michalka.k
11.01.10,12:13
Prosim Vas o radu a cenne informacie :) Od 1.septembra 2008 som dobrovolne nemocensky poistena (este ako studentka), pricom VZ bol z minima. Od 1. 10. 2009 doslo k Zmene vymeriavacieho zakladu na maximum. V maji 2010 ocakavame prirastok. Zamestnana nie som. Aka bude vyska materskej? Rozhodujucim obdobim pre jej vypocet bude rok 2009 alebo 2010? mozem este nieco spravit, aby materska bola co najvyssia? Za odpoved dakujem.
brčko
11.01.10,11:17
Prosim Vas o radu a cenne informacie :) Od 1.septembra 2008 som dobrovolne nemocensky poistena (este ako studentka), pricom VZ bol z minima. Od 1. 10. 2009 doslo k Zmene vymeriavacieho zakladu na maximum. V maji 2010 ocakavame prirastok. Zamestnana nie som. Aka bude vyska materskej? Rozhodujucim obdobim pre jej vypocet bude rok 2009 alebo 2010? mozem este nieco spravit, aby materska bola co najvyssia? Za odpoved dakujem.

celý rok 2009.
Bolo treba sa odhlásiť a nanovo prihlásiť do 8tt a nástpiť na MD po uplynutí 26týž. od posledného prihlásenia.

na zvýšenie materskej sa môžeš odhlásiť z DNP a zamestnať sa pred nástupom na MD.
paralenka
12.01.10,07:35
Zdravím brčko, vidím, že sa vyznáš ... ja som tu nová. Mám jednu otázku. Som zamestnaná od marca 2009, predtým som bola na MD. V auguste 2010 by som mala ist na dalsiu MD. Stretla som sa stýmto a prosím o radu: známa sa zamestanala u toho istého zamestnávatela na inej pracovnej pozicii s vyssim VZ, samozrejme odhlasenie, prihlasenie v soc.poist. bolo ... Urobila tak asi 2 tyzdne pred nastupom na MD. Bude sa teda vyška materskeho prispevku odvijat od noveho VZ? Platí to aj pri nástupe na PN, pretože mne "hrozí" rizikové tehotenstvo a stým spojená PN. Kedy najneskor pred nástupom na PN/MD to musim spravit? Ďakujem
alenka11
12.01.10,10:27
treba urobiť odhlášku z pracovného pomeru a hneď aj prihlášku na nový pracovný pomer - samozrejme nový pracovný pomer s najvyšším VZ. Potom sa bude PN a následne aj materská počítať z toho aktuálneho pracovného pomeru, t.z., že z najvyššieho VZ.