elite7
12.01.10,11:19
Zdravím všetkých,

Musím sa podeliť o novinku ktorú som začal využívať . Nemôžem sem pastnúť link mi to nedovolí ale nájdete to na ineternetovej adrese d2u.sk v menu / riešenia /


Jedná sa o službu, ktorá mi umožnila viesť účtovníctvo z akéhoľvek miesta kde mám prístup do internetu, svoj počítač a na ňom kľúč do Virtuálnej privátnej siete. Keď som sa zaujímal o takéto riešenie, zistil som , že by som musel mať kvalitný server a zakúpiť si licenciu Microsoft Server. Nakoľko sú tieto poplatky za licencie veľmi drahé cca 800€ a viac a dajme tomu o rok alebo 2 by vyšiel nový OS windows server tak sa mi neoplatí vôbec investovať. Toto riešenie umožňuje prenajať nielen server ale aj licencie za operačný systém akýkoľvek od Microsoftu. Čiže ja som potreboval Windows server, cena je za 7,41 / mesačne kde je zarátaný poplatok za vzdialenú správu. Môžete sa z Vášho počítača pripojiť na server a pracovať na ňom akoby to by ste ho mali u seba.
Konkrétne sa to dá použiť na akýkoľvek účtovný softvér. Ja som to využil na softvér od Krosu - OMEGU.

Obrovskou výhodou je, že sa odstránila duplicita, keď som vždy musel účtovníčke nosiť účtovné doklady a ona ich musela opätovne účtovať.
Využívam od nich túto službu kde som si zakúpil 2 licencie na MS windows server 2008 a môžem si zo servera pohodlne sťahovať faktúry, zálohy, tlačiť dokumenty. Účtovníčka sa na diaľku pripojí zo svojej kancelárie a pohodlne si ich zaúčtuje kedykoľvek.

Bezpečnosť pripojenia zabezpečuje VPN - virtuálna privátna sieť ktorá je šifrovaná a zabezpečená kľúčom a heslom. Čiže nikto iný okrem Vás ak nepozná heslo a nemá tento kľúč na počítači sa nedostane na server. Zo servera sa prenáša len Obraz a dáta ktoré sťahujete inak všetky dáta sú na serveri ktorý je maximálne zabezpečný a je k nemu poskytovaná 24 hodinová podpora, čiže v prípade nejakej komplikácie mi to všetko opravia :) Takisto je v tom zahrnuté zálohovanie avšak pre istotu si dáta zálohujem aj na svoj počítač, človek nikdy nevie. Tieto všetky starosti som prenechal profesionálom a myslím si, že mi to uľahčilo starosti typu - nejde mi server, čo mam robiť, ušetrilo mi to náklady - nemusel som kupovať kvalitný server, nemusím platiť poplatky za serverhousing datacentru, nemusím platiť drahé licencie microsoftu. V prípade že chcem nový operačný systém hocikedy prejdem na iný a platím len mesačný poplatok.

Verím, že táto moja skúsenosť Vám pomôže a uľahčí prácu, prinesie viac času a ušetrí náklady. Konečne niekto na trhu ponúka takéto riešenie, o ktorom by mali vedieť nielen účtovníci ale aj majitelia firiem.
m.hladka
12.01.10,13:30
Áno, núkala mi jedna firma tento systém práce.
Problém, však bol v tom ten, že sa jednalo o firmu, ktorá má obchod a ja by som na ich programe (MRP), ako účtovníčka mohla zo svojej kancelárie pracovať, ale až keď skončia pracovnú dobu, alebo zavrú obchod, teda keď vypnú PC, t.z. že v noci. Museli by mi do môjho PC tiež niečo namontovať, s čím som teda nesúhlasila a tak to ma nezaujalo!
Lianka
12.01.10,15:05
Mne to pripada ako reklama, nie ako uzasny napad.
mysimis
12.01.10,15:10
Mám rada výdobytky vedy a techniky, ale toto mi nepripadá ako úžasná vec. Neviem si predstaviť moju klientelu, že by mali so mnou komunikovať len cez internet, nakoľko ja nerobím len účtovníctvo, ale poskytujem aj poradenstvo.
jojom
12.01.10,15:20
Pozrel som si tú stránku. No ako malý a stredný živnostník pochybujem že to bude platiť a veľkej firme to netreba, bo tá si server zriadi sama ( alebo si dá zriadiť).
Dnes v dobe internetu sa dá všeličo urobiť pomocou vzdialenej správy pc a pod.
skaspa
12.01.10,15:29
Obrovskou výhodou je, že sa odstránila duplicita, keď som vždy musel účtovníčke nosiť účtovné doklady a ona ich musela opätovne účtovať.

