skke
10.01.10,20:28
Zdravim poradakov.
Som absolventom vysokej skoly s ekonomickym zameranim, avsak mam pocit ze moje studium bolo zbytocne, kedze najst zamestnanie je v tejto dobe snad nemozne. Medzi nezamestnanymi je vela skusenych ludi s praxou, ktorych firmy uprednostnia pred absolventmi, a taktiez v tomto case krizy ani nie su ochotne investovat do dalsieho vzdelavania ludi. Ako vsak ziskat prax a zvysit tak hodnotu na trhu prace?
hnedoočka
10.01.10,19:40
nakoľko pravidlá porady mi neumožnia nazrieť do tvojho profilu,skús upresniť kraj, z ktorého pochádzaš.
Xanti
10.01.10,19:43
Ja by som z nicku tipovala, že je z KE kraja. ;)

A čo úrad práce, a možnosť absolventskej praxe http://www.upsvar.sk/rs/phoenix.nsf/docs/DOC-61934602 . Zamestnávateľa to nič nestojí a ty získaš skúsenosti.
hnedoočka
10.01.10,19:50
Ja by som z nicku tipovala, že je z KE kraja. ;)


chytrá!;) má to logiku. aj som si to myslela,ale v tom prípade by nebolo od veci zmeniť nick napríklad na skba - čím som samozrejme chcela navrhnúť, ak sa to dá zmeniť región a možno skúsiť s nižším postom a postupne sa vypracovať.

niekedy je náhoda blbec a moje doterajšie skúsenosti hovoria, že z jednej práce do druhej sa skôr dostaneš, ako keby si sedel doma.
iriska
11.01.10,06:08
Len na okraj - problém zo zamestnaním bez praxe bol aj pred 10timi rokmi, aj vtedy bolo dosť ľudí, čo tromfli absolventov. Akurát výhoda bola, že čerstvý absolvent bol ochotný pracovať za menej, lebo nevedel aké sú v práci pomery :) Teraz je za minimum ochotný pracovať každý.
Tiež odporúčam nemať veľké oči a ísť pracovať naozaj aj za menší plat.
Lenka*1
11.01.10,07:21
ja som mala ten isty problem - ani rok po ukonceni studia som si nevedela na strednom slovensku najst zamestnanie. bola som ochotna zobrat cokolvek... potom som sa ale dostala na absolventsku prax a uz to islo :) prijali ma do zamestnania v mojom rodisku a kedze som nebola spokojna s pracou, rozposielala som zivotopisy este z pracoviska a ohlas bol naozaj vacsi, nez rok predtym. a teraz si uz v BA vyberam zamestnania ;)
ludex
11.01.10,09:16
Ako sa hovorí: Niekedy je menej , viac. ;)
skke
11.01.10,18:44
Xanti, dobry postreh. ;)
O absolventskej praxi viem, ale s nou uz vela vody nenamutim, pretoze zachvilu uz na nu nebudem mat narok. Takze sa chcem upriamit na plnohodnotne zamestnanie.
Zas na druhej strane, ak sa uchadzam o pracovne miesto, kde nemaju velke naroky, tak zamestnavatelia povedia, ze im postaci menej kvalifikovany zamestnanec s mensimi ocakavaniami.
Tak asi sa treba vybrat niekam, kde su vacsie moznosti na pracovnom trhu.
Xanti
11.01.10,19:09
Xanti, dobry postreh. ;)
O absolventskej praxi viem, ale s nou uz vela vody nenamutim, pretoze zachvilu uz na nu nebudem mat narok. Takze sa chcem upriamit na plnohodnotne zamestnanie.
Zas na druhej strane, ak sa uchadzam o pracovne miesto, kde nemaju velke naroky, tak zamestnavatelia povedia, ze im postaci menej kvalifikovany zamestnanec s mensimi ocakavaniami.
Tak asi sa treba vybrat niekam, kde su vacsie moznosti na pracovnom trhu.
Zo zvýrazneným súhlasím, naozaj aj mne sa občas stalo, že mi povedali že mám privysoké vzdelanie a tým pádom pre mňa pohovor skončil.
Takže asi len skúsiť to na západe krajiny. Hádam sa niečo podarí. Držím palec.