Janka6685
16.09.05,17:16
Ahojte.

Práve vypĺňam mesačný výkaz do sociálnej poisťovne zasielanom elektronickou formou. Mám dvoch zamestnancov na DoBPŠ, čiže za nich vypĺňam len úrazový fond, ale nechce ma pustiť ďalej, lebo stále vypisuje, že nemám vyplnené ostatné kolónky. Neviete čo mám robiť?

Ešte jedna vec. Kam sa má platiť garančné poistenie a rezervný fond solidarity? Vo výkaze pre soc. poisť. to nie je.
betka111
16.09.05,15:46
garančné poistenie a príspevok do rezervného fondu solidarity

sa odvádza do Sociálnej poisťovne.
S tým programom žiaľ neviem.
betka111
16.09.05,15:48
garančné poistenie sa dáva do GP - zamestnávateľ

a rezervný fond do PdRF - zamestnávateľ
emily
16.09.05,15:48
Ahojte.

Práve vypĺňam mesačný výkaz do sociálnej poisťovne zasielanom elektronickou formou. Mám dvoch zamestnancov na DoBPŠ, čiže za nich vypĺňam len úrazový fond, ale nechce ma pustiť ďalej, lebo stále vypisuje, že nemám vyplnené ostatné kolónky. Neviete čo mám robiť?

Ešte jedna vec. Kam sa má platiť garančné poistenie a rezervný fond solidarity? Vo výkaze pre soc. poisť. to nie je.
Gar.fond a rez.fond sú len na 1.strane výkazu, lebo to platílen zamestnávateľ. V prílohe je rozpis len pre zamestnanca a ten GF a RF neplatí.
Prvú časť otázky zatiaľ neviem ...pozriem
emily
16.09.05,15:54
A nejde tam dať 0....len dávam typ, lebo ja elektronicky nezasielam :)
Ľubica2
16.09.05,15:54
Ak ti vypisuje v tvojom programe (neviem aký používaš) že nemáš vyplnené všetky kolonky, skús pozrieť základné nastavenia t.j. či máš pri sociálnej poisťovni uvedené všetky údaje ako variabilný symbol, konštatný symbol atď, tiež si skontroluj či sa tam uvedené aj všetky údaje za vašu organizáciu - IČO a pod. Ak ti nechce tieto údaje spracovať sociálna poisťovňa po prihlásení sa - tam presne vypisuje prečo uvedený výkaz nechce akceptovať.
abel
16.09.05,16:15
Janka odfajkni si kolonku IP neplati a do kolonky Vynimka daj kod
abel
16.09.05,16:16
Teda mam na mysli kod sest ale neviem preco mi to cislo neodoslalo.
Janka6685
16.09.05,16:39
Gar.fond a rez.fond sú len na 1.strane výkazu, lebo to platílen zamestnávateľ. V prílohe je rozpis len pre zamestnanca a ten GF a RF neplatí.
Prvú časť otázky zatiaľ neviem ...pozriem
Dnes som taká roztržitá, že som si vôbec nevšimla, že je to na tej prvej strane.

Ďakujem všetkým za rady a postrehy. Idem sa pokúsiť urobiť to, čo mi radí abel. Potom napíšem a prípadne sa niečo popýtam, keď budem potrebovať.

Btw, Ľubica, ten program nie je môj ale je to elektronické zasielanie výkazov do sociálnej poisťovne. :)
Janka6685
16.09.05,16:44
Práve som napísala do kolónky "Výnimka" číslo 6 a už je to v poriadku. Huráááááááááááááááá.........