tak tejto obrovskej výhode vôbec nerozumiem; ak si doniesol účtovníčke doklady a ona ich musela opätovne účtovať - kto ešte doklady účtuje? máš účtovníčku/zamestnankyňu, ktorá účtuje a ešte externú účtovníčku, ktorá účtuje to isté? na čo?
ak máš účtoníčku zamestnankyňu, tak nepotrebuješ, aby ti to účtovala ešte externistka, lacnejšie ťa to potom vyjde, keď si dáš externe skontrolovať, čo zaúčtovala účtovníčka/zamestnankyňa napr. pred podaním daňového priznania;
ak máš len externú účtovníčku, tak určite bude mať vlastný účtovný program a osobnému kontaktu sa aj tak nevyhnete - kto jej dá faktúry, pokladničné doklady, zmluvy...? to jej budeš všetky doklady skenovať a posielať emailom?
ludex
12.01.10,15:30
Mne to ako dobrý nápad nepripadá.Ja mám mladú,peknú a šikovnú účtovníčku a vždy mi dobre padne,keď jej mám odniesť papiere a rád si s ňou pokecám. Darmo,živé je živé ! ;):);)
Paula
12.01.10,15:37
Téma pána riaditeľa je mimo oblasť môjho chápania . Načisto sa mi závity v mozočku zavrkočili:confused:.
Dav
12.01.10,18:27
tak tejto obrovskej výhode vôbec nerozumiem; ak si doniesol účtovníčke doklady a ona ich musela opätovne účtovať - kto ešte doklady účtuje? máš účtovníčku/zamestnankyňu, ktorá účtuje a ešte externú účtovníčku, ktorá účtuje to isté? na čo?
ak máš účtoníčku zamestnankyňu, tak nepotrebuješ, aby ti to účtovala ešte externistka, lacnejšie ťa to potom vyjde, keď si dáš externe skontrolovať, čo zaúčtovala účtovníčka/zamestnankyňa napr. pred podaním daňového priznania;
ak máš len externú účtovníčku, tak určite bude mať vlastný účtovný program a osobnému kontaktu sa aj tak nevyhnete - kto jej dá faktúry, pokladničné doklady, zmluvy...? to jej budeš všetky doklady skenovať a posielať emailom?
Pokúsim sa o preklad : Niekto vo firme vystavoval doklady, možno ich aj účtoval, a keďže účtovníčka robila na inom PC, musela doklady, napr. vystavené faktúry, zaúčtovať ešte raz. V tejto súvislosti by som rada upozornila, že programy majú celkom slušne vypracované funkcie Export - Import dát, ktorými sa presne tento typ duplicity dá odstrániť.
Osobná poznámka : Skôr by som sa bála, že sa mi niekto z firmy dostane do programu a zaúčtuje mi tam položky, ktorých uvedenie na správnu mieru (oprava účtovania) zaberie viac času a hlavybolenia, ako štandardné "nakŕmenie" PC jedinou, zato kompetentnou, osobou.
elite7
12.01.10,20:59
Áno, núkala mi jedna firma tento systém práce.
Problém, však bol v tom ten, že sa jednalo o firmu, ktorá má obchod a ja by som na ich programe (MRP), ako účtovníčka mohla zo svojej kancelárie pracovať, ale až keď skončia pracovnú dobu, alebo zavrú obchod, teda keď vypnú PC, t.z. že v noci. Museli by mi do môjho PC tiež niečo namontovať, s čím som teda nesúhlasila a tak to ma nezaujalo!

V tomto prípade, ste mali navrhnúť Vášmu klientovi aby si zakúpil sieťovú verziu programu MRP,ktorá umožnuje užívateľom súčasne naraz účtovať ich účtovné prípady, ktoré by vznikali a ich zamestnanci zaznamenávali do systému. Je to len o tom či je ochotný investovať klient do sieťovej verzie alebo si s Vami dohodne čas kedy môžete na serveri pracovať ak nemá sieťovú verziu.

Server na ktorom beží účtovníctvo ide nepretržite 24 hodín denne vkuse a riešenie ponúka vysokú dostupnosť služby SLA, kde ručia za výpadky a garantujú nepretržitý chod. Takže je jedno či v danej firme majú vypnuté PC alebo nie, všetky dáta su spracovávané na vzdialenom serveri

Čo sa týka montáže, pri tomto riešení nie je potrebné nič montovať, riešenie pozostáva len z inštalácie softvéru ktorý vytvára šifrovanú Virtuálnu privátnu sieť kde su dáta šifrované 1024 bitovou šifrou, a prístup do tejto virtuálnej privátnej siete ktorá vytvára bezpečné spojenie medzi Vašim počítačom a serverom je zabezpečený heslom, ktoré viete iba Vy. Ten kľúč je softvérový, čiže nahratý napr na usb alebo priamo vo Vašom počítači, ak by Vám ho niekto ukradol musí poznať heslo ktoré viete iba Vy. Ak má firma viac zamestnancov tak D2U ponúka zmluvy ktoré chránia záujmy firmy aby každý zamestnanec plnil bezpečnostné podmienky ktoré súvisia s bezpečnosťou prístupu do systému. Je o tom poučený a ručí za bezpečnosť svojho kľúču a hesla. Takže riešenie je je úplne jednoduché.
elite7
12.01.10,21:08
Pozrel som si tú stránku. No ako malý a stredný živnostník pochybujem že to bude platiť a veľkej firme to netreba, bo tá si server zriadi sama ( alebo si dá zriadiť).
Dnes v dobe internetu sa dá všeličo urobiť pomocou vzdialenej správy pc a pod.


V dnešnej dobe sa každý snaží šetriť náklady, a ak si prepočítate pohodlie, ktoré ponúkajú sieťové verzie napríklad väčšia účtovná firma si zakúpi server , nainštaluje sieťovú verziu napr. S3money a bude si tam kupovať licencie podľa počtu svojich klientov a na diaľku im spravovať účtovníctvo - napr. Učtovná firma sídli v Bratislave a má zahraničných klientov z Prahy, alebo klient má zamestnancov ktorý spravujú fakturáciu na diaľku z iného mesta. Toto umožňuje firme lepšie využívať outsourcing a znižovať náklady.
Kúpiť kvalitný server,drahé licencie operačného systému a platiť si kvalitného administrátora a zabezpečiť si vlastnú firemnú sieť je určite drahšie riešenie. Viem to lebo som sa s týmito riešeniami stretol a sám som uvažoval ju použiť. Po prekalkulovaní je to určite lacnejšie. Takto máte všetko v cene. Administrátora, kvalitný špičkový server, datacentrum kde je nonstop monitoring, všetko redundantné , dokonca v prípade výpadku elektriky tam majú naftový generátor, ktorý zabezpečuje 100% dodávku elektriky. Som zvedavý ktorá bežná firma uvažuje o naftovom generátori :). Takto to máte všetko v cene, pridaná hodnota je vysoká a to si treba uvedomiť. Ak poznáte detaily čo za tým všetkým stoja aby Vaše dáta boli naozaj v bezpečí tak toto riešenie je vhodné pre každého kto si cení svoje dáta. Určite využitelné aj pre malých podnikateľov. Kto nato má tak si rád za ten dobrý pocit priplatí :)
elite7
12.01.10,21:20
tak tejto obrovskej výhode vôbec nerozumiem; ak si doniesol účtovníčke doklady a ona ich musela opätovne účtovať - kto ešte doklady účtuje? máš účtovníčku/zamestnankyňu, ktorá účtuje a ešte externú účtovníčku, ktorá účtuje to isté? na čo?
ak máš účtoníčku zamestnankyňu, tak nepotrebuješ, aby ti to účtovala ešte externistka, lacnejšie ťa to potom vyjde, keď si dáš externe skontrolovať, čo zaúčtovala účtovníčka/zamestnankyňa napr. pred podaním daňového priznania;
ak máš len externú účtovníčku, tak určite bude mať vlastný účtovný program a osobnému kontaktu sa aj tak nevyhnete - kto jej dá faktúry, pokladničné doklady, zmluvy...? to jej budeš všetky doklady skenovať a posielať emailom?

