MarP
12.01.10,09:54
Podľa akého zákona, vyhlášky, smernice ... sa určuje nárok na náhradné voľno napr. pri školských výletoch. Ako sa počíta čas výchovnej činnosti (od 15,30 hod. do 7,30 hod. druhého dňa)? :confused:
jaros5
12.01.10,12:47
Podľa akého zákona, vyhlášky, smernice ... sa určuje nárok na náhradné voľno napr. pri školských výletoch.


Ako sa počíta čas výchovnej činnosti (od 15,30 hod. do 7,30 hod. druhého dňa)? :confused:
- Zákonník práce

- Neviem si predstaviť akú výchovnú činnosť uskutočňuješ napr. o 20,30 hod., alebo 04,00 hod pri školskom výlete;:confused::eek:
Aj učiteľ, resp. vychovávateľ by mal na školskom výlete (lyžiarskom kurze, škole v prírode, atď.,v noci keď už nie spať, tak aspoň oddychovať (mimo toho, ktorý má službu - dozor), nieto ešte uskutočňovať výchovnú činnosť:o;
tímea19
12.01.10,13:24
- Zákonník práce

- Neviem si predstaviť akú výchovnú činnosť uskutočňuješ napr. o 20,30 hod., alebo 04,00 hod pri školskom výlete;:confused::eek:
Aj učiteľ, resp. vychovávateľ by mal na školskom výlete (lyžiarskom kurze, škole v prírode, atď.,v noci keď už nie spať, tak aspoň oddychovať (mimo toho, ktorý má službu - dozor), nieto ešte uskutočňovať výchovnú činnosť:o;
mimotemykeď nemáš ani šajnu,tak čo sa staráš do učiteľov aj ty? chobot wagner a spol:mad::mad::mad:
jaros5
12.01.10,14:45
mimotemykeď nemáš ani šajnu,tak čo sa staráš do učiteľov aj ty? chobot wagner a spol:mad::mad::mad:
mimotemy
Len tak mimochodom som učiteľ ... :D;
Počas mojej praxe som absolvoval množstvo výletov so žiakmi, exkurzií, súťaží, lyžiarskych, plaveckých kurzov, škôl vprírode, ... takže skromne podotýkam, že viem o čom hovorím .... a ak by som ťa mohol požiadať, tak voľ menej konfrontačný tón a slová, veď nikto ti tvoj názor neberie, každý vyjadrujeme len ten svoj :D;
veronikasad
12.01.10,14:53
mimotemykeď nemáš ani šajnu,tak čo sa staráš do učiteľov aj ty? chobot wagner a spol:mad::mad::mad:
mimotemya prečo potom píšete na PORADu a neriešite učitelské problémy na svojom fore ?
jaros5
12.01.10,15:00
mimotemya prečo potom píšete na PORADu a neriešite učitelské problémy na svojom fore ?
Veronika, veď nás nevyháňaj:o ....:)mimotemy
veronikasad
12.01.10,15:40
Veronika, veď nás nevyháňaj:o ....:)mimotemy
Jaroš, vieš dobre, že to nepatrilo tebe - bola to reakcia na Timein príspevok - ak nedostanem odpoveď ktorú chcem počuť, tak urážam druhých ...
tímea19
12.01.10,16:51
mimotemy
Len tak mimochodom som učiteľ ... :D;
Počas mojej praxe som absolvoval množstvo výletov so žiakmi, exkurzií, súťaží, lyžiarskych, plaveckých kurzov, škôl vprírode, ... takže skromne podotýkam, že viem o čom hovorím .... a ak by som ťa mohol požiadať, tak voľ menej konfrontačný tón a slová, veď nikto ti tvoj názor neberie, každý vyjadrujeme len ten svoj :D;
no vidíš! potom určite chápeš na čo bola zvedavá a poradiť jej bez irónie! netreba urážať a vysmievať učiteľov hneď,keď otázka nie je "správne" formulovaná ,najmä ak si medzi riadkami pochopíš na čo je zvedavá :D
mimotemy a máš pravdu, bola som naštvaná,že každý len kritizuje a uráža učiteľov,hoci nikto nemá právo ich súdiť,najmä keď nepozná dnešnú situáciu na školách a aj spoločnosť bohovksy uzná ich prácu a sú aj náležite ohodnotení,takže tak
tímea19
12.01.10,16:53
mimotemya prečo potom píšete na PORADu a neriešite učitelské problémy na svojom fore ?
mimotemydobrý nápad, ďakujem! ;)
MarP
12.01.10,19:05
Ďakujem vám veľmi pekne. Veľa som sa "dozvedela". Ja som len chcela vedieť podľa čoho sa určuje nárok na nahradné voľno, keď od 7,30 do 15,30 hod. je pracovný čas; od 15,30 do 22,00 prináleží 6,5 hod NV a od 22,00 do 6,00 hod. 4 hodiny NV. Prečo?
tímea19
12.01.10,19:45
mrzí ma,ale netuším,toto som ešte ani nepočula,to kto tak vypočítal? (ale nech žije sarkazmus,hoci múdrejší od toho nebudeme ;) )