psps
12.01.10,10:09
Prišla mi zahraničná faktúra s dátumami:
dátum dodania: 28.11.2009
dátum vystavenia: 2.12.2009
Faktúra je bez DPH /obaja platcovia DPH/ za tovar. Je v cudzej mene, aký kurz mám použiť na prepočet?
A do danového priznania ju mám dať ku ktorému dátumu?
Mám ju samozdaniť? na aké riadky DP?
Ďakujem
psps
13.01.10,13:58
posúvam
IvoM
13.01.10,14:47
Miesto posúvania popozeraj na porade, to je základná vec bolo to tu riešené x-krát, prípadne si pozri zákon o DPH najmä §11.2, §20.1 a §49.2c:)

len na okraj, kurz ECB je z 1.12.2009 a ide to to DPH 12/2009
psps
13.01.10,15:28
Miesto posúvania popozeraj na porade, to je základná vec bolo to tu riešené x-krát, prípadne si pozri zákon o DPH najmä §11.2, §20.1 a §49.2c:)

len na okraj, kurz ECB je z 1.12.2009 a ide to to DPH 12/2009
Ja už som práveže z toho čítania taká zmagorená, že už som nevedela nič. POtebovala som si to nejako odsúhlasiť. Asi som nechcela pripustiť, že to mám zle. Ja totiž prepočítavam kurzom ku dňu dodania a pod týmto dátum to dávam aj do DP. Prečo tie zahraničné faktúry musia byť inak ako naše tuzemské?
Takže kurz k dátumu pred dňom vystavenia a do DP ku dňu vystavenia?
Iwett
13.01.10,15:49
Ja už som práveže z toho čítania taká zmagorená, že už som nevedela nič. POtebovala som si to nejako odsúhlasiť. Asi som nechcela pripustiť, že to mám zle. Ja totiž prepočítavam kurzom ku dňu dodania a pod týmto dátum to dávam aj do DP. Prečo tie zahraničné faktúry musia byť inak ako naše tuzemské?
Takže kurz k dátumu pred dňom vystavenia a do DP ku dňu vystavenia?
Ano, kurz zo dňa predchádzajúceho dňu vystavenia a do DPH za mesiac v ktorom bola faktúra vystavená.