zk24
10.01.10,19:47
Dobry den,

S.r.o zalozili 2 konatelia, nemaju zamestnancov, ani spolocnikov, neuctuju nijake mzdy, premie, nie su evidovani na socialnej poistovni, zdravotne poistenie si platia sami ako dobrovolni platci.

od 1.1.2010 sa rozhodli prijat studentku ako brigadnicku. Mozete mi prosim poradit, ake povinnosti ma takato firma? Viem, ze bude platit 0,8 percenta ako urazove poistenie z hrubej mzdy brigadnicky. Ale ake povinnosti firme vyplyvaju? - nieco ako ci sa musi firma prihlasit na socialnu poistovnu, ci prihlasit brigadnicku na socialnu poistovnu, ci treba mesacne posielat nejake vykazy? Pripadne povinnosti voci zdravotnej poistovni?


Dakujem velmi pekne.
Polly404
10.01.10,18:52
Musia sa zaregistrovať na DÚ na daň zo závislej činnosti a musia sa zaregistrovať v SP na prihláške ako zamestnávateľ a zároveň v SP zaregistrovať aj zamestnankyňu na prihláške.
zk24
10.01.10,18:56
Dakujem velmi pekne.... este vsak mam otazocku...

Na danovy urad? Kvoli tej brigadnicke? Plati pre brigadnika takisto pravo na odpocitatelnu polozku? Ak ano, tak musia sa registrovat i ked jej odmena bude nizsia a teda danova povinnost by jej nevznikala?

A prosim Vas, ake su lehoty na tieto povinnosti? SP a DU? Dakujem.
Polly404
10.01.10,18:57
Ale toto všetko mali urobiť ešte pre nástupom brigádničky do práce.
zk24
10.01.10,18:58
Je mi jasne ze to uz asi vsetko premeskali, len ma poziadali aby som zistila informacie... :-(
Polly404
10.01.10,18:59
Aj keď za ňu nebudú platiť daň (lebo samozrejme má právo na odpočítateľnú položku), aj tak sa musia zaregistrovať na daň zo závislej činnosti a potom musia každý štvrťrok odosielať za brigádničku prehľad na DÚ a raz ročne hlásenie. A do SP treba posielať každý mesiac mesačný výkaz.
Polly404
10.01.10,18:59
Dá sa to, samozrejme, prihlásiť aj dodatočne, ale treba rátať, že tam budú nejaké sankcie.
zk24
10.01.10,18:59
Super, dakujem velmi pekne... Podrobnosti uz snad vygooglim :)