polis1
12.01.10,12:02
Dobrý deň

chcem sa spýtať ako účtovať za mýto, keď faktúru vystavujeme pre SR za dopravu s DPH tak aj sumu za mýto sa vystaví s dph?
great.zv
12.01.10,11:09
dosť dobre nerozumiem otázke. Ty predávaš mýto??
polis1
12.01.10,11:12
asi som zle položila otázku ideme vystavovať faktúru odberatelovi ktorý platitelom DPH na slovensku a mýto mi platíme cez shell a teraz vlastne potrebujeme vystavit faktúru kde bude cena za dopravu a dalši riadok mýto, dohadujeme sa s kolegynami, že to má byť bez dPH ale podľa mňa je to blbosť, cena za mýto by mala byť tak isto s DPH no nie?
great.zv
12.01.10,11:20
domyslela som si - ste prepravná spoločnosť ( a Vy neštrajkujete?), vystavujete fa za dopravu vrátane mýta - a aký máte doklad od shell - prepáč, ešte som sa s tým nestretla.
polis1
12.01.10,11:56
je to normálne na faktúru(no neštrajkujeme)je tam vždy aj PHM vyčíslená
great.zv
12.01.10,12:19
čiže máte od shell daň.doklad - čerpanie PHM a mýtny poplatok? potom tam máte vyčíslený DZ a DPH.
alušik
16.02.10,11:56
Prosím Vás, máte niekto riešené mýto cez platby SHELL? Uvažujem tu veľmi nad tým, aký systém zaviesť na toto účtovanie. SHELL vyhotovuje sumu na platenie za mýto, ktorá je uvedená bez DPH (sú len sprostredkovatelia) a daňový doklad k DPH vystavuje Národná diaľničná spoločnosť. Problém mi vzniká v tom, že nemajú jednotné obdobie fakturácie, t.j. SHELL účtuje akoby dekádne a NDS len raz mesačne. Nastáva mi teda situácia, že mýto uvedené v daňovom doklade k DPH od NDS je napríklad suma 300€ (rozpísaná na DPH a základ), pričom túto sumu mám u firmy SHELL rozdelenú na dvoch dokladoch - časť na faktúre k 26.1. a časť na faktúre k 8.2. Neviem, akým spôsobom to účtovať. Pri kartách CCS je to super, lebo tam vždy fakturujú k poslednému dňu mesiaca, takže sa mi vždy rovná suma vyúčtovaná na ich faktúre so sumou, ktorú uvádza rozpísanú NDS. Poradí niekto, kto má tento istý systém platenia mýta?
zuzanna
22.02.10,11:28
no na toto tiez nemam odpoved a uctujete tie mytne poplatky na slovensku na 518 alebo na aky ucet prosim
alušik
22.02.10,11:30
Áno, na účet 518AE. Je to služba, ktorú poskytuje Diaľničná národná spoločnosť.;)
jaanna
18.03.10,07:05
Dobrý deň, mám takýto problém. Máme uzatvorenú zmluvu so spoločnosťou AS24, ktorá nám fakturuje slovenské mýto, faktúra na mýto neslúži ako daňový doklad, nie je na nej vyčíslená daň. Daňový doklad nám doručila NDS, je to faktúra, ktorá obsahuje vyčíslenú DPH, ale túto neplatíme, nakoľko platba je realizovaná prostredníctvom palivovej karty. Zaujíma ma akým spôsobom zaúčtovať v podvojnom účtovníctve doklady /faktúry/ z obidvoch firiem.
cgb
21.09.10,09:43
Tr:)sku k danej teme si mozte, aj s vybranymi uctovnymi postupmi, pozriet na cgb.sk/priklady.php nezabudnite pridat www
zuzanna
12.05.11,18:17
prosím Vás ja účtujem mýto na základe faktúry od NDS takto
dobitie napr. 50EUR
faktúra základ dane 41,67 518AE/
DPH 8,33 343/
SPOLU 50 /321 a uplatnujem na základe tejto fa aj odpocet DPH je to dufam spravne???
Badko
04.07.11,08:04
Dobrý deň,

chcem sa spýtať účtuje niekto faktúry z ČR za mýto - treba samozdaniť alebo
ako s DPH?
nika.sum
17.07.11,12:08
Dobrý deň, mám takýto problém. Máme uzatvorenú zmluvu so spoločnosťou AS24, ktorá nám fakturuje slovenské mýto, faktúra na mýto neslúži ako daňový doklad, nie je na nej vyčíslená daň. Daňový doklad nám doručila NDS, je to faktúra, ktorá obsahuje vyčíslenú DPH, ale túto neplatíme, nakoľko platba je realizovaná prostredníctvom palivovej karty. Zaujíma ma akým spôsobom zaúčtovať v podvojnom účtovníctve doklady /faktúry/ z obidvoch firiem.

Ahoj, ja mam taky isty problem. Firma pouziva palivovu kartu DKV, platby aj v ICS. Slovenske myto plati cez tuto kartu. DKV posiela zvlast fakturu za kazdy stat a zvlast za naftu a myto. Na fakturach za naftu je pekne vycislena DPH, ale na fakturach za myto nie je, dokonca je to na fakturach DKV po dnoch rozpisane. Zaroven mam na slovenske myto fakturu z NDS, kde je vycislena DPH, je to vsak za cely mesiac a na fakture je pisane neuhradzat - uhrada je realizovana prostrednictvom vydavatela palivovej karty. Ako to uctovat? Pri ceskom myte mi krasne sedi ich faktura za myto s fakturou DKV.
nika.sum
18.07.11,05:22
nemate niekto s tymto skusenosti?
nika.sum
18.07.11,07:24
naozaj s tymto nikto nema skusenost, potrebujem to riesit a neviem co s tym.
SSAndrea
13.07.12,08:24
Dobrý deň
prosím Vás prvý krát účtujem dopravcu - novovzniknutú firmu (už aj začínam pomaly ľutovať, že som sa do toho pustila). Môžte mi poradiť, či si sledujete na 518 samostatne analytiku platenia mýta podľa krajín - alebo stačí len jedna analytika - či to má význam napríklad pri koncoročnom preúčtovaní na 381 /lepšia kontrola atď/. Ďakujem
SSAndrea
19.07.12,04:43
Dobrý deň
prosím Vás prvý krát účtujem dopravcu - novovzniknutú firmu (už aj začínam pomaly ľutovať, že som sa do toho pustila). Môžte mi poradiť, či si sledujete na 518 samostatne analytiku platenia mýta podľa krajín - alebo stačí len jedna analytika - či to má význam napríklad pri koncoročnom preúčtovaní na 381 /lepšia kontrola atď/. Ďakujem

posúvam :)