lulu 8
11.01.10,21:10
:confused:Zdravim všetkych.Chcela by som sa spytat ako to funguje s tym danovým bonusom.Som slobodná žijem s priatelom s ktorým mám ročnu dceru.Priatel do septembra 2009 robil na pracovnu zmluvu.Od 04.09.09 bol nezamestnany.Nezamestnaný je aj teraz tak prosím jak to funguje s tym danovým bonusom?Kde si ho mám požiadat a či mám ja narok alebo priatel skratka to je jedno kto.:confused:Kto mál taky problem ako ja nech mi prosim poradi postup ako postupovat.Pekne dakujem všetkým ochotným ludom.
RomčaKK
12.01.10,07:29
Ak je priateľ zapísaný v rodnom liste ako otec, žijete spolu v spoločnej domácnosti a za r. 2009 (citujem zákon) mal zdaniteľné príjmy podľa §5 aspoň vo výške 6-násobku min.mzdyalebo podľa §6 aspoň vo výške 6-násobku min.mzdy a vykázal základ dane z príjmov podľa §6, tak si môže uplatniť DB. Ak splnil tieto podmienky, tak po podaní daň.priznania sa mu zvyšný DB vráti. Ak tieto podmienky nespĺňa, tak nárok zaniká.
lulu 8
12.01.10,14:12
Dakujem za odpoved.Priatel je napisany v rodnom liste ako otec.A kde si ten danový bonus má uplatnit?Napište mi prosim postup ako mám pri tom postupovat.Vopred dik.
babi2
12.01.10,14:22
Dakujem za odpoved.Priatel je napisany v rodnom liste ako otec.A kde si ten danový bonus má uplatnit?Napište mi prosim postup ako mám pri tom postupovat.Vopred dik.
Musí si podať DP a tam si uplatní DB na dieťa, a zrejme mu aj vrátia daň, ak mu bola v r.2009 strhnutá, keďže píšeš, že pracoval do 4.9.2009.
Musí požiadať zamestnávateľa o potvrdenie o príjmoch, a zaplatených odvodoch a zaplatenej dani
Iwett
12.01.10,14:23
Dakujem za odpoved.Priatel je napisany v rodnom liste ako otec.A kde si ten danový bonus má uplatnit?Napište mi prosim postup ako mám pri tom postupovat.Vopred dik.
Buď priateľ do 15.02.2010 požiada posledného zamestnávateľa o ročné zúčtovanie dane, alebo si podá daňové priznanie za rok 2009 sám. A ak mu vznikne nárok na DB, tak mu bude doplatený.
u.erika
12.01.10,18:43
Ak je priateľ zapísaný v rodnom liste ako otec, žijete spolu v spoločnej domácnosti a za r. 2009 (citujem zákon) mal zdaniteľné príjmy podľa §5 aspoň vo výške 6-násobku min.mzdyalebo podľa §6 aspoň vo výške 6-násobku min.mzdy a vykázal základ dane z príjmov podľa §6, tak si môže uplatniť DB. Ak splnil tieto podmienky, tak po podaní daň.priznania sa mu zvyšný DB vráti. Ak tieto podmienky nespĺňa, tak nárok zaniká.
Musíš k DP prikladať potvrdenie z OÚ, že žijete v spoločnej domácnosti. Vlani som mala taký istý prípad a žiadali to potvrdenie
lulu 8
12.01.10,19:20
prosim poradaka u.erika.ale on ma na občianskom preukaze iny trvaly pobyt a ja mam tak isto iny trvaly pobyt.Dieta ma priezvisko po priatelovy aj on je napisany v rodnom liste ako otec.
u.erika
13.01.10,06:01
prosim poradaka u.erika.ale on ma na občianskom preukaze iny trvaly pobyt a ja mam tak isto iny trvaly pobyt.Dieta ma priezvisko po priatelovy aj on je napisany v rodnom liste ako otec.
Tak potom čestné vyhlásenie, že žijete v spol. domácnosti, overené na matrike. U nás na DÚ to žiadali, opýtaj sa na DÚ, čo k tomu potrebuješ.