vilob
11.01.10,14:24
ahojte. poprosím poradiť: Od roku 2005 som SZČO. Začala som si platiť len odvody do zdrav.poisťovne. V roku 2006 mi vyšla odvodová povinnosť aj do sociálnej poisťovne. Platila som. v decembri 2006 sa mi však narodilo dieťa a nakoľko som začala poberať rodičovský príspevok, povinnosť platiť odvody mi na toto obdobie zanikla. Teraz v decembri 2009 dieťa dovŕšilo 3 roky, rodičovský mi skončil a teda predpokladám, že znovu vznikla povinnosť odvody platiť. Uvažujem správne?
vilob
11.01.10,20:23
poprosím ak viete, poraďte..
vilob
15.01.10,20:23
nevie nikto poradiť? Nie som si istá, či musím platiť odvody už hneď, alebo musím počkať do marca, kedy podám daňové priznanie, a podľa neho mi vyčíslia výšku odvodov
katarina.j
15.01.10,20:42
nevie nikto poradiť? Nie som si istá, či musím platiť odvody už hneď, alebo musím počkať do marca, kedy podám daňové priznanie, a podľa neho mi vyčíslia výšku odvodov
ake chces podavat danove priznanie, ked si bola na materskej a nasledne na rodicovskej dovolenke? rodicovsky prispevok nie je tvoj zdanitelny prijem.
katarina.j
15.01.10,20:44
ahojte. poprosím poradiť: Od roku 2005 som SZČO. Začala som si platiť len odvody do zdrav.poisťovne. V roku 2006 mi vyšla odvodová povinnosť aj do sociálnej poisťovne. Platila som. v decembri 2006 sa mi však narodilo dieťa a nakoľko som začala poberať rodičovský príspevok, povinnosť platiť odvody mi na toto obdobie zanikla. Teraz v decembri 2009 dieťa dovŕšilo 3 roky, rodičovský mi skončil a teda predpokladám, že znovu vznikla povinnosť odvody platiť. Uvažujem správne?
mala si zivnost pozastavenu, prerusenu ci co? bola si sa prihlasit na soc.poist. - ze si na maters. /rodic.dovol?-aj na zdrav.poistovni?
veronikasad
15.01.10,20:44
nevie nikto poradiť? Nie som si istá, či musím platiť odvody už hneď, alebo musím počkať do marca, kedy podám daňové priznanie, a podľa neho mi vyčíslia výšku odvodov
Akú výšku príjmov z podnikania si mala v roku 2008 ? (nie základ dane)
katarina.j
15.01.10,20:52
Akú výšku príjmov z podnikania si mala v roku 2008 ? (nie základ dane)
asi to bolo moc surne:mee::eek::mee: alebo hlada tu vysku prijmu???
vilob
15.01.10,20:56
ja som nemal živnosť ani pozastavenú, ani zrušenú. od roku 2005 som vkuse SZČO, akurát že som za tie 4 roky stihla "odrodiť" a vychovať do troch rokov jedno dieťa. V období, kedy som poberala rodičák-popri tom ako som bola SZČO som bola oslobodená od platenia odvodov. V decembri 2009 syn dovŕšil 3 roky, rodičovský mi skončil a s ním aj oslobodenie od platenia odvodov. Len som teraz v pomykove, či už musím platiť odvody aj za január 2010, alebo musím čakať do marca, kedy podám da
ové priznanie ako SZČO, a podľa toho mi vypočítajú výšku odvodov.
veronikasad
15.01.10,20:59
ja som nemal živnosť ani pozastavenú, ani zrušenú. od roku 2005 som vkuse SZČO, akurát že som za tie 4 roky stihla "odrodiť" a vychovať do troch rokov jedno dieťa. V období, kedy som poberala rodičák-popri tom ako som bola SZČO som bola oslobodená od platenia odvodov. V decembri 2009 syn dovŕšil 3 roky, rodičovský mi skončil a s ním aj oslobodenie od platenia odvodov. Len som teraz v pomykove, či už musím platiť odvody aj za január 2010, alebo musím čakať do marca, kedy podám da
ové priznanie ako SZČO, a podľa toho mi vypočítajú výšku odvodov.
akú výšku príjmov z podnikania si uviedla v roku 2008 v DP ?
vilob
15.01.10,21:00
výška príjmu v roku 2008 - necelých 80 000 Sk
katarina.j
15.01.10,21:01
ja som nemal živnosť ani pozastavenú, ani zrušenú. od roku 2005 som vkuse SZČO, akurát že som za tie 4 roky stihla "odrodiť" a vychovať do troch rokov jedno dieťa. V období, kedy som poberala rodičák-popri tom ako som bola SZČO som bola oslobodená od platenia odvodov. V decembri 2009 syn dovŕšil 3 roky, rodičovský mi skončil a s ním aj oslobodenie od platenia odvodov. Len som teraz v pomykove, či už musím platiť odvody aj za január 2010, alebo musím čakať do marca, kedy podám da
ové priznanie ako SZČO, a podľa toho mi vypočítajú výšku odvodov.
tak podla mna je to asi takto:bola si na rodic.dovol.-tym padom si bola oslobodena od platenia odvodov-platil za teba štát. kedze dieta dovrsilo 3 roky-nastupilo do skôlky? ak ano-tak na soc.poist+zdrav.poist.sa odhlasit z rodic.dovolenky a kedze ti beži dalej zivnost /aj si ju mala pocas RD/-tak prijem za rok 2008 a na zaklade toho platit uz vo februari-za januar2010.
vilob
15.01.10,21:02
podľa výškupríjmu usudzujem, že zrejme čakám do marca 2010.. predpokladám správne?
veronikasad
15.01.10,21:02
výška príjmu v roku 2008 - necelých 80 000 Sk
Ak je to príjem a nie zisk, odvody do 30.6.2010 neplatíš. Či sa staneš povinným platitelom odvodov od 1.7.2010, závisí od výšky príjmov za rok 2009
vilob
15.01.10,21:03
dieťa do škôlky nenastúpilo, je stále so mnou doma
vilob
15.01.10,21:03
Ďakujem pekne za odpoveď.