Pardon, tým opätovným účtovaním som myslel činnosť, že musí opäť do účtovného softvéru, ktorý používa nahadzovať všetky údaje podľa dokladov, ktoré jej prinesiete. Ak ich však vystavujete priamo do softvéru, ktorý máte na serveri a ku ktorému má prístup aj účtovníčka, tak účtovníčka už má údajovú základňu z Vašej činnosti a ona nemusí nič opätovne nahadzovať z dokladov, ktoré jej prinesiete. Všetko za ňu spraví softvér a ušetrí jej to čas a aj kopec papieru:) Doklady ktoré Vám chodia poštou do firmy, môžete scanovať a posielať e-mailom a raz za mesiac všetky poštou, alebo si spravíte cestu, a ak máte šikovného zamestnanca vie ich aj priamo zaevidovať v účtovnom softvéri a účtovníčka ich doúčtuje alebo skontroluje automatické zaúčtovanie.



Mám rada výdobytky vedy a techniky, ale toto mi nepripadá ako úžasná vec. Neviem si predstaviť moju klientelu, že by mali so mnou komunikovať len cez internet, nakoľko ja nerobím len účtovníctvo, ale poskytujem aj poradenstvo.

Hlavne ide o to aby ste nemuseli opätovne zadávať údaje z dokladov, a tým si ušetrili čas. Klientom tak dokážete ponúknuť aktuálnejšie informácie, ktoré manažment potrebuje a vyžaduje. Prináša to zautomatizovanie práce čo šetrí čas, čas = peniaze :), nezabúdajte na bezpečnosť dát a náklady na prevádzku servera či počítača a riziká straty dát :)
elite7
12.01.10,21:22
Mne to ako dobrý nápad nepripadá.Ja mám mladú,peknú a šikovnú účtovníčku a vždy mi dobre padne,keď jej mám odniesť papiere a rád si s ňou pokecám. Darmo,živé je živé ! ;):);)

Tak potom prečo nezautomatizovať proces zadávania údajov, čas ktorý účtovníčka trávi opätovným zadávaním do svojho účtovného systému, môže radšej venovať Vám a tak si dlhšie pokecáte :cool:
elite7
12.01.10,21:25
Téma pána riaditeľa je mimo oblasť môjho chápania . Načisto sa mi závity v mozočku zavrkočili:confused:.

Čomu nechápete ?:) tomu že prišla doba, kedy sa začína automatizovať na vyššej úrovni a začína meniť konzervativizmus na slovenskom trhu?:rolleyes:
elite7
12.01.10,21:32
Pokúsim sa o preklad : Niekto vo firme vystavoval doklady, možno ich aj účtoval, a keďže účtovníčka robila na inom PC, musela doklady, napr. vystavené faktúry, zaúčtovať ešte raz. V tejto súvislosti by som rada upozornila, že programy majú celkom slušne vypracované funkcie Export - Import dát, ktorými sa presne tento typ duplicity dá odstrániť.
Osobná poznámka : Skôr by som sa bála, že sa mi niekto z firmy dostane do programu a zaúčtuje mi tam položky, ktorých uvedenie na správnu mieru (oprava účtovania) zaberie viac času a hlavybolenia, ako štandardné "nakŕmenie" PC jedinou, zato kompetentnou, osobou.

V programe si predsa môžete nastaviť práva užívateľov, nastavíte mu práva na dané moduly,napr. že môže len vystavovať len faktúry a nič viac, tak pre Vás vytvára údaje, ktoré len jednoducho zaúčtujete a dáta sú stále v bezpečí, export-import nie je treba. Niektoré účtovnícke firmy majú s importamy z rôznych fakturačných softvérov problémy a viac času a peňazí ich stojí import do ich softvéru. Je to o tom aký máte Vy a Váš klient postoj k automatizácií.
zuzka.mala
12.01.10,22:23
V nasej firme sme podobny system zriadili pred mojim odchodom na matersku. Na dialku mame pristupne nielen uctovnictvo Omega ale aj sklad Helios. Mam viac casu vecer, a takto vsetko stiham z tepla domova. Elektonicky obchod sa casom pripojil tiez. Naspet do firmy som sa uz nevratila. Raz za cas vyzdvihnem papiere a idem na postu. Napojim sa kedy chcem a nemusim sa rozculovat, ze je stale nieco pokazene. Platia mi aj lepsi internet, co decka stale zneuzivaju :)
jojom
13.01.10,10:58
Som zvedavý ktorá bežná firma uvažuje o naftovom generátori :). Takto to máte všetko v cene, pridaná hodnota je vysoká a to si treba uvedomiť. Ak poznáte detaily čo za tým všetkým stoja aby Vaše dáta boli naozaj v bezpečí tak toto riešenie je vhodné pre každého kto si cení svoje dáta. Určite využitelné aj pre malých podnikateľov. Kto nato má tak si rád za ten dobrý pocit priplatí :)

