ofecka
12.01.10,09:13
Dobry deň poraďáci!

Ja som študentkou denného štúdia VŠ od roku 2007/2008 a v čase od 9. júla 2009 do 9. októbra 2009 som pracovala v jednej spoločnosti na Zmluvu o sprostredkovaní. Táto zmluva bola dohodou ukončená 9.10.2009, no z NBS som bola vymazaná 19.10.2009. Treba ešte dodať, že v tejto spoločnosti som dosiahla nulové príjmy, z toho dôvodu som spoluprácu aj ukončila. V tomto období (august 2009) som taktiež pracovala na dohodu o vykonaní práce s jednou spoločnosťou jeden deň, kde mi nestrhli daň, pretože som denný študent VŠ. a Tiež v druhej firme som pracovala na dohodu o vykonaní práce v auguste 2009, 6 dní. Tu mi DPH normálne strhli. Z týchto oboch dohôd som zarobila dokopy okolo 120 eur.

Moja otázka teda znie: Aké daňové priznanie si mám podať? Čo tam treba uvádzať, do DP, ak som žiadne príjmy ako SZČO nedosiahla? Dokedy treba uvádzať ukončenie činnosti ako SZČO? Keď sa ukončila spolupráca, alebo keď ma vymazali z registra NBS? Ďalej sa chcem opýtať, že či sa do DP zahŕňajú aj príjmy z tých oboch dohôd? Potrebujem si teda zohnať potvrdenia o príjme zo všetkých troch spoločností? Tiež potrebujem mať aj potvrdenia o návšteve školy z roku 2008/2009, keď som začala ako SZČO a tiež aj z roku 2009/2010, keď som vlastne skončila ako SZČO? A nebudem nič doplácať po podaní DP? Keďže moja zarobená čiastka je taká malá, a aj to len z dohôd? Tým pádom, že som v období vykonávania dohôd (neboli naraz vykonávané, ale po sebe) bola ešte SZČO, mám nárok na vrátenie daní z tej druhej dohody, kde mi pri výplate normálne daň strhli?

Ospravedlňujem sa za množstvo otázok, ale mám v tom riadny guláš.. :(Dúfam že mi niekto poradí..

Ďakujem vopred za každú dobre mienenú radu ;)