Brtanova
10.01.10,17:25
Ľudkovia, prosím o pomoc, od 1.1.2009 do 28.2.2009 som bola zamestnaná a môj príjem nebol vyšší ako 2000 EUR, od 1.3.2009 do 31.12.2009 som bola evidovaná na úrade práce, pol roka som poberala podporu v nezamestnanosti, som povinná podať daňové priznanie za rok 2009?
Ďakujem
Xanti
10.01.10,17:26
Ľudkovia, prosím o pomoc, od 1.1.2009 do 28.2.2009 som bola zamestnaná a môj príjem nebol vyšší ako 2000 EUR, od 1.3.2009 do 31.12.2009 som bola evidovaná na úrade práce, pol roka som poberala podporu v nezamestnanosti, som povinná podať daňové priznanie za rok 2009?
Ďakujem
Nie si povinná, ale ak podáš DP. Tak sa Ti vráti strhnutá daň z príjmu ak si platila preddavky.
Ice dive
10.01.10,18:55
Odporúčam podať daňové priznanie - z dôvodu, že sa Vám celá daň vráti a poprípade ak máte aj manžela s ktorým žijete v spoločnej domácnosti môže si uplatniť na Vás zvyšnú časť nezdaniteľného základu a tým by mal aj on daňový preplatok...
katarina.j
10.01.10,20:54
Nie si povinná, ale ak podáš DP. Tak sa Ti vráti strhnutá daň z príjmu ak si platila preddavky.
ak mas manzela tak pozri si zákon o dani z prijmov - §11-nezdan.casti ZD.
silviad
15.01.10,07:22
Dobrý deň! Kamarátka pracovala 6 mesiacov spolu má príjem 2.200 Eur, potom nastúpila na RD a daňový bonus na prvé dieťa mala vyplatený len za 1 polrok. Príjem má dosť aj na celoročný daňový bonus 2200:12= 183 viac ako 147,75. Má podať DP alebo jej môže urobiť ročné zúčtovanie aj zamestnávateľ aby sa jej zvyšok bonusu vyplatil? Na novonarodené dieťa poberá bonus jej manžel.
Ďakujem za odpoveď!