vierca7
11.01.10,07:51
Dobry den, potrebovala by som informaciu ohladom danoveho priznania invalidov. Doteraz som mala vedomost, ze clovek uznany za plneho invalida podava danove priznanie, ak podnika. je to stale pravda? mam totiz klienta, ktory par rokov danove priznanie nepodal, ale stale sa tvari, ze podnika, zivnost pozastavenu nema. musi podat dp, nemusi? Odvody si taktiez nerobi. je to ok?
Xanti
11.01.10,06:58
Dobry den, potrebovala by som informaciu ohladom danoveho priznania invalidov. Doteraz som mala vedomost, ze clovek uznany za plneho invalida podava danove priznanie, ak podnika. je to stale pravda? mam totiz klienta, ktory par rokov danove priznanie nepodal, ale stale sa tvari, ze podnika, zivnost pozastavenu nema. musi podat dp, nemusi? Odvody si taktiez nerobi. je to ok?
DP musí podávať, ZP musí platiť, SP podla DP.
Takže má pekný problém. Lebo treba dodatočne porobiť DP, a tiež aj SP a ak vyjde, že mal platiť odvody tak pekne ich zacvaká spätne. Ale tiež záleží od výšky príjmu, lebo ak nedosiahol zo živnosti príjem polovice nezdanit. čiastky tak naozaj nemusel podávať DP. Ale odvody do ZP mal platiť.

Akurát do ZP platí polovičné odvody. Ale má nárok na nezdaniteľnú časť celú ak je invalidný občan.
vierca7
11.01.10,07:05
aha. a ma narok na davky nem. poistenia, ak je invalid?
Xanti
11.01.10,07:13
aha. a ma narok na davky nem. poistenia, ak je invalid?
Kedže si nič neplatí tak nie. Ak by si platil odvody do SP tak áno.
vierca7
11.01.10,07:16
no... je to pripad.
dakujem za odpovede.