brikina
11.01.10,08:45
Naša spoločnosť kúpila motocykel. Faktúra vystavená v 12/2009. Technický preukaz a značky budú vybavené k 31.1.2010. Samozrejme používať sa začne asi tak v máji - ked bude teplejšie. Otázky:

1. do majetku si motocykel zaradím už v 12/2009?
2. oznamovaciu povinnosť na DU o vzniku danovej povinnosti bude prvý den po tom ako prvý krát využijem tento motocykel na podnikatelske ucely? teda v tom máji?
3. Ak posledný krát použijem tento motocykel v 10/2010 - dám k 31.10.2010 ozámenie na DU o zániku danovej povinnosti, aby som neplatila dan z MV za tie mesiace, ktore som ten motocykel nevyuzivala?
4. A v ďalšom roku zase náhlasim vznik danovej povinnosti a tak dokola, alebo dám len teraz v máji (ked začnem používať mot.vozidlo) oznámenie na DU o vzniku dan.povinnosti, potom to uz neriešim a platím za všetky mesiace od toho mája - teda aj zimné...

dik
Aljok
11.01.10,08:49
Motocykel nie je predmetom DzMV.

§ 84
Predmet dane

(1) Predmetom dane z motorových vozidiel je motorové vozidlo a prípojné vozidlo kategórie M, N a O 38) (ďalej len "vozidlo"), ktoré sa používa v Slovenskej republike na podnikanie 12) alebo na činnosti, z ktorých plynúce príjmy sú predmetom dane z príjmov 39) (ďalej len "podnikanie").
brikina
11.01.10,08:57
Motocykel nie je predmetom DzMV.

§ 84
Predmet dane

(1) Predmetom dane z motorových vozidiel je motorové vozidlo a prípojné vozidlo kategórie M, N a O 38) (ďalej len "vozidlo"), ktoré sa používa v Slovenskej republike na podnikanie 12) alebo na činnosti, z ktorých plynúce príjmy sú predmetom dane z príjmov 39) (ďalej len "podnikanie").

aha, to mi ušlo.... takže ja síce budem využívať motocykel na podnikatelské účely, ale nemám povinnosť podať DPzMV a platit dan, ano?
brikina
11.01.10,09:14
dakujem