JayKay
12.01.10,08:12
Dobrý deň,
v r. 2008 kúpila naša firma auto - Škoda Roomster, ktoré má v TP uvedené pod kategóriou N1. Auto je zaobstarané cez úver Zmlvuou o AutoKredite - cez VWfinančné služby, posledná splátka je 11.03.2011. Šéf mi kázal zistiť, kedy môže odstrániť deliacu mrežu. Je to možné alebo je to možné aj s postihom? :)
hanelie
12.01.10,07:28
http://natankuj.sme.sk/c/5122179/odstranit-mriezku-z-auta-je-jednoduche-byrokracia-to-komplikuje.html
v krátkosti - bez povolenia príslušných orgánov to nie je také jednoduché, lebo ide o prestavbu z kat. N1 na M1
JayKay
12.01.10,07:38
A po splatení tých splátok, keď auto firma odkúpi (napr.), potom sa to bude dať? Alebo aj potom bude potrebovať povolenia?
Zita5
12.01.10,07:44
A po splatení tých splátok, keď auto firma odkúpi (napr.), potom sa to bude dať? Alebo aj potom bude potrebovať povolenia?

N1 pre pre Vás znamená, že máte auto kategórie N1, druh 'nákladne vozidlo' a máte to zapísané aj v TP .

Takže s tým to nebude také jednoduché .
220870
12.01.10,07:53
Nedá sa to zákony a normy sú naschvál nastavené tak aby sa to nedalo.Inak by tie mreže už dávno všetci povyhadzovali.
JayKay
12.01.10,07:59
Nedá sa to zákony a normy sú naschvál nastavené tak aby sa to nedalo.Inak by tie mreže už dávno všetci povyhadzovali.
Ďakujem :)
JayKay
19.01.10,08:31
Tak ja som si to našla :) Dá sa urobiť zmena z N na M - prestavba vozidla. Najprv treba povolenie od výrobcu auta, zohnať dokumentáciu a nákresy a s tým zájsť na OÚCDaPK. Potom na políciu na kontrolu originality, STK, .... atď. atď....až kým Vás neporazí :)
misomiso
19.01.10,08:39
Tak ja som si to našla :) Dá sa urobiť zmena z N na M - prestavba vozidla. Najprv treba povolenie od výrobcu auta, zohnať dokumentáciu a nákresy a s tým zájsť na OÚCDaPK. Potom na políciu na kontrolu originality, STK, .... atď. atď....až kým Vás neporazí :)

Prosim ta co je to OUCD a PK? A ake nakresy na odstranenie mreze - to je snad vtip nie?
Stefan2005
22.01.10,18:27
Prosim ta co je to OUCD a PK? A ake nakresy na odstranenie mreze - to je snad vtip nie?

1. OÚpCDaPK = Obvodný úrad pre cestnú dopravu a pozemné komunikácie

2. ak som dobre pochopil, tak iba vtedy treba (pri hromadnej prestavbe) technický opis a výkresová dokumentácia systému, komponentu alebo samostatnej technickej jednotky, ak neboli typovo schválené, ( http://www.telecom.gov.sk/index/index.php?ids=11961 )

Asi najlepšie je obrátiť sa priamo na OUpCDaPK :).
janovajano
25.05.11,04:00
Takže už to bude legálne od augusta 2011. Za určitých podmienok. Citát z automix . sk :
Dosiaľ bola takáto možnosť prípustná len v prípade, že majiteľ vozidla vykonal prestavbu vozidla a požiadal o preradenie z kategórie M1 do kategórie N1, táto možnosť sa však pre jej technickú a administratívnu náročnosť využívala len málokedy. Návrh sa však netýka všetkých vozidiel s priečkou, autá, kde sa prepravuje potenciálne nebezpečný náklad, budú musieť mať priečku naďalej. "Navrhovanou zmenou zákona sa umožní odstrániť priečkový systém najmä tým prevádzkovateľom vozidiel, ktorí neprevážajú náklad potenciálne ohrozujúci vodiča alebo cestujúcich," uvádza sa v dôvodovej správe.