Greedko
10.01.10,10:36
Dobrý den, chcem sa opýtat, či sa vlastne da pridat k tabulke taka funkcia, ktorej bude velkost od 1% do 100% a ked budem tahat po nej myskou tak sa mi tam bude urcovat percento, podla toho v akej polohe budem mat mysku. No a vlastne potom sa mi bude ta hodnota urcovat v tabulke.
Nieco podobne prikladam v prilohe, nebudu tam roky ale percenta od 1 do 100, a vo zvislej polohe

a este sa chcem opytat ci sa da uzamknut vsetky bunky okrem tych ktorych si ja vyberiem a ked dam niekomu ten excel ze ked bude chciet vidiet ako to je naprogramovane bude musiet dat heslo.


Za kazdu radu dakujem


Edit: Prilohu prilozim hned ked zistim ako sa to robi :rolleyes:
Blankake
10.01.10,09:58
Prílohy ako nováčik ešte nemôžeš pripájať.
Neviem, aký máš Excel, ak 2007, tak uzamknutie vybratých buniek sa robí takto:
http://office.microsoft.com/sk-sk/excel/HA100968371051.aspx
Ak máš 2003, tak pozri sem:
http://www.porada.sk/563265-post137.html
jojom
10.01.10,11:10
Prikladám Greedkovu prílohu. Keďže je to v 2007-ke tak som to dal do zipu. Zatial nemáme možnosť pridávať prípony xlsx. Zo zabezpečením nie je problém ostatné popracujeme.
Blankake
10.01.10,11:16
Tak ja som uložila tú prílohu vo verzii Excelu 97-2003, aby ju mohli otvoriť aj tí, čo nemajú Excel 2007. :)
jojom
11.01.10,05:50
Takto nejako to má vypadať.
marjankaj
11.01.10,23:32
Takto nejako to má vypadať.
Veľmi tomu zadaniu nerozumiem. Čo to chceš mať v jednej bunke? Dve veci naraz? Čo s tým chceš robiť?

Vložil som tam ovládací prvok. Pohybom nastavíš %.
Neviem presne čo chceš.
jojom
12.01.10,06:23
Veľmi tomu zadaniu nerozumiem. Čo to chceš mať v jednej bunke? Dve veci naraz? Čo s tým chceš robiť?

Vložil som tam ovládací prvok. Pohybom nastavíš %.
Neviem presne čo chceš.

To by malo byť ono, ak som to aj ja správne pochoopil.
Greedko
12.01.10,11:18
Dakujem takto som si to predstavoval, len keby si mi mohol vysvetlit ako si to tam dal a ako tomu zmenim farbu.
marjankaj
12.01.10,18:44
Dakujem takto som si to predstavoval, len keby si mi mohol vysvetlit ako si to tam dal a ako tomu zmenim farbu.

V menu Zobraziť/Panely s nástrojmi/formuláre

Zobrazí sa ti okno formuláre, tam vyber posúvač a potom myšou umiestni kam to chceš. Potom klikni pravým tlačítkom na ten posúvač a vyber formátovať ovládací prvok. V okne ovládací prvok vyplň potrebné políčka.
pozri v hárku NÁVOD.
marjankaj
12.01.10,19:45
Dakujem takto som si to predstavoval, len keby si mi mohol vysvetlit ako si to tam dal a ako tomu zmenim farbu.

Neviem, načo sú ti v jednej bunke dva vzorce.
Daj to tam ako text, ale potom to nebude počítať alebo použi
IF(podmienka;vzorec1;vzorec2)

Prípadne použi funkciu CHOOSE. Viď príklad
marjankaj
12.01.10,22:04
V menu Zobraziť/Panely s nástrojmi/formuláre

Zobrazí sa ti okno formuláre, tam vyber posúvač a potom myšou umiestni kam to chceš. Potom klikni pravým tlačítkom na ten posúvač a vyber formátovať ovládací prvok. V okne ovládací prvok vyplň potrebné políčka.
pozri v hárku NÁVOD.

