iMiki
12.01.10,07:54
Prosím o radu alebo komentár, ak bol niekto v podobnej situácii.

Máme dokončený dom-novostavbu a čakáme už len na pripojenie na el. sieť. Pripojovacie poplatky máme zaplatené a v zmluve sme mali napísané, že do 17 mesiacov od zaplatenia pripojovacích poplatkov nás napoja. Lehota uplynula v novembri 2009, vtedy sme to naháňali a ubezpečili nás, že do konca roka nás napoja. Viem, že napojenie je komplikovanejšie, treba nove "trafo" ale všetko je schválené, stavebné povolenie majú právoplatné, peniaze na to vyčlenené...
Poraďte, čo mám robiť... čakať? obrátiť sa na právnika? alebo.... bol niekto v podobnej situácii.
Som v nájme, prenajímateľ na mňa tlačí s vysťahovaním... máme malé deti...starosta sa mi už radšej vyhýba, no a aj komunikácia s SSE je ťažká...
petmar
13.01.10,07:34
To je skôr záležitosť právna či spoločenská... Nie je tam možnosť, aby vám potiahli dočasnú linku, pokým sa zmôžu na trafo? napríklad káblom od posledného elektrifikovaného domu? Nech kúpia kábel s lankovým jadrom(gumená izolácia) a natiahnu, aj keď po stromoch a plotoch a strojených dočasných podperách. Môže sa to aj oficiálne, aj revízny technik môže napísať správu ako na dočasné el. zariadenie, platnosť 6 mesiacov.
220870
13.01.10,07:54
Skúste sa spýtať aj na SOI-ke.www.soi.sk.Majú tam telefonickú linku.Podľa mňa by sa dala v tomto prípade vymáhať škoda na súde.Ak sa preukáže zže ste splnili všetky náležitosti tak ja by som neváhal ani sekundu a šli by na súd..SSE je banda tupých hnilých úradníčkov čo celý deň miesto práce len chlastajú kávu.