MikiBA
11.01.10,14:27
Ahojte - mam palmu Cycas na ktorej sa zacali objavovat biele chumaciky zo spodnej strany a zacali zltnut listy (vid.fotky) - co to moze byt a ako sa to da spravit?

dik
Miki
Silvernola
11.01.10,18:41
Vyzerá to na vlnačku, tá dokáže potrápiť! Aj rastlinku, aj pestovateľa. Najistejšia je chémia, ale v byte neviem, neviem. Môžeš skúsiť poodstraňovať vlhkým tampónom, ale to nestačí, podľa foto je napadnutie silné. Skús celú rastlinu povytierať roztokom saponátu a alkoholu opakovane niekoľko týždňov. Mladé jedince sú voľným okom neviditeľné a často sa ukrývajú v neprístupných zákutiach rastliny, najmä v okolí najmladších výhonkov.
Je to beh na dlhé trate, držím palce!
zuzkahris
11.01.10,19:27
Ahoj Miki, to sú tie hrozné škodce, ja som založila tému červce, skús si ju nájsť a prečítať, poraďáci mi tam dali výborné rady. Mne po všetkom tom trápení s nimi, potieraní parafínom a liehom, umývaní, nakoniec zabral Mospilan, ktorý som použila vo forme zálievky, rastlinka sa ňou napila a škodce vyhynuli, lebo jej vyciciavajú šťavu. Takto som zachránila banánovník. Ako ho nariediť nájdeš v tej téme, veľa šťastia, držím palce !