ariadna
12.01.10,10:19
Všetkých vás zdravím,
budem robiť daňové priznanie pedikúrke, ktorá chce aby som jej ho urobila paušálnymi výdavkami, no zo zákona jej vyplýva povinnosť používať registračnú pokladňu, je možné, aby takýto podnikateľ použil v daňovom priznaní paušálne výdavky? ak áno, pokladničnú knihu si musí viesť zrejme, ďakujem za vaše názory a odpovede.A.:)
Xanti
12.01.10,09:25
Všetkých vás zdravím,
budem robiť daňové priznanie pedikúrke, ktorá chce aby som jej ho urobila paušálnymi výdavkami, no zo zákona jej vyplýva povinnosť používať registračnú pokladňu, je možné, aby takýto podnikateľ použil v daňovom priznaní paušálne výdavky? ak áno, pokladničnú knihu si musí viesť zrejme, ďakujem za vaše názory a odpovede.A.:)
Môj názor je ten, že je to možné. Ved predsa s pokladničnej knihy vie svoj príjem ( tržby ) počas celého roka. Z ktorého odráta paušalne výdavky tuším ( nie som si istá ) je to remeselná živnosť ako kaderníctvo vid príspevok http://www.porada.sk/1251647-post4.html
Blankake
12.01.10,10:24
Všetkých vás zdravím,
budem robiť daňové priznanie pedikúrke, ktorá chce aby som jej ho urobila paušálnymi výdavkami, no zo zákona jej vyplýva povinnosť používať registračnú pokladňu, je možné, aby takýto podnikateľ použil v daňovom priznaní paušálne výdavky? ak áno, pokladničnú knihu si musí viesť zrejme, ďakujem za vaše názory a odpovede.A.:)
Povinnosť mať registračnú pokladnicu nevylučuje možnosť uplatniť si paušálne výdavky, pokiaľ nie je platcom DPH.
ariadna
12.01.10,11:17
veľmi pekne ďakujem,ja som si aj myslela,že sa tieto dve veci nevylučujú,ale istota je istota.A.