Ešte jeden spôsob. Tu sa dá meniť farba. Návod v súbore. Snáď to bude zrozumiteľné. Treba vyskúšať možnosti.
Greedko
12.01.10,22:37
Dakujem ti velmi pekne fachci to tak ako ma, len som natrafil este na jeden problem a potreboval by som pomoct, myslim si ze pre teba by to nebol problem no nemozem pridat ani link ani prilozit subor :(

ale aj tak velmi pekne dakujem :)
jojom
13.01.10,05:47
Dakujem ti velmi pekne fachci to tak ako ma, len som natrafil este na jeden problem a potreboval by som pomoct, myslim si ze pre teba by to nebol problem no nemozem pridat ani link ani prilozit subor :(

ale aj tak velmi pekne dakujem :)

Tu je ten súbor čo potrebuje pozrieť. To nie je pre mňa, generovanie náhodných čísiel.
marjankaj
13.01.10,08:13
Tu je ten súbor čo potrebuje pozrieť. To nie je pre mňa, generovanie náhodných čísiel.

Tak ja neviem. Aj z prázdneho súboru by som bol múdrejší.
Greedko
13.01.10,08:26
Tak ja neviem. Aj z prázdneho súboru by som bol múdrejší.

Vysvetlim:

Do bunky A1 zadam lubovolne cislo (od 1 do max 100). No a potom mi podla toho vygeneruje tabulku, ta tabulka bude mat tvar:
3 riadky x stlpce (podla cisla z tej bunky).
V prvom stlpci bude vzdy trebars ( Cena pomarancov, Cena mandariniek) no a dalej bude cislo ze (stlpec1až100) ( kde zadam cena pomarancov 3 a cena mandariniek 4 ) a pod tabulkou (stplcom 1až100) mi potom vygeneruje tlacitko, ze ked ho stlacim tak mi hodi dole graf podla hodnot co som zadal ( pomarance 3, mandarinky 4)
PaloPa
13.01.10,09:06
Niet času na plné riešenie, aspoň rada, čo sa týka manipulácie s grafom.
(Pripravené pre upresnením zadania).

Zmeny typu grafu: ActiveChart.ChartType = xTyp 'kde xTyp je napr. xl3DArea, pozri v helpe ChartType konštanty XlChartType.

K jednotlivým nakresleným objektom sa dajú potom priradiť jednotlivé makrá.
(V príklade 3 prvé tlačítka)

P.
marjankaj
13.01.10,09:48
Vysvetlim:

Do bunky A1 zadam lubovolne cislo (od 1 do max 100). No a potom mi podla toho vygeneruje tabulku, ta tabulka bude mat tvar:
3 riadky x stlpce (podla cisla z tej bunky).
V prvom stlpci bude vzdy trebars ( Cena pomarancov, Cena mandariniek) no a dalej bude cislo ze (stlpec1až100) ( kde zadam cena pomarancov 3 a cena mandariniek 4 ) a pod tabulkou (stplcom 1až100) mi potom vygeneruje tlacitko, ze ked ho stlacim tak mi hodi dole graf podla hodnot co som zadal ( pomarance 3, mandarinky 4)

Radšej si idem čítať Vangine proroctvá.:D
jojom
13.01.10,10:19
Podľa tohoto? Teraz už je to trochu zrozumitelnejšie.
Greedko
13.01.10,10:25
Radšej si idem čítať Vangine proroctvá.:D

Ano ja viem, prepac :D, tazko sa to vysvetluje do par riadkou, najlepsie ukazka v exceli, preto som sa to snazil upravit lepsie a som poslal jojom-ovi.


Podľa tohoto? Ano podla tohto


A este tie hodnoty do tabulky si budem sam urcovat :)
marjankaj
13.01.10,10:28
Podľa tohoto? Teraz už je to trochu zrozumitelnejšie.

Veď všeobecné riešenie vám dal PaloPa. Aj tlačítka tam fungujú.
Greedko
13.01.10,14:20
Veď všeobecné riešenie vám dal PaloPa. Aj tlačítka tam fungujú.