Poznám firmu ktorá má naftový generátor, konkrétne som v nej robil. Nemôžem si pomôcť ale stále mi to pripadá ako reklama ako napísala Liankav prispevku 2, ale f poho. Stále ale si myslím že pre menšiu fy. je to zbytočnéa drahé riešenie. V programoch je predsa export a import dát príspevok od Dav-a ( čiže pri impore dát si môžeme z účtovníčkou pokecať ). Existujú servery ako rapid ai. kde si viem uložiť dáta zadarmo a inde ich stiahnuť, existujú USB kĺúče ( mám asi 6, najväčší má 32Gb ), a ak nestačí sú tu ext disky 160 a viac gigové a to už na prenos dát je asi dosť. Na ochranu pred výpadkami el prúdu máme ups ( to je myslím si že štandard ). No kým nabehne generátor a nemajú ups ( čo si myslím že by mali mať podľa opisu) tak zbohom dáta.
Tým nechcem nikoho odraďovať, ale ked sa diskutuje tak si povedzme pre aj proti. A u mňa by proti hrala cena. Za - komfort a prístup zovšadial.
Xanti
13.01.10,11:02
Poznám firmu ktorá má naftový generátor, konkrétne som v nej robil. Nemôžem si pomôcť atále mi to pripadá ako reklama ako napísala marjanka v prispevku 2, ale f poho.
No nie si sám, komu to tak pripadá. Celá téma mi príde účelová. A to ani nehovorím o včera založenom nicku zuzka.mala, ktorá hned odporúča dané riešenie.

Elite7 ak si robíš reklamu aspoň to nerob tak okato, že to kole oči. My máme dve džurky v nose a tretiu vrtať nepotrebujeme. mimotemy
magnum
13.01.10,11:32
hm chcel som daco napisat ale ani neviem co pretoze toto je zavadzanie.
datove centra a cloud computing ma vyznam ale prenasat to na uctovnictvo je znacne krok vedla
elite7 je podla mna z d2u a mozno! ze uctuje d2u kde to funguje ale za tie peniaze si neviem predstavit komu a akym sposobom by toto riesenie mohlo byt vyhodne... najma v case ked kvalitny HP/dell server je mozne kupit za +-500EUR s parametrami cca 4x lepsimi ako poskytuje d2u (kolko instancii bezi na tom quad-e? ale uprimne!)
potom spravit openvpn server a v pripade nudze to postavit na VNC je otazkou 2 hodin instalacie a nastavovania a hlavne ziadnych mesacnych poplatkov.

pochybujem ze sam autor ma predstavu ako by to ponukal napriklad na obycajnej pohode alebo mrp ... na tom prenajatom by bezal server a klienti by boli instalovany doma alebo by sa vsetci pripajali na vzialenu plochu alebo ako to vlastne bolo myslene? ak by sa vsetci pripajali na vzialenu pluchu co usetrim? a keby tam bol len server tak co usetrim?
a v neposlednom rade som paranojik a co je doma to sa rata ale v datovom centre plati premisa ze existuje aspon jeden clovek ktory ma pristup ku vsetkym udajom datoveho centra takze tu vyhodu priemyselnej spionaze ... ta pre mna nie je...
elite7
13.01.10,13:59
hm chcel som daco napisat ale ani neviem co pretoze toto je zavadzanie.
datove centra a cloud computing ma vyznam ale prenasat to na uctovnictvo je znacne krok vedla
elite7 je podla mna z d2u a mozno! ze uctuje d2u kde to funguje ale za tie peniaze si neviem predstavit komu a akym sposobom by toto riesenie mohlo byt vyhodne... najma v case ked kvalitny HP/dell server je mozne kupit za +-500EUR s parametrami cca 4x lepsimi ako poskytuje d2u (kolko instancii bezi na tom quad-e? ale uprimne!)
potom spravit openvpn server a v pripade nudze to postavit na VNC je otazkou 2 hodin instalacie a nastavovania a hlavne ziadnych mesacnych poplatkov.


Ak si kúpite 1x server nemáte to nikdy bezvýpadkové. Niečo sa pokazí a čakáte na servis. Server značky HP/DELL sa určite nedá zohnať za 500 EUR, s takými parametrami ako je RAID 5, redundantné zdroje, UPSko, naftovy generátor, prístup do datacentra na otlačok prsta. Nezabúdajte investíciu do licencie OS - Microsoft Windows Server nie je lacná záležitosť a vyjde Vás pekne draho.
Zabezpečiť si bezvýpadkový systém Vám dokáže administrátor, ktorý tiež niečo stojí. Ja len využívam outsourcing IT infraštruktúry u firmy D2U. Zrátal som si to a je to pre mna finančné výhodnejšie si to outsourcovať.



pochybujem ze sam autor ma predstavu ako by to ponukal napriklad na obycajnej pohode alebo mrp ... na tom prenajatom by bezal server a klienti by boli instalovany doma alebo by sa vsetci pripajali na vzialenu plochu alebo ako to vlastne bolo myslene? ak by sa vsetci pripajali na vzialenu pluchu co usetrim? a keby tam bol len server tak co usetrim?
a v neposlednom rade som paranojik a co je doma to sa rata ale v datovom centre plati premisa ze existuje aspon jeden clovek ktory ma pristup ku vsetkym udajom datoveho centra takze tu vyhodu priemyselnej spionaze ... ta pre mna nie je...

Za prvé ja nič neponúkam, len som zákazník čo využíva tieto služby. U nás je to tak, že sa všetci pripajajú cez vzdialenú plochu (MS Terminal Services) Ak sa pripájajú všetci cez vzdialenú plochu tak sa prenáša cez internet len obraz a nie je to náročné na internetové pripojenie (rýchlosť). Aj my sme uvažovali nainštalovať si klientov na svoje počítače a prepojiť to so serverom ale tak to nie je možné, pretože som sa nato pýtal a aj výrobcovia účtovných softvérov odporúčajú pri sieťovej verzii 100 Mbit pripojenie, a ak nemáte Optiku tak Vám pomôže pri tejto variante len mať firemný server a prepojený klasickým ethernetom aby vám to stíhalo, posielajú sa vtedy neustále dáta na server k čomu treba rýchli connect.
Ale pri D2U riešení je to tak, že na server môže pristupovať ľubovoľný počet ľudí s tým, že sa prenáša len Obrazovka a nato Vám stačí priemerná rýchlosť od T-comu.

