Natalia
26.07.04,13:42
Pozdravujem všetkých! Mám takú otázku, účtujete dopravné náklady a náklady na služby spojené s obstaraním stravných poukážok (napr.typu ACCOR Services) rovno do nákladov, alebo zahŕňate tieto náklady do ceny stravného lístka. Ja to účtujem do nákladov, DPH si odpočítavam. Cenu lístka na výstupe mám bez DPH.
Katty
26.07.04,11:48
ahoj Natalia,

ja účtujem fa od ACCOR nasledovne hodnotu stravných lístkov na 213, poplatok za službu na 518 + 343 a to celé proti 321. Zamestnancom DPH nijako neúčtujeme,dokonca ich v jednej firme dostávajú zdarma,lebo je to kryté zo sociálneho fondu.
Natalia
26.07.04,12:07
Ja to účtujem tak isto, len sa mi časom dostali nejaké informácie, že by sme mali poplatok za služby zahrnúť do kalkulácie stravného lístka, čo sa mi vôbec nepáči. Preto som chcela vedieť, či to niekto tak aj robí a ak áno, na základe akého usmernenia.
Lina
26.07.04,16:36
Dobrý večer.
Vaše účtovanie je správne. Bola som na školení o DPH a tam sme práve rozoberali tento problém. Podľa nového zákona nie sme povinný DPH preúčtovávať zamestnancom.
Pekný večer. :)
Lina
rosemary
27.07.04,09:53
Ja účtujem presne ako Katty, s rozdielom, že DPH z provízie účtujeme zamestnancom k úhrade od 1. 5., nakoľko my sme to na školení mali prezentované takto. Ale prečítajte si v porade príspevky DPH a stravné. Som z toho celá zmätená.