entonyl
11.01.10,10:54
Dobrý deň.K 31.12.2009 mi na moju žiadosť zrušil DÚ registráciu platcu DPH.V poslednom zdaňovacom období mám daňovú povinnosť vzťahujúcu sa na majetok, pri ktorého nadobudnutí mi bola daň čiastočne alebo uplne odpočítana.Majetok mám evidovaný len ako drobný investičný Aby som neplatil DPH nemám ho radšej vyradiť ,už aj tak je opotrebovaný?Ale neviem čo s autom. Auto je odpísané.Mám ho vedené v drobnom investičnom majetku z nákupnou cenou 1000Sk od Leasingovej spoločnosti. Od ukončenia leazingu ho vlastním 6rokov /celkovo má auto 9rokov/,platím cestnú daň.Auto na podnikanie nepoužívam nakoľko som momentálne v zamestnaneckom pomere.Ako postupovať keď auto chcem previesť do osobného vlastníctva aby som platil čo najmenej poplatkov a daní /DPH,cestná daň,daň z príjmu/?
IvoM
11.01.10,10:33
Ako SZČO nemáš žiadny problém, auto vyradíš v roku 2009 z evidencie a to je všetko, žiadna DPH ani daň z príjmu sa ho už netýka, treba ale mať na pamäti že podľa §9 odst.1d ak ho predáš do 5 rokov od jeho vyradenia tak je príjem z jeho predaja predmetom dane.
entonyl
11.01.10,11:53
A čo s cestnou daňou?
books
11.01.10,12:10
A čo s cestnou daňou?

Treba auto odhlásiť na DÚ do 30 dní od vyradenia z majetku firmy, alebo keď sa predá. Za rok 2009 treba spraviť ešte daňové priznanie z MV a vypočítanú sumu doplatiť.
entonyl
19.01.10,07:58
ďakujem za rady