evka1975
11.01.10,23:26
Dnes mi šéf doniesol hrbu dokladov o nákupe tovaru a majetku na zaúčtovanie. Od kuchynských riadov cez pračku, TV až po nábytkovú zostavu a luxusnú koženú sediacu súpravu. Podľa jeho slov to nakúpila firma a užívať si to bude vo svojom novom súkromnom byte. Takže nemám šancu si to overiť či to skutočne existuje. Keď som ho upozorňovala, že to zrejme nie je v súlade zo zákonom. Tak ma ubezpečil, že to tak robia všetci. Dokonca sa mám pripraviť, že od februára aj vedúci zamestnanci budú mať takúto výhodu.
Vie mi niekto poradiť ako tuto situáciu riešiť? :mee:
Paula
11.01.10,22:37
Dnes mi šéf doniesol hrbu dokladov o nákupe tovaru a majetku na zaúčtovanie. Od kuchynských riadov cez pračku, TV až po nábytkovú zostavu a luxusnú koženú sediacu súpravu. Podľa jeho slov to nakúpila firma a užívať si to bude vo svojom novom súkromnom byte. Takže nemám šancu si to overiť či to skutočne existuje. Keď som ho upozorňovala, že to zrejme nie je v súlade zo zákonom. Tak ma ubezpečil, že to tak robia všetci. Dokonca sa mám pripraviť, že od februára aj vedúci zamestnanci budú mať takúto výhodu.
Vie mi niekto poradiť ako tuto situáciu riešiť? :mee:


Neplač:) . Požiadaj ho, aby na dané doklady vlastnoručne napísal, že požaduje zaúčtovať tietio "veci" do daň. nákladov , resp. ako DHM + podpis samozrejme :cool:.
evka1975
12.01.10,21:09
Neplač:) . Požiadaj ho, aby na dané doklady vlastnoručne napísal, že požaduje zaúčtovať tietio "veci" do daň. nákladov , resp. ako DHM + podpis samozrejme :cool:.
Tak som mu to dala podpísať. Odmietol to, že to podľa neho nie je potrebné. Považuje to za účtovnú byrokraciu. Vie niekto poradiť čo by mi mohlo hroziť pokiaľ to zaúčtujem aj bez podpisu šéfa(o požiadavke jeho zaúčtovania) ? Obávam sa kontrol a netuším ako by som im vysvetlila kde sa tento majetok nachádza a prečo je v našom účtovníctve. Moja obava je, že by ma pri kontrole môj šéf potopil.
Vie mi niekto poradiť číslo zákona, vyhlášky ktorým by som mu mohla argumentovať protiprávne konanie ( to len aby sa rozhodol či to podpíše alebo to dá preč).
Stanislav 1975
12.01.10,21:13
Tak som mu to dala podpísať. Odmietol to, že to podľa neho nie je potrebné. Považuje to za účtovnú byrokraciu. Vie niekto poradiť čo by mi mohlo hroziť pokiaľ to zaúčtujem aj bez podpisu šéfa(o požiadavke jeho zaúčtovania) ? Obávam sa kontrol a netuším ako by som im vysvetlila kde sa tento majetok nachádza a prečo je v našom účtovníctve. Moja obava je, že by ma pri kontrole môj šéf potopil.
Vie mi niekto poradiť číslo zákona, vyhlášky ktorým by som mu mohla argumentovať protiprávne konanie ( to len aby sa rozhodol či to podpíše alebo to dá preč).

Bez jeho podpisu, by som nebol kľudný,hmhm-ak by raz daňový úrad na to prišiel,že to bolo v rozpore so zákonom,tak mám obavu aby to nehodil na teba,hmhm-jednoznačne by som trval na jeho podpise...
Stanislav 1975
12.01.10,21:14
Tak som mu to dala podpísať. Odmietol to, že to podľa neho nie je potrebné. Považuje to za účtovnú byrokraciu. Vie niekto poradiť čo by mi mohlo hroziť pokiaľ to zaúčtujem aj bez podpisu šéfa(o požiadavke jeho zaúčtovania) ? Obávam sa kontrol a netuším ako by som im vysvetlila kde sa tento majetok nachádza a prečo je v našom účtovníctve. Moja obava je, že by ma pri kontrole môj šéf potopil.
Vie mi niekto poradiť číslo zákona, vyhlášky ktorým by som mu mohla argumentovať protiprávne konanie ( to len aby sa rozhodol či to podpíše alebo to dá preč).

teraz som si všimol,že si moja rovesníčka...;):rolleyes::omimotemy
ludex
12.01.10,21:17
teraz som si všimol,že si moja rovesníčka...;):rolleyes::omimotemy

A, ešte k tomu máte aj rovnaké priezvisko! Že, 1975 ! :D:D:D:D:D:D:D

Ja viem ! mimotemymimotemymimotemymimotemy a ešte k tomu zlezaradil zlezaradil
Stanislav 1975
12.01.10,21:21
A, ešte k tomu máte aj rovnaké priezvisko! Že, 1975 ! :D:D:D:D:D:D:D

Ja viem ! mimotemymimotemymimotemymimotemy a ešte k tomu zlezaradil zlezaradil

vždy lepšie mať meno 1975 ako "džony pjetka"-tuším ET tak pomenovali...,alebo toho čo strihal rukami?už ani neviem...:confused::D
marika.
12.01.10,21:22
Tak tento ,,PÁN ŠÉF,, je nejaký...... Tak podľa toho čo píšeš si môžeš byť 100%-ne istá, že pri daňovej kontrole to hodí na teba. Bez podpisu by som nepohla ani palcom. Ešte by som si urobila súhrnný doklad na všetky tieto bločky, prefotila si ich a to mu dala podpísať. (človek nikdy nevie a v dnešnej dobe treba byť opatrný už aj pred vlastným bratom)
Stefan2005
12.01.10,21:28
Dnes mi šéf doniesol hrbu dokladov o nákupe tovaru a majetku na zaúčtovanie. Od kuchynských riadov cez pračku, TV až po nábytkovú zostavu a luxusnú koženú sediacu súpravu.

... tak uvedené príliš nenasvedčuje súkromnej finančnej kríze podnikateľa.
Inak tá sa môže riešiť napr. i osobným bankrotom.


.. Vie niekto poradiť čo by mi mohlo hroziť pokiaľ to zaúčtujem aj bez podpisu šéfa...

... aký máš "status" - zamestnanec alebo živnostník ?
evka1975
12.01.10,21:45
... tak uvedené príliš nenasvedčuje súkromnej finančnej kríze podnikateľa.
Inak tá sa môže riešiť napr. i osobným bankrotom.



... aký máš "status" - zamestnanec alebo živnostník ?
zamestnanec
Stefan2005
12.01.10,21:54
ešte sa opýtam:
máte niečo také ako firemné smernice, napr. obeh dokladov, ich schvaľovanie, podpisové vzory a podobne?
evka1975
12.01.10,22:15
Ja som u nového zamestnávateľa len mesiac. Na toto som sa pýtala pri nástupe, kde mi bolo povedané, že sa mám riadiť podľa pokynov od šéfa. Je to zvláštne, že tu na to nemajú smernicu upravujúcu kolobeh dokladov ale ako tvrdia je to len zbytočná papierovačka.
Zrejme vedia prečo ju nemajú.
PS: už začínam chápať prečo odišla predchádzajúca účtovníčka
Muška
12.01.10,22:20
Evka,
podľa mňa utekaj.
Určite to nebude posledná "vtipná" požiadavka Tvojho šéfa.