lucia4978
12.01.10,09:31
Dobrý deň, moja dcéra bude mať 5 rokov a už zhruba tretí mesiac máme problém s cikaním. Väčšinou sa to stane po tom ako ide na WC, vyciká sa, ale potom asi do 5 min jej cvrkne do nohavičiek. Ale niekedy sa jej to stane aj bez toho, že by bola pred tým na WC.Ona tvrdí, že vie kedy jej cvrkne ale nevie to zastaviť.Už sme boli aj u doktorky skontrolaovať moč, či nemá nejaký zápal, ale všetko bolo v poriadku. Na nič sa inak nesťažuje ani nechodí častejšie cikať. Rozmášľala som, či s ňou nezájdem k deckej psychologičke.V škôlke o tom vedia, ale aj učiteľka povedala, že ona nepatrí k deťom, čo by mali problém sa presadiť alebo žeby bola nejaká utiahnutá, skôr naopak.
Ju samú to veľmi trápi, tak si myslím že naschvál to nerobí, ja ju za to nehreším, pýta sa ma prečo jej stále cvrká a že kedy to už prestane. Je pevnejšej postavy, tak ma napadlo, či aj to nemôže mať na to nejaký vplyv.
Alebo jej mám dať zobrať krv nech jej spravia nejaké testy? Poradte, ďakujem.
Chobot
12.01.10,09:16
Dobrý deň, moja dcéra bude mať 5 rokov a už zhruba tretí mesiac máme problém s cikaním. Väčšinou sa to stane po tom ako ide na WC, vyciká sa, ale potom asi do 5 min jej cvrkne do nohavičiek. Ale niekedy sa jej to stane aj bez toho, že by bola pred tým na WC.Ona tvrdí, že vie kedy jej cvrkne ale nevie to zastaviť.Už sme boli aj u doktorky skontrolaovať moč, či nemá nejaký zápal, ale všetko bolo v poriadku. Na nič sa inak nesťažuje ani nechodí častejšie cikať. Rozmášľala som, či s ňou nezájdem k deckej psychologičke.V škôlke o tom vedia, ale aj učiteľka povedala, že ona nepatrí k deťom, čo by mali problém sa presadiť alebo žeby bola nejaká utiahnutá, skôr naopak.
Ju samú to veľmi trápi, tak si myslím že naschvál to nerobí, ja ju za to nehreším, pýta sa ma prečo jej stále cvrká a že kedy to už prestane. Je pevnejšej postavy, tak ma napadlo, či aj to nemôže mať na to nejaký vplyv.
Alebo jej mám dať zobrať krv nech jej spravia nejaké testy? Poradte, ďakujem.

Myslím, že postavou by to nemalo byť. Ak to nie je dlhodobejší jav (niekoľko rokov), tak to asi bude mať fyziologický pôvod. Možno prechodila nejaký zápal moč. ciest, možno to má pôvod z chladného prostredia.

V každom prípade ja by som nechal spraviť krvné testy, či nemá v tele nejaký skrytý zápal, prípadne možno lekárka poradí spraviť RTG močových ciest s kontrastnou látkou. Predpokladám, že to nevzniklo z dôvodu nejakého úrazu, že telesné poškodenie by tam nemalo byť.

Začal by som s tými krvnými testami.
Dáša_
12.01.10,09:22
ja som kedysi čítala taký recept, že treba jesť brusnice. vraj to posilní močový mechúr. Existujú sušené, kompót, stačí aj džem na palacinky, sirup (v Ikea) alebo som videla aj brusnicove tabletky v lekárni. Možno by to mohlo pomôcť.
mareko
12.01.10,12:37
Myslím, že postavou by to nemalo byť. Ak to nie je dlhodobejší jav (niekoľko rokov), tak to asi bude mať fyziologický pôvod. Možno prechodila nejaký zápal moč. ciest, možno to má pôvod z chladného prostredia.

V každom prípade ja by som nechal spraviť krvné testy, či nemá v tele nejaký skrytý zápal, prípadne možno lekárka poradí spraviť RTG močových ciest s kontrastnou látkou. Predpokladám, že to nevzniklo z dôvodu nejakého úrazu, že telesné poškodenie by tam nemalo byť.

Začal by som s tými krvnými testami.

Súhlasím so všetkým čo napísal Chobot. Z otázky zadávateľky témy mám dojem, že s dcérou neboli na urológii, ale iba u detskej lekárky. Ak neboli u urológa, tak treba začať tam. Urológ "vytočí" moč na centrifúge a tam sa hneď potvrdí zápal (ak je prítomný) a navrhne ďalší postup. RTG močových ciest a obličiek je nepríjemné vyšetrenie, takže začať bežnou kontrolou u urológa a to nepríjemné nechať iba ako to bude nutné.
books
12.01.10,12:43
Dobrý deň, moja dcéra bude mať 5 rokov a už zhruba tretí mesiac máme problém s cikaním. Väčšinou sa to stane po tom ako ide na WC, vyciká sa, ale potom asi do 5 min jej cvrkne do nohavičiek. Ale niekedy sa jej to stane aj bez toho, že by bola pred tým na WC.Ona tvrdí, že vie kedy jej cvrkne ale nevie to zastaviť.Už sme boli aj u doktorky skontrolaovať moč, či nemá nejaký zápal, ale všetko bolo v poriadku. Na nič sa inak nesťažuje ani nechodí častejšie cikať. Rozmášľala som, či s ňou nezájdem k deckej psychologičke.V škôlke o tom vedia, ale aj učiteľka povedala, že ona nepatrí k deťom, čo by mali problém sa presadiť alebo žeby bola nejaká utiahnutá, skôr naopak.
Ju samú to veľmi trápi, tak si myslím že naschvál to nerobí, ja ju za to nehreším, pýta sa ma prečo jej stále cvrká a že kedy to už prestane. Je pevnejšej postavy, tak ma napadlo, či aj to nemôže mať na to nejaký vplyv.
Alebo jej mám dať zobrať krv nech jej spravia nejaké testy? Poradte,
ďakujem.

Moja dcéra mala niečo podobné.Stačilo aby sme ju pošteklili a hneď jej ušlo. U detskej lekárky bolo vždy všetko dobré a až na moje naliehanie ju poslali na urológiu.Tu jej spravili sono a zistili,že mala dlhodobý zápal a zúženú močovú trubicu,kde jej ostával moč aj keď sa vycikala a to spôsobovalo problémy.Dostala tabletky biseptol, ktoré užívala dlhodobo (asi cca 3 - 4 mesiace) a potom už bolo všetko OK.
Treba sa pýtať na odborné vyšetrenie.
piggos
12.01.10,13:52
určite súhlasím s tým ,že by ste ju mali dať vyšetriť na urológii..urobíte dobre ak tam pôjdete..držím palce...:)
alica26
05.06.12,13:03
ahoj lucia4978 ,my mame montalne takyto isty problem,rada by som vedela ako to u vas dopadlo,moja mala bude mat cez leto 4 roky,dakujem,Alica.