Čo sa týka priemyselnej špionáže, každý účtovný softvér má predsa možnosť zaheslovať si databázu a nikto iný by sa knej nemal dostať.Taktiež nato existuje zmluva, kde D2U garantuje, že nezneužije Vaše dáta. To máte ako licenčnú zmluvu od Microsoftu, takisto tam majú napísané, že majú prístup do Vášho počítača ale zaväzujú sa to nijako nezneužiť. Určite je tam väčšia bezpečnosť nakoľko je to zabezpečené bezpečnostnými audítormi, a pochybujem že počítač v práci či doma Vám zabezpečil nejaký bezpečnostný audítor a môžete tvrdiť že sa do neho nikto nenabúra. D2U by určite neriskovalo stratu zákazníka skrz takéto pochybenie. To je absurdné :)
elite7
13.01.10,14:02
No nie si sám, komu to tak pripadá. Celá téma mi príde účelová. A to ani nehovorím o včera založenom nicku zuzka.mala, ktorá hned odporúča dané riešenie.

Elite7 ak si robíš reklamu aspoň to nerob tak okato, že to kole oči. My máme dve džurky v nose a tretiu vrtať nepotrebujeme. mimotemy

:) Prepáčte ale so zuzkou malou nemam nič spoločné. Tak reklamu tu možno robím, ale firme ktorá mi dosť pomohla aj pomáha. Čo je natom ak som spokojný zákazník a chem sa o to sniekym podeliť. Treba myslieť pozitívne a užitočne , nie negatívne ;)
Zoltán Kovács
13.01.10,14:09
:) Prepáčte ale so zuzkou malou nemam nič spoločné. Tak reklamu tu možno robím, ale firme ktorá mi dosť pomohla aj pomáha. Čo je natom ak som spokojný zákazník a chem sa o to sniekym podeliť. Treba myslieť pozitívne a užitočne , nie negatívne ;)

Pre reklamu sa treba spojiť s adminom, a zrejme to nebude zadara.... ;)
magnum
14.01.10,10:18
znelo mi to ako ponuka tak som to tak nazval... uz to tak nebudem nazyvat aj ked mi to nadalej znie ako ponuka ;)

ale k veci mozes prezradit z akeho riesenia si presiel na riesenie d2u?
proste v dobrom ale neviem si to nijako predstavit pretoze aktualne pouzivam pohodu kde server je nainstalovany vo virtualnom pc spolu s dalsimi 4 linuxovymi servermi a samozrejme linuxovym host-om a uctovnicky maju tiez nainstalovanu pohodu ako klientov u seba na pc. ak odhliadnem od toho ze windows 2008 server nepotrebujem ale ked ho uz ponukaju tak nech cert vezme, ok aj tak neviem kde by sa dalo usetrit...
Johanka
14.01.10,10:34
Je fajn, že je tu kopec technických informácií (aj keď vôbec neviem o čom točíte :)). Môže zadávateľ napísať - ako to uľahčí prácu účtovníkovi ? Ale poprosím niečo rozumné ... ak by som klientovi povedala, že mi nemá nosiť doklady v igelitke, ale má ich oskenovať( je to napísané v niektorom príspevku) a poslať mi ich mailom, na 100 % ma niekam pošle. Okrem toho, ani ja nemám veľkú chuť znášať náklady na tlač takto zaslaných materiálov. V neposlednom rade - kde budú uložené originály ? Kto ich pretriedi, uloží, založí ? Nie každá firma má administratívnu silu na takéto práce ... Alebo je systém určený len pre väčšie firmy, s administratívnym zázemím ?
Ešte by som vedela napísať nejaké opytovacie vety, ale počkám na základné info. Ďakujem.
elite7
15.01.10,08:13
znelo mi to ako ponuka tak som to tak nazval... uz to tak nebudem nazyvat aj ked mi to nadalej znie ako ponuka ;)

ale k veci mozes prezradit z akeho riesenia si presiel na riesenie d2u?
proste v dobrom ale neviem si to nijako predstavit pretoze aktualne pouzivam pohodu kde server je nainstalovany vo virtualnom pc spolu s dalsimi 4 linuxovymi servermi a samozrejme linuxovym host-om a uctovnicky maju tiez nainstalovanu pohodu ako klientov u seba na pc. ak odhliadnem od toho ze windows 2008 server nepotrebujem ale ked ho uz ponukaju tak nech cert vezme, ok aj tak neviem kde by sa dalo usetrit...

Mali sme riešenie, kde sme všetky doklady nosili účtovníčke a ona ich účtovala do Omegy. Mali sme len fakturačný softvér, ktorý bol síce jednoduchý ale slúžilo to len k tomu aby sa faktúra vytlačila a poslala. My máme väčšinou elektronické faktúry ktoré posielame kleintom e-mailom. Avšak keď sme chceli vidieť podrobné prehľady tak nemali sme pokope všetky údaje, vždy to bolo náročné na čas zisťovať kto čo nezaplatil a ako je to s DPH. Stále chodiť k našej externej účtovníčke hore dole bolo časovo náročné. A zase aby účtovníčka chodila účtovať k nám bolo nákladnejšie riešenie aj pre ňu. Preto sme chceli bezpečný server ku ktorému budú môcť pristupovať všetci kedykoľvek. Doklady, ako došlé faktúry a podobne buď posielam jej e-mailom alebo ak je cesta okolo jej ich zanesiem či ona si ich vyzdvihne. Je to už len o dohode. Raz za mesiac jej všetky doklady vytlačím, prinesiem a ona ich pekne zaarchivuje. Aj keď v dnešnej dobe sa to dá všetko robiť elektronicky, len nato by všetci museli používať elektronické podpisy:)

