martka
12.01.10,07:27
Mala by som na Vas otazocku, samozrejme, potrebovala by som zistit, co je rozhodujucim obdobim pre vypocet druhej materskej pri retazovych porodoch (moj pripad) z coho sa vychadza? Rozhodujuce obdobie na vypocet materskej je 270 dni pred nastupom na nu. To mi je jasne. Ale ako je to v pripade, ze som na rodicovskej dovolenke? Aj vtedy sa berie do uvahy obdobie, kedy som naposledy pracovala, alebo rataju z ineho obdobia, teda z rodicovskej dovolenky? Uz asi pol dna vedieme doma zivu diskusiu a na nete sme sa nic konkretne nedozvedeli.
zakladne udaje:
trvaly prac.pomer mam od 1.1.2005
nastup na 1.matersku: 19.11.2007 (po 6 mesiacoch rodicovska dovolenka)
nastup na 2.matersku: 19.1.2010
Dakujem velmi pekne vsetkym poradakom, majte sa
zdenka77
12.01.10,18:41
nakolko tvoj vymeiavaci zaklad za predchadzajuci rok 2009 je 0 €, do potvrdenia pre socialnu poistovnu sa uvedie predpokladany vymeriavaci zaklad...
m.kalivodova
29.06.10,06:32
Dobry den, chcem poprosit o radu: od 05/2008 som na materskej dovolenke (pred tym suvisle zamestnana od 2000), po pol roku nastup na rodičovskú, ktorá stále trvá. Od septembra som nahlásila nástup do práce, avšak som zistila, že som tehotná. Oplatí sa mi kvoli vyššej materskej nastúpiť na pár mesiacov do práce ( s tym, ze by som nastupila za rovnakých platových podmienok, ako ked som odchádzala na prvu materskú)? Alebo mozem si začat platit este dobrovolne poistenie? ovplyvni to este vysku materskeho?
m.kalivodova
29.06.10,08:13
este som zabudla dodat, ze tehotenstvo je v uplnych zaciatkoch, takze lehotu 26 tyzdnov by som splnila (pri dobrovolnom poisteni)
ivka70
29.06.10,08:17
este som zabudla dodat, ze tehotenstvo je v uplnych zaciatkoch, takze lehotu 26 tyzdnov by som splnila (pri dobrovolnom poisteni)


Ak ti trva zamestnanie, tak musis splnit podmienku 270 dni platenie DNP.

26 tyzdnov staci na zvysenie ,ak predtym existovalo poistenie (uz ukoncene), ktore spolu s 26 tyzdnami dava aspon 270 dni.


A tvoja materska bude rovnaka, ci bude vypocitavana z pravdepodobneho zarobku alebo zo zarobku za tyhc par mesiacov, ak nebudes mat specialne odmeny alebo ti nezvysia plat.