ivetabaanova
09.01.10,18:42
Dobrý večer, prosím Vás vie mi niekto poradiť ako sa účtuje a či sa vôbec môže lízng, zaplatili sme akontáciu, lízingový poplatok a splátky lízingu.Môžem si dať celú akontáciu do účtovníctva a ako?Mám to dať ako dlhodobý majetok, alebo ako mám postupovať, mám nainštalované Alfa účtovníctvo. Moc Ďakujem.Iva
Zita5
09.01.10,17:46
Veľmi dobrou pomôckou je pre Vás táto Tabuľka .Treba si ju preštudovať , dosadiť tam Vaše hodnoty a podľa tabuľky postupovať .

Najskôr si spracujte , potom si vytlačte , aby ste sa dostali do obrazu , ako sa postupuje pri lízingu MV .A potom praktizovať na svoje potreby v ALFE.

http://www.porada.sk/t109712-leasing-tabulka-v-exceli_aktualizovana.html
ivetabaanova
10.01.10,13:18
Dobrý večer, prosím Vás vie mi niekto poradiť ako sa účtuje a či sa vôbec môže lízng, zaplatili sme akontáciu, lízingový poplatok a splátky lízingu.Môžem si dať celú akontáciu do účtovníctva a ako?Mám to dať ako dlhodobý majetok, alebo ako mám postupovať, mám nainštalované Alfa účtovníctvo. Moc Ďakujem.Iva
Ďkujem pani Zitka, preštudujem a akeby niečo ešte napíšem ak môžem.Prajem tiež pekný deň.
Iveta
ivetabaanova
14.02.10,19:28
prosím Vás vie mi niekto poradiť ako si mám a hlavne aj kolko uplatniť bločkov za nákup pohonných hmôt, nerobím si jazdy tak by som si chcela len URčITú čASť Z BLOčKOV UPlatniť myslím že je to 85% ale neviem určite a ako to mám zaúčtovať v JÚ v Alfe)?Každý ten blok alebo len tú sumu spolu a do akej položky.Ďakujem moc.
ivetabaanova
14.02.10,19:30
Ešte by som chcela vedieť aké príjmy nemôžem presiahnuť aby som nemusela robiť daňové priznanie len oznámenie na danový úrad?
Johanka
14.02.10,20:14
Pozri § 32 Zákona o dani z príjmov.
ivetabaanova
08.03.10,18:22
prosím Vás Brali sme si lízing a neviem ju zadať do tej tabuľky.
Istina ( predbežná suma) je 8954,86, v tom 1.zvýšená splátky 1790,97 s DPH.Hodnota riadnej splátky 264,78 s DPH.Hodnota poistného 16,59.Poplatok za uzatvorenie zmluvy 106,56. Poplatok za prevod vlastníctva 39,27.Splátok máme 36 a platíme 281,37.Prosím Vás čo je zdaniteľný výdavok alebo ako to mám zaúčtovať v Alfa účtovníctve.Ďakujem Iveta
ivetabaanova
08.03.10,18:25
Prosím Vás výdavky bloky za benzín ak si chcem uplatnovať 85% tak to mám kam zaradiť do akých výdajov ovplyvnujúcich daň alebo kam? A musím z každého bloku rátať len tých 85 % alebo spolu zrátať a celkom to tam zadať.Ďakujem
Zita5
08.03.10,18:38
prosím Vás Brali sme si lízing a neviem ju zadať do tej tabuľky.
Istina ( predbežná suma) je 8954,86, v tom 1.zvýšená splátky 1790,97 s DPH.Hodnota riadnej splátky 264,78 s DPH.Hodnota poistného 16,59.Poplatok za uzatvorenie zmluvy 106,56. Poplatok za prevod vlastníctva 39,27.Splátok máme 36 a platíme 281,37.Prosím Vás čo je zdaniteľný výdavok alebo ako to mám zaúčtovať v Alfa účtovníctve.Ďakujem Iveta

Ivetka , to sa mi ani nechce veriť , aby ste nevedeli doplniť jednu tabuľku .Vychádzajte so splátkového kalenádra a lízingovej zmluvy .Ja som Vám tabuľku už tak dávno priložila, myslela som, že už to dávno máte spracované .