Tú Pohodu máš nainštalovanú na virtualnom PC s akým operačným systémom ak smiem vedieť? predpokladám, že nejaké Win XP alebo tak nie je to Win Server? Či rovno na linuxe? Tiež sme rozmýšlali nad Linuxom a Pohodou ale tým sa porušuje licenčná zmluva so Stormware. Ten windows server je tam preto, lebo len tento systém podporuje Terminal Services ( vzdialenú správu) kde sa môžu viacerý pripájať naraz na server a pracovať každý pod svojím kontom. Potom sa už len užívateľ prihlási do účtovného softu a pracuje si. Nemusím byť v kancelárií a nemusí k nám chodiť účtovníčka, je to viac flexibilné. A to ušetrenie, no treba si zrátať všetky pre a proti.
Keď by sme si mali kúpiť kvalitný server do kancelárie ten vyjde pekne draho, starať sa o neho, platiť elektriku a aj tak to nie je garantované riešenie, vždy treba nejaky ten servis a administrátora aspoň raz za čas. Potom bezpečnosť v kancelárií je nižšia ako v datacentre. Bezpečnosť medzi serverom a mojím PC je takisto k nezaplateniu čo zabezpečuje VPN s 1024 bitovou šifrou, zálohovanie na vysokej úrovni. Potom ta nezávislosť, že účtovníčka si pracuje kedy potrebuje a nemusí sa viazať na nás kedy máme čas. Len keď si to zrátam 33 € mesačne x 12 = 396 € ročne, server Vám aj tak za 3 roky úplne zastará a je potrebné často inovovať. Licencia MS windows server začínajú od 600 € ,a to tam nie su zarátané ešte užívateľské licencie. Tak je mi to jedno či si zato platím mesačne mám to kvalitné a možno za 3 roky by som to akože splatil, ale to už bude na trhu zase niečo nové. Ešte si treba zarátať to čo som spomínal nad tým. Za 3 roky väčšinou treba všetko vymeniť, IT ide strašne rýchlo dopredu.
Chápem, že ľudia su na toto konzervatívny ale tak každý ma nato svoj názor :)
elite7
15.01.10,08:34
Je fajn, že je tu kopec technických informácií (aj keď vôbec neviem o čom točíte :)). Môže zadávateľ napísať - ako to uľahčí prácu účtovníkovi ? Ale poprosím niečo rozumné ... ak by som klientovi povedala, že mi nemá nosiť doklady v igelitke, ale má ich oskenovať( je to napísané v niektorom príspevku) a poslať mi ich mailom, na 100 % ma niekam pošle. Okrem toho, ani ja nemám veľkú chuť znášať náklady na tlač takto zaslaných materiálov. V neposlednom rade - kde budú uložené originály ? Kto ich pretriedi, uloží, založí ? Nie každá firma má administratívnu silu na takéto práce ... Alebo je systém určený len pre väčšie firmy, s administratívnym zázemím ?
Ešte by som vedela napísať nejaké opytovacie vety, ale počkám na základné info. Ďakujem.

Najväčšia výhoda je ,že účtovník si môže účtovať kedy chce ak máte serverovú licenciu účtovného softvéru. Ak máte klasickú tak je to o dohode s klientom aby ste nerobili naraz súčasne lebo by sa poškodili dáta.
Vaše firmy si tam vystavujú doklady a účtovník si raz za čas skontroluje a zaúčtuje.
Ano problém s nosením dokladov je tu stále, lebo veľa partnerov posiela faktúry poštou, avšak u nás je to na 50% elektronicka faktúra , vtedy to stačí e-mailom ako PDF poslať, alebo ich môžete nahrať do priečinka na serveri Došlé faktúry a účtovník si to sleduje. My taktiež nosíme doklady účtovníčke a raz mesačne vytlačím všetky doklady čo treba aby som odbremenil účtovníčku od týchto nákladov, väčšinou to zotriedené prinesiem účtovníčke a ona si to založí do šanónu. Výhodou je pre ňu to, že už nemusí všetky doklady nahadzovať.
Ak po Vás klient bude chcieť riešiť tlač alebo triedenie dokladov, treba si za to viac vypýtať.
Ak je klient z ďaleka, môže to nechať poslať poštou a potom to len zaarchivujete do šanónu.

My sme toto riešenie chceli pre seba, lebo čas nám je vzácny a sme dosť pohodlný na papierovačky, ale podľa mňa je to určené hlavne pre účtovnícke firmy, ktoré majú dostatok klientov ktorý by prijali takúto formu spolupráce aby si mohli spravovať účtovníctvo na diaľku. Účtovnícka firma sa nemusí starať o server a má k tomu servis. Stačí, že si zakúpi serverovú licenciu účtovného softvéru a už si tam len pridáva firmy a klienti majú prístup na diaľku do svojho účtovníctva, kde si môžu sledovať čo sa deje vo firme. V takomto prípade oni nemusia znášať náklady na svoje účtovné systémy a zabezpečovať svoj server u seba vo firme. Platia iba účtovníckej firme dohodnutú cenu a ona im ponúka takýto luxus všetko v cene - EASY Riešenie. Myslím si, že väčšie účtovnícke firmy takto fungujú už dávno, ale veľké výdavky majú na správu serverov a administrátorov. Toto riešenie ich odbremeňuje od veľa starostí a možno je to len taka vízia do budúcna, aby sa nemuseli starať o serveri, prenechali to na IT firmy čo sa rozumejú problematike a vďaka tomu budú vždy o krok vpred. A dobre viem že IT firmy si za správu serverov pýtajú veľké peniaze čo malé firmy vedie ktomu aby si riešili účtovníctvo po starom u seba.
magnum
15.01.10,08:48
3 roky bolo volakedy realne ale ak to zvazis teraz tak na XP sa robi od 2002... to je 8 rokov. Pohoda bezi na Win Vista a Win Vista bezi na linuxe takze licencne je to ok. Je to headless server. K serveru sa pripajam cez openVPN so sifrovanim 1024 bitov s klucom 2048 bitov hoci aj kvoli sprave toho servera. K Win Vista sa pripajam bud cez RDP alebo cez VNC -tiez len kvoli sprave, tlaci sa na sietove tlaciarne ale na serveri sa nerobi... XP ma pridelene 2GB pamate a 80GB disk na LVM disku ktory sa zrkadli a cron mi zneho uklada snapshoty... Uctovnicky - klienti sa pripajaju k serveru cez VPN s tym ze maju u seba nainstalovanu Pohodu ako klienta bez lagov a spomalenia to ide v pohode aj cez ADSL. Vista je tam z dovodu ze k HP bola pribalena krabicova verzia ktora sla legalne nainstalovat do virtualneho PC na tom HP. Inak by som volil riesenie s XP.

