osky
11.01.10,14:18
v poslednom case bludim po nete a zaujimam sa o davnu historiu.velmi ma zaujima Atlantida,vselico som vygooglila ale nie je toho dost.viete mi poradit kde sa docitam viac,podrobnejsie.nejake stranky atd.
Slayer666
11.01.10,14:26
Fakty o Atlantide? Tak to mas narocnu zalubu. Pochybujem, ze len tak o tom najdes nejaku serioznu literaturu, uz vobec nie v slovencine. Atlantida je mytus, zatial sa nepodarilo preukazat jej existenciu. Urcite o tom existuje viac pseudovedy ako vedy. Najlepsie bude asi zajst do vedeckej kniznice a informovat sa. Tu je velke riziko, ze natrafis na autora, ktory si len bude pustat z uzdy svoju fantaziu.

Takze moze byt aj v anglictine? Resp. v akych jazykoch?
wagner
11.01.10,15:08
v poslednom case bludim po nete a zaujimam sa o davnu historiu.velmi ma zaujima Atlantida,vselico som vygooglila ale nie je toho dost.viete mi poradit kde sa docitam viac,podrobnejsie.nejake stranky atd.
Ja mám knihy o Atlantíde a sú veľmi zaujímavé. Tiež si pamätám, že som už dávno videla film, ktorý mal súvis aj s touto bájnou krajinou. Inak je to zaujímavé čítanie a keď si pozrieš na internetových kníhkupectvách, nájdeš tam veľa kníh. Skús si pozrieť obsahy kníh, možno Ťa niektorá zaujme.
Simonab
11.01.10,15:12
Ja mám knihy o Atlantíde a sú veľmi zaujímavé. Tiež si pamätám, že som už dávno videla film, ktorý mal súvis aj s touto bájnou krajinou. Inak je to zaujímavé čítanie a keď si pozrieš na internetových kníhkupectvách, nájdeš tam veľa kníh. Skús si pozrieť obsahy kníh, možno Ťa niektorá zaujme.

Wagner, a smiem vedieť aké knihy máš ty?
wagner
11.01.10,15:23
Wagner, a smiem vedieť aké knihy máš ty?
Momentálne ma napadol iba jeden názov, musela by som to ísť pozrieť - Učenie majstrov atlantídy. ALe v tých druhých knihách sa opisuje vznik Atlantídy, život a potom aj zánik. Je dosť kníh o tom. Či sú aj "nové" neviem, ale niekedy je lepšie pozrieť v antikvariátoch. AJ ja tak občas kupujem zaujímavé knihy.
Simonab
11.01.10,15:29
Eckarda Strohma mám aj ja. Mám aj štvorzväzkovú knihu Tajomstvá Atlantídy. Len ma zaujíma aj niečo vedeckejšie. Aj keď na takéto asi ťažko natrafím. No ale ak zistíš napíš a napíš aj svoj dojem z knihy, teda ak môžeš. Dík moc.
wagner
11.01.10,16:03
Eckarda Strohma mám aj ja. Mám aj štvorzväzkovú knihu Tajomstvá Atlantídy. Len ma zaujíma aj niečo vedeckejšie. Aj keď na takéto asi ťažko natrafím. No ale ak zistíš napíš a napíš aj svoj dojem z knihy, teda ak môžeš. Dík moc.
V tých knihách sa nazýva Lemúria, spomína sa tam aj kapitán Nemo. Ale názov si nespomínam. Ja mám veľké množstvo kníh, ukladané sú v dvoch radoch, takže názov môžem pozrieť, keď budem robiť zas väčšie upratovanie. Fakt nemám čas prekladať to množstvo kníh.Ale keď mi príde pod ruku, určite Ti názov napíšem.
Slayer666
11.01.10,18:42
V tých knihách sa nazýva Lemúria, spomína sa tam aj kapitán Nemo.

Lemuria je predsa celkom ina legenda. Ta mala byt v Indickom oceane, myslim. Kapitan Nemo, nuz to bude potom asi beletria.
Simonab
12.01.10,06:50
Lemuria je predsa celkom ina legenda. Ta mala byt v Indickom oceane, myslim. Kapitan Nemo, nuz to bude potom asi beletria.

