Orechovec
09.01.10,14:42
Dobrý deň, plánujem dovoz tovaru z krajín Európskej únie (Bulharsko a Rumunsko). Tento tovar by bol ďalej predávaný v obchodoch na Slovensku. Budem musieť platiť clo?A ak áno, tak kde?V SR alebo krajine z ktorej vyvážam?
Lianka
10.01.10,15:39
Clo platit nebudes, nakolko tovar nakupujes v krajinach EU.
s.r.o.
10.01.10,16:15
Ahoj Lianka chcem sa ta spitat takisto chcem dovazat tovar s GB potrebujem na dovoz pokial si ho sam doveziem papiere ohladom dovozu viem ze clo sa uz neplati alebo staci mi pokladnicny doklad ktorym by som sa preukazal
Lianka
10.01.10,18:04
Idealne faktura, ale ak nakupis v maloobchodnej prevadzke - beznom obchode, tak ti daju doklad z registracnej pokladne. Ten by mal na zauctovanie stacit.

Ak dovezies tovar za rok v hodnote vyssej ako 420 000 Skk (neviem, kolko je to po prepocte na EUR konverznym kurzom), musis sa registrovat na Danovom urade na DPH.
aaandaaa
11.01.10,08:26
a chcem sa vas este opytat ako je to s DPH?ak nakupim tovar v anglicku v maloobchode s DPH a predavam ho na slovensku,musim platit este aj DPH na slovensku? prosim poradte mi. dakujem
nikolass
12.01.10,09:25
Lianka,mozes mi napisat,ak by som kupil tovar v GB a pri kupe by som aj zaplatil dan a potom ten tovar predal drahsie na slov.dan by som platil len z toho rozdielu o co drahsie by som predal?
aaandaaa
12.01.10,10:06
Lianka porad aj mne prosim....tiez sa zaujimam o to DPH....:)
Lianka
12.01.10,12:30
Lianka,mozes mi napisat,ak by som kupil tovar v GB a pri kupe by som aj zaplatil dan a potom ten tovar predal drahsie na slov.dan by som platil len z toho rozdielu o co drahsie by som predal?

Budes viest uctovnictvo, zaklad dane su vynosy minus naklady, v jednoduchom uctovnictve danove prijmy minus danove vydavky. Dan platis az po vypracovani uctovnej zavierky a vycisleni dane v danovom priznani.
Lianka
12.01.10,12:32
a chcem sa vas este opytat ako je to s DPH?ak nakupim tovar v anglicku v maloobchode s DPH a predavam ho na slovensku,musim platit este aj DPH na slovensku? prosim poradte mi. dakujem

Ak si platitelom DPH, predavas na Slovensku s DPH. Ako podnikatel by si nemala nakupovat v Anglicku s DPH, ale bez DPH a na Slovensku vykonat tzv. samozdanenie.

Ak nie si platitelom DPH, tvoja predajna cena nepodlieha DPH.

Ak objem dovozu tovaru prekroci 420 000 Skk za kalednarny rok (prepocet konverz. kurzom na EUR), si povinna sa este pred dosiahnutim tejto hranice registrovat podla § 7 na DPH.
aaandaaa
12.01.10,13:18
dakujem za radu lianka, ale ak som platcom DPH a nakupujem tovar v maloobchode s DPH kde ako doklad dostanem pokladnicny blok...tak ako to potom je v tom pripade.....???
Lianka
12.01.10,13:23
dakujem za radu lianka, ale ak som platcom DPH a nakupujem tovar v maloobchode s DPH kde ako doklad dostanem pokladnicny blok...tak ako to potom je v tom pripade.....???

Na toto neviem jednoznacne odpovedat. Podla mna mas povinnost samozdanit v SR, ale takto je DPH odvedena 2x - v oboch krajinach. Skus pozriet pribuzne temy na Porade, myslim, ze sa to tu preberalo.
nikolass
12.01.10,22:38
chcel by som vediet ako to je s dopravou na slovensko,nieco to tiez bude stat to sa tiez pripocita k nakladom,mozem to chapat tak ze zo zisku z predaja odpocitam kupu tovaru a prepravu a z rozdielu budem platit dan na slovensku?poznas niekoho kto ma s tym skusenosti?
aaandaaa
13.01.10,08:55
Na toto neviem jednoznacne odpovedat. Podla mna mas povinnost samozdanit v SR, ale takto je DPH odvedena 2x - v oboch krajinach. Skus pozriet pribuzne temy na Porade, myslim, ze sa to tu preberalo.



bolo by lepsie v tomto pripade nebyt platcom DPH? Viem ze to ma svoje vyhody aj nevyhody....co si myslis ty? dakujem za odpovede ;)
Lianka
13.01.10,15:40
bolo by lepsie v tomto pripade nebyt platcom DPH? Viem ze to ma svoje vyhody aj nevyhody....co si myslis ty? dakujem za odpovede ;)

Treba si vsetky naklady prepocitat a urobit kalkulaciu aj ako platitel, aj ako neplatitel a porovnat si, ci sa oplati alebo nie. Nevieme, ake mas vstupy (ci od platitelov alebo neplatitelov), ake obraty predpokladas, zvysia sa ti naklady za vedenie uctovnictva a pod. Podla mna na takuto otazku nie je vzdy jednoznacna odpoved. Ano, vsetko ma svoje vyhody, aj nevyhody.
s.r.o.
13.01.10,16:28
Ahoj lianka chcem sa ta spitat oplati sa mi v tomto priklade co ti uvediem stat sa platcom DPH budem nakupovat tovar od platcu DPH zo zahranicia GB na vstupe ale pri vystupe to budem predavat na sk neplatcom DPH teda FO nepodnikatelom iked som rozmislal ze sa nim stat na kolko by som mohol nakupovat bez DPH a tym padom by som usetril na vstupe pri nakupe tovaru cim by som mohol nakupit zase viac tovaru co sa tyka obratu ratam takych cca 50000sk az 70000sk mesacne v hrubom zo zaciatku
Lianka
13.01.10,16:42
Ahoj lianka chcem sa ta spitat oplati sa mi v tomto priklade co ti uvediem stat sa platcom DPH budem nakupovat tovar od platcu DPH zo zahranicia GB na vstupe ale pri vystupe to budem predavat na sk neplatcom DPH teda FO nepodnikatelom iked som rozmislal ze sa nim stat na kolko by som mohol nakupovat bez DPH a tym padom by som usetril na vstupe pri nakupe tovaru cim by som mohol nakupit zase viac tovaru co sa tyka obratu ratam takych cca 50000sk az 70000sk mesacne v hrubom zo zaciatku

Pri takom obrate sa neskor musis zaregistrovat ako platitel DPH podla § 7 (nebudes mat vsak narok na odpocet pri registracii podla tohto §, budes platitelom len vo vztahu k zahraniciu, pre slovenskych odberatelov budes predavat ako "neplatitel"). Preto by som uvazovala by som o tom, stat sa beznym platitelom DPH podla § 4.
aaandaaa
14.01.10,10:08
Treba si vsetky naklady prepocitat a urobit kalkulaciu aj ako platitel, aj ako neplatitel a porovnat si, ci sa oplati alebo nie. Nevieme, ake mas vstupy (ci od platitelov alebo neplatitelov), ake obraty predpokladas, zvysia sa ti naklady za vedenie uctovnictva a pod. Podla mna na takuto otazku nie je vzdy jednoznacna odpoved. Ano, vsetko ma svoje vyhody, aj nevyhody.



:)tak dakujem ti za rady,urcite si mi pomohla:)