mgr.janka
09.01.10,17:26
Dobrý deň,
chcela by som poprosiť nejakého skúseného a hlavne ochotného mzdového účtovníka o radu. Vzdelaním nie som mzdár a nemám v tejto oblasti rekvalifikáciu. Nejaký čas sa už ale tejto oblasti priúčam v rámci svojej pracovnej náplne a to je kameň úrazu - zamestnávateľ mi pridelil túto oblasť a nerada by som niečo prešvihla... preto mám pár otázok...
- ktoré dni v roku sú fixné pre podanie tlačív, prehľadov a pod.?
- bol by niekto ochotný pripraviť teoretického sprievodcu mzdovým účtovníctvom tak, ako som to tu v minulosti videla s témou podvojného účtovníctva?
Vopred pekne ďakujem... :-)
Johanka
09.01.10,16:50
V každom zo zákonov týkajúcich sa miezd je §, ktorý ustanovuje povinnosti zamestnávateľa. Tieto ustanovenia obsahujú aj termíny na plnenie týchto povinností. Napr. v zákone o sociálnom poistení je to § 231 , v zákone o dani zpríjmov § 39, atď. Najmä začiatočník by mal veľa študovať ;).
Na trhu je veľa kníh, ktoré zhŕňajú mzdovú problematiku. Mám jednu na stole, má cca 600 strán a je fakt dobrá, aj s príkladmi. Ak budeš mať záujem, pošlem Ti názov do SS (asi tu nie je vhodné robiť reklamu).
Stefan2005
09.01.10,16:57
ja si takú malú reklamu dovolím, možná by to stálo za to skúsiť (v prípade potreby aj poradia):
http://www.porada.sk/cmps_index.php?page=drak
drobeceva
09.01.10,17:11
ja si takú malú reklamu dovolím, možná by to stálo za to skúsiť (v prípade potreby aj poradia):
http://www.porada.sk/cmps_index.php?page=drak
Štefan, O.K., ale vyzerá, že Janka sa tam nedostane.
Stefan2005
09.01.10,17:23
Štefan, O.K., ale vyzerá, že Janka sa tam nedostane.

Však som vravel, že reklama :), teda v prípade záujmu si to treba predplatiť (či už zamestnávateľ, alebo zamestnanec)...
mgr.janka
12.01.10,07:41
v každom prípade Vám ĎAKUJEM za rady...ste zlatí
JajaFabša
12.01.10,08:13
V každom zo zákonov týkajúcich sa miezd je §, ktorý ustanovuje povinnosti zamestnávateľa. Tieto ustanovenia obsahujú aj termíny na plnenie týchto povinností. Napr. v zákone o sociálnom poistení je to § 231 , v zákone o dani zpríjmov § 39, atď. Najmä začiatočník by mal veľa študovať ;).
Na trhu je veľa kníh, ktoré zhŕňajú mzdovú problematiku. Mám jednu na stole, má cca 600 strán a je fakt dobrá, aj s príkladmi. Ak budeš mať záujem, pošlem Ti názov do SS (asi tu nie je vhodné robiť reklamu).
Prosím, ja by som mala záujem poznať knihu, ktorú spomínaš. Vďaka za info.