A BTW server je obycajny workstation od HP s 8GB ram a quad procesorom zalohovany UPC a kogeneracnymi jednotkami (uvedomujem si to ze toto kazdy nema ale za poslednych 5 rokov mi to zachranilo cca 5 hodin vypadku jedenkrat takze si nemyslim ze by to bolo kriticke) a myslim ze by zvladol este cca raz tolko... akurat ma len 4 pci-x sloty takze som obmedzeny 5 sietovymi kartami (ak neuvazujem o multi na jednu kartu viac portov) pretoze mi ten server hostuje aj e-mail a web server tak aby som to udrzal v bezpeci...

Cele toto riesenie je cca 1000 EUR vratane HW licencii na pohodu kde je verzia Komplet takze cca 400 EUR je z toho len pohoda. Je to riesenie cca na 5 - 7 rokov. Samozrejme ze servis a udrzbu som neratal tu robim ja a za 33Eur mesacne to mozem spravovat hocikomu s tym ze cele riesenie je v jeho vlastnictve. (nie je to moj predmet cinnosti takze fakt si nerobim reklamu)

BTW ake su zriadovacie naklady u D2U?
elite7
15.01.10,12:32
3 roky bolo volakedy realne ale ak to zvazis teraz tak na XP sa robi od 2002... to je 8 rokov. Pohoda bezi na Win Vista a Win Vista bezi na linuxe takze licencne je to ok. Je to headless server. K serveru sa pripajam cez openVPN so sifrovanim 1024 bitov s klucom 2048 bitov hoci aj kvoli sprave toho servera. K Win Vista sa pripajam bud cez RDP alebo cez VNC -tiez len kvoli sprave, tlaci sa na sietove tlaciarne ale na serveri sa nerobi... XP ma pridelene 2GB pamate a 80GB disk na LVM disku ktory sa zrkadli a cron mi zneho uklada snapshoty... Uctovnicky - klienti sa pripajaju k serveru cez VPN s tym ze maju u seba nainstalovanu Pohodu ako klienta bez lagov a spomalenia to ide v pohode aj cez ADSL. Vista je tam z dovodu ze k HP bola pribalena krabicova verzia ktora sla legalne nainstalovat do virtualneho PC na tom HP. Inak by som volil riesenie s XP.

A BTW server je obycajny workstation od HP s 8GB ram a quad procesorom zalohovany UPC a kogeneracnymi jednotkami (uvedomujem si to ze toto kazdy nema ale za poslednych 5 rokov mi to zachranilo cca 5 hodin vypadku jedenkrat takze si nemyslim ze by to bolo kriticke) a myslim ze by zvladol este cca raz tolko... akurat ma len 4 pci-x sloty takze som obmedzeny 5 sietovymi kartami (ak neuvazujem o multi na jednu kartu viac portov) pretoze mi ten server hostuje aj e-mail a web server tak aby som to udrzal v bezpeci...

Cele toto riesenie je cca 1000 EUR vratane HW licencii na pohodu kde je verzia Komplet takze cca 400 EUR je z toho len pohoda. Je to riesenie cca na 5 - 7 rokov. Samozrejme ze servis a udrzbu som neratal tu robim ja a za 33Eur mesacne to mozem spravovat hocikomu s tym ze cele riesenie je v jeho vlastnictve. (nie je to moj predmet cinnosti takze fakt si nerobim reklamu)

BTW ake su zriadovacie naklady u D2U?

Podľa toho čo ste opísali, tak máte workstation, ktorý slúži ako server. Ale podľa tohto čo ste povedali neviem ako ste to mysleli, že server máte u seba vo firme? platíte za neho elektriku a máte ho spojený klasickým ethernetom? alebo máte ho v serverovni a klienti sa pripájajú na diaľku cez klasický internet z akéhokoľvek miesta ?
To za čo si ja platím 33 euro je server nie workstation (znamená to že je tam 6ks HDD v RAID 5, čo znamená že môže zhorieť 1 disk a nič sa nedeje, navyše je to IBM server a majú k tomu platenú podporu, že v prípade zlyhania súčiastok Vám ich vymenia do 8 hodín. Skúste si objednať k takému workstation takúto podporu a uvidíte koľko to stojí :) . To zálohovanie dát mi dávajú aj oni , tzv. inkrementálne zálohy. Môžem sa pripájať z akéhokoľvek miesta nemusím byť vo firme, stačí mi mobilný internet.
Len nechápem, vy ste tu spomínal, že na server sa je možné napojiť cez ADSL, ale v tomto prípade musíte mať vo firme či kde verejnú IP adresu,manažovateľný switch alebo router minimálne 2 kusy lebo ak jeden vypadne tak čo potom? pre prípad výpadku týchto sieťových zariadení musí byť redundancia. V datacentre sú tie najšpičkovejšie zariadenia ktoré stoja cez milióny :) Ak by ste to mali v serverovni musíte platiť za serverhousing, kde len poplatok za server začína pri nejakých 70€/mesačne ako som sme si zisťovali. Z toho čo hovoríte je zrejmé, že server máte nejako podomácky zosieťovaný a navyše ak sa Vám nebodaj pokazí dokedy Vám ho opravia ? vyreklamujú? máte náhradný? čo potom Váš webový server? čo Vaše e-maily? kam Vám prídu ak bude server, router, switch, elektrika, OFF?Hovoríte že za 5 rokov sa Vám zachránilo 5 hodín :) ale čo ak to zlyhá, nemôžete slepo dôverovať technike, tá sa môže hocikedy pokaziť a všetko nakupovať dvojmo je strašne nákladné. Výpadok si nemôžete dovoliť.

