shelter
16.09.05,07:38
Prosim o radu - ked zaradujem pozemok, udava sa pri nom aj kod klasifikacie? Ak ano, tak aky? Kde by som to mohla najst? Jedna sa o ornu podu. Kolegyna predo mnou, davala na pozemok oznacenie D. Je to spravne? Nemozem to akosi nikde najst. Prosim o rychlu odpoved! Dakujem
accad
16.09.05,06:13
Na stránke ŠU je len klasifikácia stavieb. Najväčšou istotou je si osobne zavolať na ŠU. Ak existuje nejaká klasifikácia, tak určite budú vedieť poradiť, kde hľadať.
shelter
16.09.05,19:02
:) diky za radu, ale o tejto moznosti viem...no neviem aku mate skusenost vy, ale ja uz som raz volala na statisticky urad,aby mi pomohli zaradit jednu stavbu, ale bohuzial neuspesne, nevedeli to. Preto som sa obratila o radu tu...
KEJKA
16.09.05,19:08
špecialny kod netreba. Osobitné označenie može vyžadovať SW, je praktické aj kvôli triedeniu.
accad
17.09.05,13:02
Druhy pozemkov upravuje § 6 ods.1 zákona č.582/2004 Z.z. o miestnych daniach a miestnom poplatku za komunálny odpad a drobné stavebné odpady. Toto členenie pozemkov s výnimkou stavebných pozemkov korešponduje s druhovým členením pozemkov uvedených v § 9 zákona č.162/1995 Z.z. o katastri nehnuteľností a o zápise vlastníckych a iných práv k nehnuteľnostiam (katastrálny zákon).
Zákon o miestnych daniach ďalej upravuje, že na zaradenie pozemku do skupiny podľa § 6 ods.1 zákona č.582/2004 Z.z. je určujúce zaradenie pozemku podľa katastra nehnuteľností.
DušanČ
17.09.05,14:02
Kód klasifikácie produkcie (KP) vyžadujú niektoré SW, podľa mojich poznatkov napr. SAP/R3. Pri zaradení majetku a udaní KP, SW automaticky priradí majetku odpisovú skupinu. Ak to nie je takýto prípad, tak podľa môjho názoru KP nepotrebuješ. Zoznam hlavných KP podľa odpisových skupín je v prílohe zákona o dani z príjmov. Keďže pozemok sa neodpisuje, pomôže Ti vyhláška ŠÚ SR č. 632/2002 Z.z., ktorou boli KP vydané.
shelter
27.09.05,12:14
dakujem vam vsetkym, necham to zatial tak ako to povodne bolo znacene, uz sme mali X krat kontrolu a nic neprotestovali...;)