MonikaHaf
11.01.10,21:18
Dobry den,
prosim vas , mili poradaci, o radu ohladom mojej kamaratky. Planuju dietatko a chce ziaskat co najvyssie materske. Je zamestnana ako ucitelka, skola, kde pracuje, patri pod inu pobocku Socialnej poistovne ako miesto jej trvaleho bydliska. Ked si chce priplacat DNP, aby ziskala co najvyssie materske, do ktorej pobocky ma ist? Bude SP od nej ziadat nejake potvrdenie od terajsieho zamestnavatela, o vyske mzdy alebo nejake ine? Ak by sa im zadarilo babatko, tak ziadost o materske si ma v ktorej pobocke podat? Resp. to ma spravit za nu zamestnavatel alebo ona v mieste zamestnavatela alebo v mieste svojho TP?A este jedna otazocka, ak som spravne pochopila, materske sa pocita ako 55% z denneho vymeriavacieho zakladu, ano? a ten sa pocita z hrubej alebo cistej mzdy....alebo ako? Dakujem za odpoved, prajem vam pekny vecer, Monika
Chobot
12.01.10,16:06
Dobry den,
prosim vas , mili poradaci, o radu ohladom mojej kamaratky. Planuju dietatko a chce ziaskat co najvyssie materske. Je zamestnana ako ucitelka, skola, kde pracuje, patri pod inu pobocku Socialnej poistovne ako miesto jej trvaleho bydliska. Ked si chce priplacat DNP, aby ziskala co najvyssie materske, do ktorej pobocky ma ist?

Najbližšie k miestu bydliska.


Bude SP od nej ziadat nejake potvrdenie od terajsieho zamestnavatela, o vyske mzdy alebo nejake ine?

Myslím, že nie. Ona sama si určí, koľko bude platiť.


Ak by sa im zadarilo babatko, tak ziadost o materske si ma v ktorej pobocke podat?

Najbližšie k miestu bydliska.


Resp. to ma spravit za nu zamestnavatel alebo ona v mieste zamestnavatela alebo v mieste svojho TP?A este jedna otazocka, ak som spravne pochopila, materske sa pocita ako 55% z denneho vymeriavacieho zakladu, ano? a ten sa pocita z hrubej alebo cistej mzdy....alebo ako? Dakujem za odpoved, prajem vam pekny vecer, Monika

Vymeriavací základ je z hrubej mzdy.
MonikaHaf
14.01.10,16:26
Dlhsie som tu nebola, tak dodatocne dakujem velmi pekne za odpoved, pomohla - ako vzdy :) prajem pekny vecer