Ale načo by som si robil zriaďovacie náklady keď tie zabezpečuje D2U?
Ja nemusím investovať žiadnych 1000€ do workstation čo je vlastne nie je nijaká výhra pretože , ak by som si chcel z workstation spraviť niečo ako server tak by som tam musel dokúpiť HW RAID, len ten stojí cca 400€ za raid kartu a k tomu 4 x HDD, a keď zoberiem obyčajné HDD do klasických desktopov tak dajme tomu nech 1 kus stojí 50 € a to máte hneď 200 € len za Hardisky a ešte prirátajte 8 GB RAM čo je cca 300 € k tomu Quad processor cca 130 € a ešte iné doplnky ako základná doska atď máte hned server nad 1000 € a to si môžete kludne všetci overiť u hociktorého predajcu. Nerátal som záložný zdroj. My sme si dali vyhotoviť ponuky na firemný server a kvalitné servere začínali od 2000 €.

Takto mám všetky výhody za 33 €/mesačne bez viazanosti, žiadne zriaďovacie náklady nemám,k dispozícii výkon špičkového IBM servera, redundantné jednotky v prípade poruchy, kde v cene je aj správa, aj serverhousing, všetko to čo som už spomínal. Načo by som si kupoval nekvalitný počítač, ktorý sa môže pokaziť a mal len starosti, keď takto mi za to garantuje firma a ak by mi nestačil výkon do budúcna tak si len priplatím za vyšší. Nemusím potom nič dokupovať nebodaj celý nový server ako dopadlo veľa mojich známych a potom to všetci ľutovali, že koľko peňazí už vytrieskali na IT :)
magnum
20.01.10,06:50
Len nechápem, vy ste tu spomínal, že na server sa je možné napojiť cez ADSL, ale v tomto prípade musíte mať vo firme či kde verejnú IP adresu,manažovateľný switch alebo router minimálne 2 kusy lebo ak jeden vypadne tak čo potom?

Na uvod ja som hovoril o cenach s DPH, v tomto prispevku to zmenim.

Tomuto nerozumiem... pokial viem tak vsetky adsl programy napr. od t-com-u maju uplne zdarma verejnu IP, staticku IP vam daju za mesacny poplatok 3,9 ktoru "potrebuje" len server. Potrebuje som dal do uvodzoviek lebo zdarma fungujem od r. 2000 na dyndns sluzbe a tiez tu staticku ip nepotrebujem. Dalej verejnu ip potrebuje tiez len server tzn. klient sa moze pripojit aj telepaticky ako vo vasom pripade.

Ak nie ste z firmy ktora poskytuje server tak potom nerozumiem tomu upatiu na pojem server a workstation. Server je PC ktory zdiela svoje prostriedky ostatnym PC takze server je server a workstation je niekedy workstation a niekedy server.

toto je server alebo workstation? (http://partner.halnet.sk/exim_1017/?Mode=Sti&StiId=57035) a v tej cene 905,23 EUR je aj
3Yr ProSupport for IT and Next Business Day On-Site Service

...takze ak vam vypocitali ze kvalitny server je 2000 EUR tak vas dobre oklamali. Nehovoriac o tom ze je to znacne predimenzovane, uctovnictvo nemocnice s 80000 riadkami (MD/D) v denniku funguje spolahlivo na BRAVE PC so sempronom a 512 MB RAM.

Aktualne mam problem s vypadkami internetu ked kazdych 5-6 minut sa mi na 40-60 sekund rozpadne spojenie - chyba je u T-COM-u kedze sme dolezity zakaznik opravia to hned - pre t-com je to do 2 dni. Ak by server bol u D2U uz by som uctovnicky musel posielat domov na nutenu dovolenku tzn produktivita prace 0%. Tym ze mam server u seba "podomacky pokablovany" tak si to ani nevsimli kedze internet ani nemaju povoleny.
To ze na strane d2u je vsetko redundantne znamena ze si k 33EUR mesacne mam este platit 2-krat pripojenie aby som mal aj na svojej strane vsetko redundantne??? Oplati sa to? Nehovoriac o tom ze z mojho pohladu ako sefa je jedno ci zhori server alebo pc uctovnicky, uctovnicka robit nemoze tak ci tak takze zdrzanie je take iste.
Mail mi takto pride na server, ktory je za 60 EUR ROCNE S DPH, ktory je nastaveny ako sekundarny (MX2) kde je domenovy kos a ked sa internet nahodi tak si tieto maily moj server prevezme a nikto si nic ani nevsimol... Nehovoriac o tom ze ziadny web, mail mi riesenie D2U za 33 EUR bez DPH mesacne ani neponuka. Ja to mam v cene.

HW je zatial spolahlivejsie ako siet a spojenie na dialku bez diskusie.


žiadne zriaďovacie náklady nemám
takze Vam odpustili tych 150 EUR
Jednorázový inštalačný poplatok

Outsourcing ma vyznam ale nie formou ze budem sediet doma a robit uctovnictvo pripadne poskytovat IT zdroje firme, ktoru som ani nevidel.

edit:
mne je v podstate jedno co ponukaju len fakt neviem v akych konkretnych pripadoch by bolo toto riesenie pre mna prinosom a v com...
spit1
31.08.10,11:32
Ja pouzivam skutocne online uctovnictvo a mzdy na dialku (http://www.humanet.sk). Ziadne vzdialene plochy, vpn a pod. Jednoducho skutocne cez internetovy prehliadac. Niekedy si drobnu objednavku zadavam aj len cez PDA cez Operu Mobile.
Konkretne mne to ulahcuje pracu v tom, ze kdekolvek som, tak mozem pridavat doklady alebo este lepsie objednavky. Nemusim robit ziadne importy/exporty dat a synchornizovat ciselne rady. Je to jednoducho skutocne online.
Nenapadne dalsie vyhody su, ze nemusim riesit instalacie update, zalohovanie, zabezpecenie server a pod.