pepone1
11.01.10,13:08
Zdravím,

chcel by som sa opýtať alebo ma nasmerujte na tému pre nasledovné:

Ako si môže uplatniť dôchodca/študent bez ďalšieho príjmu vrátenie dane z úrokov 3 ročného termínovaného vkladu? Až po jeho vyplatení po 3 rokoch alebo kedy a ako?

Postup pri ročnom je mi jasný, ten poznám

Vďaka
Lianka
11.01.10,13:49
Moze, v roku, kedy su mu uroky pripisane.
Ak na konci kazdeho roka, tak si uplatni v danovom priznani za dany rok. (pravdepodobnejsia moznost)
Ak az na konci viazanosti, tak az v danovom priznani za ten posledny rok.

Student si moze, ak jeho prijem je nizsi ako nezdanitelna cast.
Dochodca si moze podla § 46.
Chobot
11.01.10,14:24
Zdravím,

chcel by som sa opýtať alebo ma nasmerujte na tému pre nasledovné:

Ako si môže uplatniť dôchodca/študent bez ďalšieho príjmu vrátenie dane z úrokov 3 ročného termínovaného vkladu? Až po jeho vyplatení po 3 rokoch alebo kedy a ako?

Postup pri ročnom je mi jasný, ten poznám

Vďaka

Myslíš tým produkt SLSP 3 ročný vklad, kde sa úroky pripíšu za všetky 3 roky až na konci obdobia vkladu, teda až po 3 rokoch?

Tam máš príjem až v poslednom roku, je jedno, za aké obdobie sú tie úroky. Vrátenie dane si uplatníš v daňovom priznaní toho roku, v ktorom ti tie úroky boli pripísané.