mirkara
11.01.10,07:38
Dobry den, som na predlzenej MD kvoli dlhodobo nepriaznivemu zdrav. stavu deti. Pocas trevania MD som dostala vypoved od mojho zamestnavatela. Budem mat narok na podporu pre nezamestnane matky po skonceni MD.
Dakujem
ivka70
11.01.10,06:47
To zavisi od toho, dokedy si bola na riadnej rodicovskej dovolenke a kedy si dostala vypoved.
Mgr.Shrek
11.01.10,07:01
Dobry den, som na predlzenej MD kvoli dlhodobo nepriaznivemu zdrav. stavu deti. Pocas trevania MD som dostala vypoved od mojho zamestnavatela. Budem mat narok na podporu pre nezamestnane matky po skonceni MD.
Dakujem

Ako si mohla dostať výpoveď, keď si bola na MD. Podľa § 64 ods. 1. písmeno c) Zamestnávateľ nesmie dať výpoveď v ochrannej dobe, a to v dobe, keď je zamestnankyňa tehotná, keď je zamestnankyňa na materskej dovolenke.....
ivka70
11.01.10,07:14
Ako si mohla dostať výpoveď, keď si bola na MD. Podľa § 64 ods. 1. písmeno c) Zamestnávateľ nesmie dať výpoveď v ochrannej dobe, a to v dobe, keď je zamestnankyňa tehotná, keď je zamestnankyňa na materskej dovolenke.....

Zamestnavatel mohol napr. rusit prevadzku, alebo mala prac.zmluvu na dobu urcitu a jej ukoncneie povazuje za vypoved.
brčko
11.01.10,07:16
Dobry den, som na predlzenej MD kvoli dlhodobo nepriaznivemu zdrav. stavu deti. Pocas trevania MD som dostala vypoved od mojho zamestnavatela. Budem mat narok na podporu pre nezamestnane matky po skonceni MD.
Dakujem

Predpokladám, tvoj prac.pomer bol uzatvorený na dobu neurčitú a dostala si výpoved z dôvodu rušenia časti firmy alebo z dôvodu jej sťahovania ( § 63 ods.1 písm. a) Zákonník práce), lebo napr. podla § 63 ods.1 písm. b) si výpoved dostať nemohla.

Záleží za akú dobu po ukončení PP požiadaš o podporu. Doba bez poistenia/trvania PP (od ukončenia PP do požiadania o podporu) nesmie byť dlhšia ako 1rok. To platí, ak si čerpala súvisle rodičovskú dovolenku t.j. po RD do troch rokov dieťaťa hned súvisle RD z dôvodu dlhodobého nepr. zdr. stavu dieťaťa (nie neplatené volno).
Mgr.Shrek
11.01.10,08:52
Zamestnavatel mohol napr. rusit prevadzku, alebo mala prac.zmluvu na dobu urcitu a jej ukoncneie povazuje za vypoved.

Ale to tak treba napisat;)