alusikvlado
11.01.10,12:02
Dobrý deň poraďáci, prosím poraďte mi, už mám z toho guláš.
Nakupujem tovar v Anglicku a budem ho predávať tu na Slovensku cez e-shop.
Čo z dph?
Potrebujem sa prihlásiť ako platca dph?
Môže mi to niekto vysvetliť konkrétne na mojom prípade, prosím.
Ďakujem pekne za všetky odpovede.
IvoM
11.01.10,13:21
§ 7

(1) Ak zdaniteľná osoba, ktorá nie je platiteľom, alebo právnická osoba, ktorá nie je zdaniteľnou osobou, nadobúda v tuzemsku tovar z iného členského štátu, je povinná podať daňovému úradu žiadosť o registráciu pre daň pred nadobudnutím tovaru, ktorým celková hodnota tovaru bez dane nadobudnutého z iných členských štátov dosiahne v kalendárnom roku 13 941, 45 eura.

Vysvetliť Ti to na Tvojom prípade neviem, lebo si žiadne údaje neuviedol, prekročil si už hranicu 13 941,45 EUR pri nákupe z Británie, predávať cez internet budeš len pre slovenských zákazníkov, alebo aj pre EU, prípadne tretích krajín?
alusikvlado
11.01.10,13:26
Začínam podnikať, a predávať budem zatiaľ len pre slovenských zákazníkov.
Môžem sa aj dodatočne prihlásiť na DÚ ako platca Dph, ak teraz neviem dopredu s istotou povedať, či nákup za rok presiahne uvedenú sumu?
Lianka
11.01.10,13:37
Mozes sa prihlasit ako dobrovolny platitel DPH uz teraz, ak mas zaujem.

Citovany § hovori, kedy sa musis registrovat.