Slayer, máš pravdu Lemúria, alebo krajina Mu bola iná legenda. Atlantída vznikla až potom keď sa obyvatelia Lemúrie dozvedeli aký osud ich čaká.
Slayer ak máš nejaké dobré typy na knižky o Atlantíde ale aj o Lemúrii napíš. Samozrejme v slovenčine alebo češtine, v inom jazyku by to aspoň u mňa nemalo význam. Môžeš aj dákych dobrých autorov, čo sa seriózne zaoberajú touto pradávnou históriou.
Eulalia
13.01.10,04:23
Zaujímavá je kniha Ernsta Muldaševa: Z koho sme vznikli. Je to očný lekár, Rus, a podnikol niekoľko výprav do Tibetu. Takže jeho kniha nie je len fantázia.
Jedna kniha, venovaná Atlantíde, je zostavená aj z výrokov spiaceho proroka Caseyho, ale presný názov neviem.
Simonab
13.01.10,09:07
Zaujímavá je kniha Ernsta Muldaševa: Z koho sme vznikli. Je to očný lekár, Rus, a podnikol niekoľko výprav do Tibetu. Takže jeho kniha nie je len fantázia.
Jedna kniha, venovaná Atlantíde, je zostavená aj z výrokov spiaceho proroka Caseyho, ale presný názov neviem.

Evka, ďakujem ten Muldašev vyzerá zaujímavo. Našla som ešte od neho trilógiu Hledání města Bohú. Edgara Cayceho mám tiež, je jedným z mojich obľúbených autorov.
osky
13.01.10,09:27
dakujem vam vsetkym.vidim ale ze sa tu skor jedna o knizne vydania.ja som ale mala zaujem o nejake vebove stranky.mozu byt v slovencine,cestine,taliancine alebo v nemcine,prip.rustine.
Simonab
13.01.10,09:52
Osky, a tu si už pozerala? http://www.cez-okno.net/
osky
14.01.10,07:52
Osky, a tu si už pozerala? http://www.cez-okno.net/

dakujem za zaujimavu stranku-je to bomba.aspon pre mna.
vcera som citala-k Atlantide som sa este nedopracovala,lebo som nasla aj kopec inych zaujimavosti,ale poviem ti,tak som sa potom bala,ze som celu noc poriadne oka nezazmurila.cely cas som sa lepila na svojho muza,spotena-ten nechapal,ze ma take "keci" mozu tak dostat.
no ja som teda veriaca ale momentalne si kladiem naozaj vela otazok.....:eek:
co si o tom myslite vy?boli a su ti Anunakovia? a ako je mozne,ze na nete o nich je tolko informacii-ako to ti,co tu pisu,tak presne vedia?
nesnazim sa to pochopit,ale spat mi to neda.
Slayer666
14.01.10,15:55
To su akoze kto?:D
osky
14.01.10,17:27
To su akoze kto?:D

to su akoze stvoritelia nasej planety,nas a celej nasej historie.pozri cez tu stranku hore,je tam vela clankov aj o zrodeni sveta a tak,tam sa spominaju.
a ked si das do googla :davna Atlantida,vyhodi ti aj temu architekti vesmiru-potopa sveta.a tam sa vselico pise.fakt neviem,kde a kto zobral tolko infosiek,ale ked to citam,zabudam zatvarat usta.neviem ci su to somariny ale je to prinajmesom na zamyslenie.:confused::eek:
iriska
14.01.10,20:14
a čo tak prečítať niečo od Danikena
Slayer666
14.01.10,20:14
Never kazdej somarine, ktoru citas.:) Vies kolko veci si ludia proste vymyslaju dnes? Napr. po vyvrtani vrtu na polostrove Kola sa hned rozsirilo, ze vedci tam objavilo Peklo - samozrejme, v kazdom pripade toho dristu sa lisila teplota, miesto vrtu, ci okolnosti - ja neviem, preco to ludia robia; mozno nie su celkom pri zmysloch.

A ze preco to tak ''presne vedia''?? Tento konkretny clanok som necital (no najdem si cas), ale cital som ich dost a vzdy je to tak, ze oni to vobec tak presne nevedia, ako sa zda. Alebo vedia, ale trieskaju naschval, vediac, ze im to prinesie zisky - pseudoveda sa predava lepsie, lebo je zrozumitelnejsia, prinasa rychle vysledky a hlavne sa pre kazdeho najde taka verzia, ktora sa mu paci. Vedecka praca je pre vacsinu nezrozumitelna - to je jasne, vacsina z nas je uzko specializovana na jednu oblast a v tych inych sa jednoducho nevyzname, nie je to v ludskych silach.

Vsetky taketo nedostatky su len nedostatky v metode, a tak v ziadnom pripade nemozu znamenat aj automaticku nepravdivost toho ktoreho clanku, akurat ho to dava na uroven, ako ked to povie babka na trhu.