Abel, ďakujem. Prečo ale práve číslo 6. Dá sa to niekde zistiť?
Jana Motyčková
16.09.05,17:06
Ja mám výnimky v počítači, tak ich prikladám, ale možno sa dajú nájsť aj na stránke SP. 6 - dohody
Janka6685
16.09.05,17:15
Ja mám výnimky v počítači, tak ich prikladám, ale možno sa dajú nájsť aj na stránke SP. 6 - dohody
Vďaka, skúsim pohľadať na stránke soc. poisť.
Jana Motyčková
16.09.05,17:17
Už tam tá príloha je. Na prvýkrát neprešla.
Janka6685
16.09.05,20:09
Už tam tá príloha je. Na prvýkrát neprešla.
Super. Ďakujem:)
abel
17.09.05,14:36
No reagujem az dnes, lebo vcera uz nebol cas. Ked prejdes na stranku https://podatelna.socpoist.sk tak na lavej strane mas najcastejsie kladene otazky a tam je zoznam vynimiek - kod sest su prave dohody.
Janka6685
20.09.05,08:22
No reagujem az dnes, lebo vcera uz nebol cas. Ked prejdes na stranku https://podatelna.socpoist.sk (https://podatelna.socpoist.sk/) tak na lavej strane mas najcastejsie kladene otazky a tam je zoznam vynimiek - kod sest su prave dohody.
Tie často kladené otázky mám vytlačené, lebo pri registrácii to bola povinnosť, len som si nespomenula, že to tam je. V ten deň som bola strašne roztržitá, takže ešte raz ďakujem za pomoc, hlavne Janke, že si dala námahu a pricapila to sem.
Valika
20.09.05,08:48
Tiež zasielam výkazy do SP elektronicky a doteraz som nepočula o tej výnimke. Kde to na mes. výkaze nájdem? Vdaka.
Janka6685
20.09.05,09:08
Tiež zasielam výkazy do SP elektronicky a doteraz som nepočula o tej výnimke. Kde to na mes. výkaze nájdem? Vdaka.
Máš to v prílohe pod počtom dní.
Evaman
20.09.05,10:01
Ahojte poraďáci, potrebujem vedieť či ani Vám nejde stránka socky. Mne už druhý deň, vôbec sa na ňu neviem dostať a v poslednom čase nejako častejšie nefunguje. Neviem či je chyba niekde u mňa alebo u nich. Práve keď ju človek najviac potrebuje , tak majú odstávku!
Janka6685
20.09.05,10:06
Ahojte poraďáci, potrebujem vedieť či ani Vám nejde stránka socky. Mne už druhý deň, vôbec sa na ňu neviem dostať a v poslednom čase nejako častejšie nefunguje. Neviem či je chyba niekde u mňa alebo u nich. Práve keď ju človek najviac potrebuje , tak majú odstávku!
Teraz som na tej stránke bola a funguje mi.
Evaman
20.09.05,10:17
Vďaka Jani a prosím Ťa, ešte stále platí, že www.socpoist.sk ? Lebo na tejto stránke mi stále vyhadzuje error a stránka sa nedá zobraziť. Všetky akékoľvek ostatné stránky mi fungujú len táto nie. Som z KE, prosím všetkých , tiež z KE , ktorým sa chce aby mi napísali či im funguje stránke. Aj keď oblasť by na to vplyv mať nemala.
Díky
Janka6685
20.09.05,10:19
Vďaka Jani a prosím Ťa, ešte stále platí, že www.socpoist.sk (http://www.socpoist.sk/) ? Lebo na tejto stránke mi stále vyhadzuje error a stránka sa nedá zobraziť. Všetky akékoľvek ostatné stránky mi fungujú len táto nie. Som z KE, prosím všetkých , tiež z KE , ktorým sa chce aby mi napísali či im funguje stránke. Aj keď oblasť by na to vplyv mať nemala.
Díky
Som tiež z KE. Vyťukala som www.socpoist.sk (http://www.socpoist.sk) a nabehla mi ich stránka úplne bez problémov.
Evaman
20.09.05,10:38
No to som z toho jeleň, veď som ani nastavenia žiadne nemenila, asik idem volať správcovi siete.
Janka6685
20.09.05,10:53
No to som z toho jeleň, veď som ani nastavenia žiadne nemenila, asik idem volať správcovi siete.
Skús zavolať a daj potom vedieť, čo ti povedali.
Evaman
20.09.05,11:20
No takže , ráno robili údržbu siete, zrejme tam niečo pošahali, už mi stránka socky nabehla, tak neviem kde bola chyba.
Ale už sa párkrát stalo, že ak robia údržbu siete , odpoja internet celkom a potom nás jednoducho zabudnú pripojiť a my čakáme ako takí .. Potom voláme , že čo sa deje, že pol dňa nejde internet a oni , že jáj, sme vás zabudli pripojiť. Alebo niečo prenastavia a potom tu behajú hore dolu a nevedia to zas spojazdniť. Hrôza a potom vraj plať za služby !!