Veltraud
11.01.10,20:10
Pekny vecer poradaci,

viem, ze o sekacoch aj o eshopoch sa tu uz popisalo vela (asi tyzden som sa tym luskala :-)), mam vsak na vas este niekolko dotazov, budem rada, ak mi budete vediet pomoct, poradit.
Momentalne pracujem v reklame uz niekolko rokov a v poslednej dobe (teda asi rok) pocitujem potrebu zmeny. Proste aspon na chvilu zmenit ovzdusie, vypnut. Viem, ze je najnevhodnejsia doba kvoli krize, ale ten pocit uz ani zarobene peniazky neumlcia...
Od puberty mam sen vlastneho sekacika, aj ked ma vsetci odradzaju, ze je to "podradne", naco som studovala, ked chcem predavat a pod. Ale naozaj verim tomu, ze ked to budem robit so zanietenim a s pro zakaznickou orientaciou, moze to vyjst, aj ma to naplnit. Chcela by som sa orientovat na doplnky.
Najprv by som chcela zacat (este popri praci) s eshopom, ktory by sa zameriaval na doplnky z druhej ruky, potom uvidim. Mam vyhodu, ze otec na firmu, brat zivnost a dalsi brat je web desinger, takze stranku budem mat za chvilu. Uz som oslovila velkosklady, odoberiem zo zopar vzorove "vrecia", aby som vedela pohnut vo vycislovani cien za kus. A teraz moje otazky:
1. ak by som robila pre osobu v priamom pribuzenskom zvazku, je to nejako limitovane casom? Mohla by som robit iba pre pribuzneho so zivnostou, nie pre firmu pribuzneho? Ak by som bola nezamestnana, asi by som nemohla vykonavat tuto pracu v sucinnosti s podporou? Alebo je najlepsie hned si zalozit zivnost na seba? Posledne co chcem, je porusit zakon.
2. Ak by islo o eshop, ako je to s hygienou? A ako je to so skladom? Mohla by som mat vsetok tovar v jednej miestnosti rodinneho domu? Alebo do toho sa nikto nestara?
3. Ak by bolo v dodacich podmienkach na dobierku a osobny odber dohodou, ako by sa to v prip. osob odberu uctovalo? Ak by som to klientovi doviezla, mozem na to uplatnit polozku "postovne a balne"? Je v pripade osob. odberu mozne dat fakturu, alebo uz treba prijimovy pokladnicky blok (alebo dokonca blok z registracnej pokladne?).
4. na ktoru instituciu sa mam obratit ohladom otazok s hygienou (co mozno predavat, na co su obmedzenia a pod)?

Viem, ze konkurencia je velka, ale mam poslednu prilezitost splnit si "beztrestne" svoj sen. Ak to nepojde, tak sa vratim do prace a budem zarezavat :-). Ale kym nemam deti, chcela by som to skusit, aby som si to neskor nevycitala. Peniazky na zaciatok mam, takze jedine co mozem stratit su ony a iluzie :-)

Dakujem za kazdy nazor, radu.