foto.norbert
09.01.10,17:08
Ahojte,
viete mi prosím niekto poradiť ohľadom napísania správnych vzorcov? Vytvoril som si tabuľku na dochádzku, ktorá je rozdelená na 31 dní a 5 pracovníkov. Pracovníci sa odlišujú farebne. Potrebujem docieliť aby sa odpracované hodiny z riadkov 1-31 prirátavali k správnemu pracovníkovi. A ešte problém s časom. Potrebujem aby sa zobrazoval v stĺpci hodiny spolu vo formáte napr. 24,35 a nie 0,35 alebo 24,99. (jedná sa o 24 hod. smeny a niekedy sa aj nadčasuje).
Ďakujem.
jojom
09.01.10,21:04
V prílohe Ti prikladám upravený súbor. Ostatné vzorce si dorob podľa tých čo sú tam. Pozor čas sa počíta v šesdesiatkovej sústave a treba písať nie čiarku ale dvojbodku 8:30 to je dôležité . Ak by to rátalo zle treba len zmeniť formát bunky na čas. V stovkovej sústave sa píše čas z čiarkou ale keď je 8:30 tak v stovkovej to je 8,5 alebo 8:45 = 8,75 7:15 = 7,25 a pod. Dúfam že stačí.
PaloPa
09.01.10,21:15
Prihodil som tam aj ten 24 hod formát, ktorý chcel Norbert.
Plus ošetrené stavy, ak nie je jeden či druhý čas zadaný.

Palo
foto.norbert
09.01.10,22:20
Jojom, ďakujem za pomoc a užitočné rady.

Palo takto som si to predstavoval. Ďakujem.

Mám ešte jednu prosbu, je možné nastaviť farby pracovníkov tak, že ak zadám pracovníka pod poradovým číslom 1 zo spodnej tabuľky do vrchnej tabuľky do ľubovolného riadku od 1-31, tak bude v zelenej farbe... Doteraz som to riešil tak, že som si rozpísal pracovníkov do riadkov podľa odpracovaných dní a potom som menil farby. Ešte raz Vám obidvom veľmi pekne ďakujem za ochotu a pomoc. Norbert
jojom
10.01.10,08:17
Keďže v Exceloch do pč. 2007-ky sa dajú vložiť len tri podmienky, neviem to urobiť, ide to len pre troch. Možno makrom. V tom ale nie som dobrý. Avšak načo Ti to bude? veď dolu máš zrátané kto koľko odpracoval. Dopracoval som do PaloPalovej tabuľky dátumy a podfarbovanie víkendov a sviatkov. Stačí zmeniť na začiatku mesiaca prvú dátumovú bunku čiže A8 a zmení Ti vikendy sviatky a dni v mesiaci. Na začiatku dalšieho roku treba samozrejme zmeniť aj sviatky. Zatial len to.
foto.norbert
10.01.10,15:48
Jojom s tou farbou máš pravdu, nieje to podstatné len som chcel vedieť či je to po technickej stránke možné a zároveň sa aj niečo nové naučiť. Myšlienka so sviatkami je veľmi zaujimavá. Posielam prílohu Dochádzka 2, je to odtiaľto a páči sa mi tam to, že si vyberieš mesiac, rok a prepíšu sa dni. Poradové čísla dní zostávaju nemenné. Do prílohy PPa som vložil dve rozbalovacie okná kde by sa to mohlo zakomponovať. Prosím o radu ako nato mám ísť. Ďakujem.
Norbert
jojom
10.01.10,16:25
NO problem.
PaloPa
10.01.10,16:55
...
Mám ešte jednu prosbu, je možné nastaviť farby pracovníkov tak, že ak zadám pracovníka pod poradovým číslom 1 zo spodnej tabuľky do vrchnej tabuľky do ľubovolného riadku od 1-31, tak bude v zelenej farbe... Norbert

Jedna z možností i pre staršie verzie Excelu je použiť makro.
Postup:

1) Výber (označenie) oblasti buniek, kde sa budú zadávať mená
2) Hlavné menu / Vložiť / Názov / Definovať: napr. "MenoVoFarbe"
3) ALT + F11 - kód VBA okno
4) Pridanie kódu zobrazeného nižšie do objektu "Sheet1" resp. "Hárok1 (Hárok_Nový)"



Private Sub Worksheet_Change(ByVal Target As Range)
On Error GoTo xErr:
If Not Intersect(Target, Range("MenoVoFarbe")) Is Nothing Then
Application.EnableEvents = False

If Target.Value = "Brigádnik" Then
Target.Font.Color = 0 'cierna
ElseIf Target.Value = "Norbert" Then
Target.Font.Color = 32768 'zelena
ElseIf Target.Value = "Tibor" Then
Target.Font.ColorIndex = 46 'orange
ElseIf Target.Value = "Jozef" Then
Target.Font.ColorIndex = 33 'belasa
ElseIf Target.Value = "Milan" Then
Target.Font.ColorIndex = 29 'fialova
Else
Target.Font.Color = 0 'cierna
End If

Application.EnableEvents = True
End If

Exit Sub

xErr:
Application.EnableEvents = True
End Sub

TIP:
Odchytenie hodnôt farieb - spustiť nahrávanie makra na pomocnom zošite a meniť postupne farbu textu (.Font.Color alebo .Font.ColorIndex)
resp. pozadia .Interior.ColorIndex

Príklad viď i tu: http://pc-prog.eu/phpBB3/viewtopic.php?f=19&t=118

Palo
jojom
10.01.10,18:26
Pripájam dúfam hotový dokument. Makro od PaloPa už nemám čas vložiť, to už si urob. Skontrolovať, malo by to fachčiť. Stĺpce AA až AD sú skryté. Niektoré bunky ktoré som považoval za dôležité som zabezpečil proti prepísaniu, ale bez hesla.
foto.norbert
11.01.10,01:26
Dochádzka pre 24h smenu je na svete.
....://....porada.sk/t127837-dochadzka-pre-24h-smenu.html

Jojom a PaloPa ďakujem Vám za trpezlivosť a ochotu.

Norbert