koda
10.01.10,08:30
dobrý den mam taku otazku .Som vedeny na UP 3 mesiace a chcel by som dostat dotaciu na podnikanie,ale mam zastavenu zivnosť 4 roky.mam na nu pravo,kdesi som čital že ano ale musim byt evidovany najmenej 3 mesiace na
UP.

A Prosim vas ako je s tou dotaciou,ked ma niekto zastavenu živnosť ,a chce si požiadat o dotaciu ,ale pred 6.rokmi už dotaciu dostal.ma na to pravo.existuje neaky zakon .Dakujem :mee:
headz
10.01.10,22:33
Neviem ti priamo odpovedat, ale na urade prace ti ohladom tohoto urcite ochotne poradia. Takze tam zbehni a dostanes kvalifikovanu odpoved.
willma
11.01.10,06:15
Posledná info z UP: žiadateľ o dotáciu musí absolvovať rekvalifikačný kurz bez ohľadu na to či je v odbore, v ktorom chce podnikať vyučený alebo nie - rekvalifikačné kurzy sa ale pre nedostatok financií neotvárajú teda aspoň v Bratislave, a po druhé musí absolvovať testy priamo na UP, ale bez rekvalifikačného aj tak k testom pripustený nebude.
Zuziana
11.01.10,06:34
absolvuje sa základný informačný kurz, ktorý obsahuje základy zákonov živnostenského, sociálneho, zdravotného, daňového. Na mnohých UP ich robia pracovníci ÚP. Potom nasledjujú testy, tak ako píše wilma.
Čo sa zákona týka, tak dotáciu upravuje Zákon o zamestnanosti a zrejme nejaké interné smernice, takže taktiež doporučujem pýtyť sa na príslušnom UP.