priezvisko, adresu trvalého pobytu osoby, ktorej bol príjem poskytnutý, jej rodné číslo, výšku zrazeného preddavku na daň, sumu priznaného a vyplateného daňového bonusu, zrazenú daň a základ dane, ak nejde o osoby, na ktoré sa vzťahujú osobitné spôsoby vykazovania údajov podľa osobitného predpisu.132)

(10) Prehľad a hlásenie podľa odseku 9 sa predkladá na tlačive, ktorého vzor určí ministerstvo.

(11) Prehľad a hlásenie podľa odseku 9 nie je povinný podať len ten zamestnávateľ, ktorý je platiteľom dane122) alebo zahraničným platiteľom dane podľa § 48, ktorý v príslušnom období nevyplácal príjmy zo závislej činnosti.
evina
18.01.10,16:12
Máme však aj zákon 511/1192 o správe daní a poplatkov......

http://www.porada.sk/635488-post76.html

p.s. v bode 7 má byť 1 až 6 /nie 1 a 6/, ale tam sa už neviem dostať/

http://www.porada.sk/324628-post25.html
Monika Kováčová
18.01.10,16:25
Máme však aj zákon 511/1192 o správe daní a poplatkov......

http://www.porada.sk/635488-post76.html

http://www.porada.sk/324628-post25.html

No ja to nevidím tak, že mám povinnosť oznámiť správcovi dane to, že v zmysle § 39 ods. 11 ZoDzP povinnosť podávať prehľady . Dokonca si nemyslím, že je to napísané ako povinnosť v § 31 ods. 7 Zákona o správe daní a poplatkov... ale to je môj názor - ja to čítam asi inak...
evina
18.01.10,16:48
No ja to nevidím tak, že mám povinnosť oznámiť správcovi dane to, že v zmysle § 39 ods. 11 ZoDzP povinnosť podávať prehľady . Dokonca si nemyslím, že je to napísané ako povinnosť v § 31 ods. 7 Zákona o správe daní a poplatkov... ale to je môj názor - ja to čítam asi inak...

Monika, nemáš povinnosť oznámiť správcovi dane, že v zmysle paragrafu39 odst. 11 nemáš povinnosť podávať Prehľady- tú možnosť Ti dáva daný paragraf, že ak nevyplácaš príjmy, neoznamuješ.

Paragraf 31 o správe daní a poplatkov hovorí:

4/ Platiteľ dane je povinný požiadať o registráciu u správcu dane najneskôr do 15 dní od vzniku povinnosti zrážať daň alebo preddavky na ňu alebo daň vyberať, ak osobitný zákon neustanovuje inak.

T.t. stala si sa platiteľom uvedenej dane a si povinná odvádzať daň, preddavky a pod....

Ak ostaneš ďalej registrovaná, ale napríklad nemáš v druhom kvartáli zamestnancov, t.j. nie si v tomto kvartáli povinná zrážať daň alebo preddavky došlo k zmene skutočností uvedených pri registrácii, t.j.

7/ Ak dôjde k zmenám skutočností uvedených v odsekoch 1 až 6, najmä ak zanikne daňovému subjektu daňová povinnosť pri niektorej dani, je daňový subjekt povinný ich oznámiť správcovi dane do 15 dní odo dňa, keď vznikli. Daňový subjekt je povinný vrátiť správcovi dane do 15 dní od ukončenia podnikania alebo po ukončení poberania príjmov z činností podľa odseku 2 osvedčenie o registrácii.

- teda podľa mňa oznamuješ zmenu, že momentálne nemáš žiadnych zamestnancov, a teda povinnosť zrážať preddavky- tým v zmysle paragrafu o dani z príjmov 39, odst. 11 nie si povinná podať žiadne prehľady - ja to čítam takto.
Monika Kováčová
18.01.10,16:52
7/ Ak dôjde k zmenám skutočností uvedených v odsekoch 1 až 6, najmä ak zanikne daňovému subjektu daňová povinnosť pri niektorej dani, je daňový subjekt povinný ich oznámiť správcovi dane do 15 dní odo dňa, keď vznikli. Daňový subjekt je povinný vrátiť správcovi dane do 15 dní od ukončenia podnikania alebo po ukončení poberania príjmov z činností podľa odseku 2 osvedčenie o registrácii. - teda podľa mňa oznamuješ zmenu, že momentálne nemáš žiadnych zamestnancov.

ja viem evina moja, čo ty myslíš presne... ale ja čítam viac to "moje" zvýraznené....;)