martoon
10.01.10,12:59
zdravím potreboval by som poradiť zo zateplenim,pred 2rokmi sme dali plastove okna a od vtedy nám strasne vlhne dom na severnej stene sa zraza voda a hore aj dole sa tvori čierna pleseň a to iste aj okolo okien,pleseň sa tvori aj za nábytkom aj keď je tam dostatočný odstup nieco som cital o tepelných mostoch ked su není izolovane.Vetrám skoro stále ale nič nepomáha a ďalej akým materiálom by som mal zateplit aby to neboli len vyhodene peniaze
legolas
10.01.10,12:33
...pozri si zateplenie domu, tam to máš dosť popísané...
220870
10.01.10,12:57
Zateplením sa to nemusí odstrániť.Ak viete skúste odpovedať na moje otázky.
Z akého materiálu máte obvodové murivo, ako hrubé?Je pod ním hydroizolácia?Aká je skladba podlahy?Sú tepelne odizolované vence (sú betónové)?S akou farbou ste naposldey maľovali steny v interieri?
ciners
10.01.10,15:24
Vetranie nepomoze, ochladzuje to steny. Vetrat navalovo rychlo a kratko. Zatial v tescu kupit lacny ventilator a steny susit nim, nieco ako fenom vlasy. Ked sa otepli treba urobit fasadu, zateplenie atd.
martoon
10.01.10,15:56
steny su40cm hrube,veniec je betonovy a nieje izolovany a interier je prevazne modrej farby
inajana
11.01.10,10:39
- boli problémy s vlhkosťou (v menšej miere) aj pred výmenou okien?
- doplň INFO (MATERIÁL obvod. stien? HYDROIZOLÁCIA? PODLAHA? ZNAČKA náteru stien?)
petervi
11.01.10,16:45
Otazka pre majstrov z fachu.Ked zateplim mineralnou vatou,malo by byt jedno aku hrubku pouzijem resp. kde bude rosny bod.Malo by to murivo v podstate (zdravo) schnut a vlhnut ako keby nebolo zateplene.
220870
11.01.10,16:48
Otazka pre majstrov z fachu.Ked zateplim mineralnou vatou,malo by byt jedno aku hrubku pouzijem resp. kde bude rosny bod.Malo by to murivo v podstate (zdravo) schnut a vlhnut ako keby nebolo zateplene.
Ak sa dodržia všetky technologické postupy a remeselné zásady tak áno.