zaba_zv
09.01.10,14:57
Zdravim

Planujem si kupit notebook uz som ho aj objednal...co si myslite o tychto parametroch??je vhodny aj na hry?
Nový Asus design , Slovenská klávesnica +extra numerická klávesnica, 15.6" displej HD rozlíšenie (1366x768), ColorShine, Procesor AMD Athlon II QL65 (2.2Ghz, dual core, 1MB L2 cache) pevný disk 250GB 5400rpm, pamäť 3072 MB DDR2 800MHz chipset AMD RS780, grafická karta ATI Radeon HD4570 512MB, optická mechanika DVD/RW SuperMulti DL, Gigabit LAN, WiFi 802.11g/n, zabudovaná video kamera 1.3M, 6 článková batéria, čitačka kariet, 4xUSB 2.0, Altec Lansing reproduktory, zvuk SRS Premium Sound, rozmery 37 x 25.6 x 3.10/3.55 cm, váha 2.35 kg, win xp proffesional sk...



a este by som sa chcel opytat aky je rozdiel v tychto dvoch procesoroch
AMD Athlon II QL65 (2.2Ghz, dual core, 1MB L2 cache)


a v tomto AMD Turion RM-74 2.2GHz 1MB L2

dakujem.
TomasHC
09.01.10,14:49
Ahoj, urcite sa na nom aj dobre zahras, HD4750 bude stacit na vacsinu hier v priemernom rozliseni a detaily podla potreby ;)

Turion oproti Athlon II podporuje HW virtualizaciu, takze mozes efektivne vyuzivat MS Virtual PC alebo VMWARE a podobne. Pre beznych smrtelnikov zbytocne, ocenia to ti, ktori vedia na co je to dobre :D
zaba_zv
09.01.10,15:03
Lebo som pozeral videa na youtube presne ten isty notebook akurat s turionom ukazoval chlap ako slapu hry a zdalo sa mi ze to ide pekne...toto som potreboval vedet

A este jedna vec kolko stoji dvojgigova ramka do ntb??
Tu su tri giga sice ked je tam XP tak to staci ale 2x 2gb to sa neskor bude hodit.
zaba_zv
09.01.10,15:06
A este by som rad vedel ci sa moze stat daco ze ked budem na ntb dajme tomu 5hodin hrat hru alebo surfovat na internete ci sa s nim moze daco stat prehriat sa alebo tak..Stolovy pocitac mavam zapnuty od rana do vecera a nemam problem.

Ci su dake limity na notebookoch kolko mozu byt zapnute alebo tak.
Blankake
09.01.10,15:09
A este by som rad vedel ci sa moze stat daco ze ked budem na ntb dajme tomu 5hodin hrat hru alebo surfovat na internete ci sa s nim moze daco stat prehriat sa alebo tak..Stolovy pocitac mavam zapnuty od rana do vecera a nemam problem.

Ci su dake limity na notebookoch kolko mozu byt zapnute alebo tak.
Ja mávam svoj notebook (HP) zapnutý od rána do neskorého večera a v pohode. Síce ho nepoužívam na hry, ale dávam mu zabrať viacerými programami pootváranými súčasne a surfovaním po nete. Používam však chladiacu podložku - tú odporúčam.
Vlado40
09.01.10,15:30
Lebo som pozeral videa na youtube presne ten isty notebook akurat s turionom ukazoval chlap ako slapu hry a zdalo sa mi ze to ide pekne...toto som potreboval vedet

A este jedna vec kolko stoji dvojgigova ramka do ntb??
Tu su tri giga sice ked je tam XP tak to staci ale 2x 2gb to sa neskor bude hodit.

32 bitový windows rozpozná iba 3GB ram.Takže ak neplánuješ prejsť na Windows 64bit. tak Ti 2 x 2GB ram netreba.
zaba_zv
09.01.10,15:33
ten ntb ma bude stat 350e myslim ze sa da porovnat cena/vykon ale moze sa stat aj to ze o rok mi to neutiahne uz ziadnu novu hru ze??
TomasHC
09.01.10,16:47
ten ntb ma bude stat 350e myslim ze sa da porovnat cena/vykon ale moze sa stat aj to ze o rok mi to neutiahne uz ziadnu novu hru ze??

NTB primarne nie je urceny na hry, ale urcite si zahras aj novsie, len nie 1920x1200 a 8xFSAA. Ak sa bude prehrievat, tak sa automaticky podtaktuje, aby sa ochladil. Idealne je mat tu chladiacu podlozku... A ako uz bolo spomenute, pre 32bit Windows XP je 4GB zbytocne a nevyuzitelne!