jarca2
09.01.10,14:21
Prosím Vás vie mi niekto poradiť? Manžel je zámočník a začína podnikať. Nevieme ako máme dobre naceňovať. Doteraz sme to len tak z brucha. Ale teraz už bude mať aj zamestnancov, platiť velký nájom a tak. Či je nejaký vzorec alebo niečo podla čoho sa máme držať. Lebo som videla, že je program na nacenovanie stavieb, okien a tak že či je niečo čo by aj nám pomohlo.
Ďakujem.
môžete mi napísať na jarca81@gmail.com
Dav
09.01.10,13:58
Kalkulačný vzorec
1.Priamy materiál
2.Priame mzdy
3.Výrobná réžia
1.-3. Vlastné náklady výroby
4.Správna réžia
1.-4. Vlastné náklady výkonu
5.Odbytové náklady
1.-5. Úplné vlastné náklady výkonu
6.Zisk
1.-6. Cena bez DPH
Vysvetlenie jednotlivých položiek : použijem príklad - výroba 1 ks kľúča z kusa železnej zliatiny - hranolu 10x3x3 (vymyslela som si)
1.Priamy materiál - všetko, čo tvorí priamo výrobok, napr. 10 cm hranol
2.Priame mzdy- mzda s odvodmi zamestnanca, ktorý bude kovať kľúč, 1 urobí za 2 hodiny
3.Výrobná réžia - odpisy nákovy, elektrina na osvetlenie pracoviska, nájom budovy ( rok :365:24 x2), vedro na schladenie kľúča, 5 l vody, kliešte - pomerom k životnosti predmetu
1.-3. Vlastné náklady výroby
4.Správna réžia - odvody SZČO, telefón, mzda mzdárky vrátane odvodov - pomerom na 1 ks
1.-4. Vlastné náklady výkonu
5.Odbytové náklady - poštovné za odoslanie kľúča
1.-5. Úplné vlastné náklady výkonu
6.Zisk zbytok do ceny, za akú to je môj zákazník ochotný kúpiť u mňa, nie u konkurencie
1.-6. Cena bez DPH ak som neplátca, koniec, ak som plátca, všetky ceny vstupov počítam bez DPH a na výslednú sumu pripočítam DPH.