Glosterka
11.01.10,14:02
Dobrý deň! Som ZŤP, som nezamestnaná, nemám žiadny príjem, nepoberám sociálne dávky ani príspevok na diétne stravovanie v rámci kompenzácie, t.j. nemám proste ani cent :-((. Nevznikol mi nárok na nič, nakoľko som nesplnila podmienky určené zákonom... Žijem s manželom, ktorý je na plnom invalidnom dôchodku. Manželov dôchodok je o výške 212 Eur.

Moja otázka:
Mám vlastné stránky a chcela by som si dať na ne nejakú reklamu. Prostredníctvom PPP (podľa počtu klikov) by som si chcela zarobiť nejaké peniažky. Mám síce malú návštevnosť... Zatiaľ o tom iba uvažujem. Zaujímalo by ma, do akej výšky by som mohla mať príjem z reklamy, aby som nemusela podávať daňové priznanie? Neviem, akú čiastku by som nemala presiahnuť, keby sa mi niečo podarilo takto zarobiť.

Ešte by ma zaujímalo, ako by to bolo v prípade napr. prepisovania textov na stroji alebo PC. Uvažujem o nejakej dočasnej práci a doma... Je to tiež do nejakej výšky obmedzené?
Dana 22
11.01.10,15:05
Dobrý deň! Som ZŤP, som nezamestnaná, nemám žiadny príjem, nepoberám sociálne dávky ani príspevok na diétne stravovanie v rámci kompenzácie, t.j. nemám proste ani cent :-((. Nevznikol mi nárok na nič, nakoľko som nesplnila podmienky určené zákonom... Žijem s manželom, ktorý je na plnom invalidnom dôchodku. Manželov dôchodok je o výške 212 Eur.

Moja otázka:
Mám vlastné stránky a chcela by som si dať na ne nejakú reklamu. Prostredníctvom PPP (podľa počtu klikov) by som si chcela zarobiť nejaké peniažky. Mám síce malú návštevnosť... Zatiaľ o tom iba uvažujem. Zaujímalo by ma, do akej výšky by som mohla mať príjem z reklamy, aby som nemusela podávať daňové priznanie? Neviem, akú čiastku by som nemala presiahnuť, keby sa mi niečo podarilo takto zarobiť.

Ešte by ma zaujímalo, ako by to bolo v prípade napr. prepisovania textov na stroji alebo PC. Uvažujem o nejakej dočasnej práci a doma... Je to tiež do nejakej výšky obmedzené?

Ak sa chceš vyhnúť daňovému priznaniu. tak nesmieš mať príjmy okrem dôchodku za kalendárny rok vyššie ako 1/2 odpočítateľnej položky - za rok 2009 je to 2 012.85 €.
Glosterka
11.01.10,22:55
Ďakujem Ti za odpoveď Danka. Ešte si to rozmyslím s tou reklamou. Bola by tu však možnosť aspoň príležitostne (sem-tam) niečo niekomu napísať = nejaký text, prácu... Uvidím ešte. Z tohto určite nebudem mať za rok ani 1.000, - €.
Dana 22
12.01.10,08:26
Pre ZŤP je dobré každé euro naviac k rodinnému rozpočtu. No zasa nesmieš prekročiť 3 X ŽM aby si neprišla o kompenzácie z úradu.(185,19 x 3 = 555,57) na 1 plnoletú spoločne posudzovanú osobu. To znamená, že spolu s manželom môžte mať príjem (dôchodky + príjem z reklamy ) by nesmel prekročiť 1 111,14 €!

Svoju snahu o zvýšenie rozpočtu teda nemôžeš prehnať.
Glosterka
15.01.10,18:41
Ďakujem :-).