melbak
11.01.10,13:47
prosim, neviete mi poradit ako to vlastne je, moze alebo nemoze ucitelka v 1.rocniku vyucovat aj svoje vlastne dieta ako ziaka, alebo musi byt zaradene do inej triedy, pozerala som na roznych strankach, ale nic som zatial nenasla
dakujem
ivka70
11.01.10,12:53
Nemyslim si, ze by to nejaky zakon zakazoval.
Ale je urcite lepsie, ak sa tomu da vyhnut a ak dieta je pocas skoly pod kridlami niekoho ineho.
edu21
11.01.10,13:40
Tiež som toho názoru, že ak je možnosť- určite je dobré dieťa preradiť do inej triedy. Určite to bude prospešné obom.
melbak
11.01.10,18:38
dakujem za nazory,samozrejme, ze s vasimi nazormi suhlasim, ale napriek tomu by som to rada mala nejako podlozene, zatial sa mi nepodarilo nic najst, cim by som to mohla potvrdit, alebo vyvratit
marjankaj
11.01.10,18:43
dakujem za nazory,samozrejme, ze s vasimi nazormi suhlasim, ale napriek tomu by som to rada mala nejako podlozene, zatial sa mi nepodarilo nic najst, cim by som to mohla potvrdit, alebo vyvratit

Veď urob podľa svojho názoru, netreba ti na to zákon.
ludex
11.01.10,18:53
prosim, neviete mi poradit ako to vlastne je, moze alebo nemoze ucitelka v 1.rocniku vyucovat aj svoje vlastne dieta ako ziaka, alebo musi byt zaradene do inej triedy, pozerala som na roznych strankach, ale nic som zatial nenasla
dakujem


Ja si myslím,že to nie je o tom,že či musí alebo nemusí,môže alebo nemôže.Podla mňa je to na uvážení učitelky-matky a následnej dohode s riaditelom školy. ;)
ludex
11.01.10,18:59
dakujem za nazory,samozrejme, ze s vasimi nazormi suhlasim, ale napriek tomu by som to rada mala nejako podlozene, zatial sa mi nepodarilo nic najst, cim by som to mohla potvrdit, alebo vyvratit

Chcem sa spýtať:

Pýtaš sa ako učitelka,ktorá chce učiť vlastné dieťa,alebo nespokojná mamička,ktorej vadí,že učitelka,ktorá učí tvoje dieťa,učí v tej istej triede aj svoje dieťa?
susann2
11.01.10,19:12
dakujem za nazory,samozrejme, ze s vasimi nazormi suhlasim, ale napriek tomu by som to rada mala nejako podlozene, zatial sa mi nepodarilo nic najst, cim by som to mohla potvrdit, alebo vyvratit
Neviem aké podloženie hľadáš v zákone, ale to, že učiteľka nemôže učiť svoje dieťa, tam určite nenájdeš. U náš všetky učiteľky učia aj svoje deti, lebo nemajú inú možnosť, zatiaľ som nepostrehla, že by to niektorá nezvládla, alebo boli s tým spojené akékoľvek iné problémy.
Ivana Š
11.01.10,19:30
mimotemy Mňa moja mama učila na prvom stupni ZŠ

Vôbec som nemala protekciu, bola na mňa prísna, možno ešte prísnejšia ako na ostatné deti, aj jedinú päťku, ktorú som dostala (bola zo slovenčiny) mi dala ona, lebo som sa nenaučila nejakú poučku :mad:

Z môjho pohľadu - ja som vtedy asi bola nejakým spôsobom schizofrenická :D, proste doma to bola mamina, v škole to bola vtedy ešte súdružka učiteľka, koľkokrát sa ešte teraz na tom smeje, ako som ju doma poučovala, mami, toto musíme takto urobiť, lebo to s. učiteľka povedala...:confused:
janka331
15.01.10,18:01
Zažila som podobnú situáciu. Na ZŠ chodil syn do triedy, do ktorej chodil aj syn triednej učiteľky. Učila ich slovenčinu a výtvarnú. Na strednú školu chodil tam, kde som učila a musím povedať, že si "užil radostí" zo strany spolužiakov. Moja osobná skúsenosť hovorí, že ak sa dá tomu vyhnúť, je to lepšie pre dieťa i rodiča. Deti to vedia niekedy "skvele osladiť".
jaros5
16.01.10,13:23
Môže, je to na rozhodnutí rodičoučiteľa.

Moje skúsenosti hovoria, že ak sa dá tomu vyhnúť, treba dať do inej triedy resp. školy - na I. stupni nemusí byť problém, ale pri starších deckách by som dal na inú ZŠ. Ale vcelku je to skutočne len a len na rozhodnutí rodičov. Treba zvážiť všetky pre a proti ...