No ano s tymi tlacitkami na vytvorenie grafu to je super, mi pomohol ale to je len cast z toho co potrebujem :(
marjankaj
13.01.10,15:45
No ano s tymi tlacitkami na vytvorenie grafu to je super, mi pomohol ale to je len cast z toho co potrebujem :(

Tak prečo nenapíšeš, čo vlastne potrebuješ? Asi chceš urobiť všetko.:confused: Palo ti urobil grafy z tabuľky. Teraz chceš aby ti niekto vytvoril tú tabuľku, alebo ja neviem, čo tam ešte chceš?
Greedko
13.01.10,16:12
Zadam cislo -> vygeneruje tabulku a tlacitka (ako prilozil jojom) -> po stlaceni jedneho z tlacidiel mi hodi vysledky do tej tabulky -> no a podla toho vznikne graf

Palo mi pomohol s tymi tlacitkami, ale neviem ako sa generuje taka tabulka a k tomu urcity pocet tlacidiel. Keby som to vedel tak by som to nedaval to toho suboru co prilozil jojom " excel-rada2".
marjankaj
13.01.10,19:12
Zadam cislo -> vygeneruje tabulku a tlacitka (ako prilozil jojom) -> po stlaceni jedneho z tlacidiel mi hodi vysledky do tej tabulky -> no a podla toho vznikne graf

Palo mi pomohol s tymi tlacitkami, ale neviem ako sa generuje taka tabulka a k tomu urcity pocet tlacidiel. Keby som to vedel tak by som to nedaval to toho suboru co prilozil jojom " excel-rada2".


zadam lubovolne číslo min 1 max 100 Vygeneruje podla toho tabulku 3 (riadky) x stlpce (podla cisla v zltom poli)

No veď práve tomuto som nerozumel. To mám dať povel: "Vygeneruj tabuľku", a ono mi tú tabuľku vygeneruje?:confused: Až sa ti to podarí, tak to prilož sem. Rád sa poučím. To ostatné bude malina.
Greedko
13.01.10,19:36
No toto som chcel zistit ci sa do da, ak nie tak si uz poradim niejak inak

Dakujem za pomoc ;)
marjankaj
13.01.10,19:47
No toto som chcel zistit ci sa do da, ak nie tak si uz poradim niejak inak

Dakujem za pomoc ;)


Samozrejme, že sa to dá. Ale nikomu si nepovedal, čo má byť v tej tabuľke. Spomenul si iba pomaranče a mandarínky. To si mám vypestovať a potom zapísať do tej tabuľky? Alebo je to o predanom množstve?

Veď Palo ti tam dal funkciu, ktorá ti to náhodne vygeneruje. To ti nestačí? Kto iný by mal vedieť, čo má byť v tej tabuľke ako ty?
Greedko
13.01.10,20:12
Ja som len chcel aby mi spravilo tabulku podla toho cisla v bunke A1
Priklad zadam cislo 1 do bunky A1 a budem mat 3 riadky a 1 stlpec,
Cislo 2: 3riadky x 2 stplce
Cislo 3: 3riadkyx 3 stlpce
Cislo 4: 3 riadky x 4 stplce
Cislo 5: 3 riadky x 5 stlpcov
........
Cislo 100: 3 riadky x 100 stlpcov


Tie hodnoty do tabulky si budem ja sam dopisovat a to s cim mi pomohol Palo je, ze mi to pekne hodi graf ked stlacim to tlacitko.

Ale neviem ako mi ma spravit tu tabulku podla tej hodnoty v bunke A1
marjankaj
13.01.10,20:49
Ja som len chcel aby mi spravilo tabulku podla toho cisla v bunke A1
Priklad zadam cislo 1 do bunky A1 a budem mat 3 riadky a 1 stlpec,
Cislo 2: 3riadky x 2 stplce
Cislo 3: 3riadkyx 3 stlpce
Cislo 4: 3 riadky x 4 stplce
Cislo 5: 3 riadky x 5 stlpcov
........
Cislo 100: 3 riadky x 100 stlpcov


Tie hodnoty do tabulky si budem ja sam dopisovat a to s cim mi pomohol Palo je, ze mi to pekne hodi graf ked stlacim to tlacitko.

Ale neviem ako mi ma spravit tu tabulku podla tej hodnoty v bunke A1

Veď v exceli máš tých stĺpcov až 255, to nemusíš zadávať v bunke A1. Proste ich vyplň a je to.
Greedko
13.01.10,20:59
To viem, ze si tabulku mozem spravit aj sam , ale ja som sa chcel spytat ci sa to da spravit aj inac