Jednoducho, ked sa niekomu zachce, tak sa da najst vela ''dokazov'' na uplne cokolvek - opakujem, cokolvek.
Eulalia
15.01.10,19:01
Evka, ďakujem ten Muldašev vyzerá zaujímavo. Našla som ešte od neho trilógiu Hledání města Bohú. Edgara Cayceho mám tiež, je jedným z mojich obľúbených autorov.
Simonka, tú trilógiu som zháňala pred Vianocami, vraj je vypredaná. O dotlači zatiaľ nemám info. Tú prvú mám, tá je super.
Eulalia
15.01.10,19:08
Edgar Casey, ktorý žil v Amerike, zomrel koncom 40. alebo začiatkom 50. rokov (neviem presne) bol hlbokoveriaci katolík. V mladosti bol niekoľkokrát vážne chorý, dlhodobo pripútaný na lôžko. Dostával sa do stavu, podobného hypnóze, a v tomto stave dokázal vidieť minulosť, rozpoznať príčiny chorôb jednotlivých ľudí a dokázal aj povedať, akým spôsobom sa má ten-ktorý "dotazovateľ" uberať. Predpovedal aj niektoré veci do budúcnosti.
Z takýchto jeho výkladov je zostavených viacero kníh, ktoré sa venujú napr. životu a pôsobeniu Ježiša Krista, viere v Boha, náboženstvu a pod. A kniha o Ježišovi je skutočne veľmi pútavá.
Jedna kniha sa venuje práve jeho výrokom o Atlantíde, tvrdil, že v "súčasnosti" (teda v dobe jeho života) sa reinkarnuje mimoriadne veľa duší, ktoré žili v Atlantíde.
Slayer666
16.01.10,08:31
Tiez netreba verit kazdemu, kto sa vyhlasi za jasnovidca. Na svete je velmi vela tzv. vestic, no nezda sa mi, ze by vsetky boli skutocne.

Samozrejme, nepopieram moznost existencie ineho svete ani toho, ze niektori ludia s nim vedia komunikovat, lebo nepravdivost dokazat neviem, ale na druhej strane tomu neverim, proste som skepticky.
Simonab
20.01.10,11:57
Simonka, tú trilógiu som zháňala pred Vianocami, vraj je vypredaná. O dotlači zatiaľ nemám info. Tú prvú mám, tá je super.
Evi ja som to tuším aj niekde našla. Dokonca všetky tri naraz, ale teraz to neviem nájsť.
Eulalia
20.01.10,15:37
Evi ja som to tuším aj niekde našla. Dokonca všetky tri naraz, ale teraz to neviem nájsť.
Simonka, ak to niekde nájdeš, daj, prosím, hneď echo, okamžite objednávam.
Simonab
20.01.10,16:06
Simonka, ak to niekde nájdeš, daj, prosím, hneď echo, okamžite objednávam.
Evi, toto síce nie je to čo som vtedy našla, ale kukni majú ich na sklade.
http://www.violet.sk/katalog/detail/237/hledani-mesta-bohu-3
a tuším aj tu: http://www.zdravysvet.sk/kategoria/knihy/zahady-tajomstva/&page=3&sort=1
wagner
25.03.10,16:44
Wagner, a smiem vedieť aké knihy máš ty?

Tak som pozrela knihy a prikladám názvy:
Atlantída a Lemúrie- autor Shirley Andrews
Encyklopedie Atlantidy - Frank Joseph
Atlantis - zmizelý kontinet - Reinhard Habeck
Na vine je Atlantída - Anna Farianová
Atlantída - hľadanie potopeného sveta - Peter Michel
Knihy zvyknem kupovať na www.martinus.sk (http://www.martinus.sk) alebo www.eugenika.sk (http://www.eugenika.sk)
monika74
25.03.10,17:28
Osky, a tu si už pozerala? http://www.cez-okno.net/

doplnila by som Simonab:

http://www.matrix-2001.cz/ - stačí dať do vyhľadávania kľúčové slovo

ak ťa zaujímajú aj iné oblasti duchovna, ezoteriky, astrológie, medicíny a pod. dávam do pozornosti:

http://www.badatel.sk/index.php

http://helar.wordpress.com/
monika74
25.03.10,17:33
ešte pripájam nejaké stiahnuté články z webu (stránku si nepamätám) - jeden je o Atlantíde druhý o veciach medzi nebom a zemou :)