Aprilia
12.01.10,12:28
SZČO ide zamestnať zamestnanca na dohodu o pracovnej činnosti(predaj áut).Musí mať spísaný dohľad s pracovným lekárom,urobiť mu školenie BOZP,zaplatiť vstupnú prehliadku,zápisník bezpečnosti?
jankadanka
19.01.10,14:06
Tiež by ma to zaujímalo. Sme s.r.o., bez zamestnancov, ale chceme prijať obchodného zástupcu na Dohodu o prac.činnosti. Ani nebude sedieť u nás, bude vlastne stále v teréne.
zeron
19.01.10,17:33
aj keď ide o iný pracovnoprávny vzťah ako pracovný pomer, v zmysle §224 a nasl. ZP sú zamestnanci (na základe dohôd o prácach vykonávaných mimo PP, kam patrí aj dohoda o pracovnej činnosti) povinní dodržiavať právne predpisy BOZP a musia byť s nimi riadne oboznámení zamestnávateľom, čiže rovnako ako zamestnanci na PP.
drobeceva
19.01.10,17:38
aj keď ide o iný pracovnoprávny vzťah ako pracovný pomer, v zmysle §224 a nasl. ZP sú zamestnanci (na základe dohôd o prácach vykonávaných mimo PP, kam patrí aj dohoda o pracovnej činnosti) povinní dodržiavať právne predpisy BOZP a musia byť s nimi riadne oboznámení zamestnávateľom, čiže rovnako ako zamestnanci na PP.
určite:)
aj keď beriem dohodárov, OBPák ich poučí. V prípade úrazu sa musíš preukázať, že aj dohodári boli oboznámení s predpismi
zuzach
25.01.10,08:15
mňa zaujíma pracovná zdravoná služba.. boli u nás v maloobchode na kontrole z hygieny a že musíme doložiť zmluvu s pracovnou zdravotnou službou, inak nám zatvoria obchod. máte s tým nejaké skúsenosti?
Kazu
25.01.10,08:50
mňa zaujíma pracovná zdravoná služba.. boli u nás v maloobchode na kontrole z hygieny a že musíme doložiť zmluvu s pracovnou zdravotnou službou, inak nám zatvoria obchod. máte s tým nejaké skúsenosti?

A koľko ľudí máte v tom maloobchode zamestnaných? Lebo čo si pamätám, hovorilo sa o povinnosti pri 19 zamestnancoch. Popozeraj tu na Porade, rozoberalo sa to tu veľmi podrobne.
zuzach
25.01.10,09:47
a to sa asi myslí trvalých + dohodárov,, dohormady určite 19 máme,,
len tak som započula, že tých firiem čo to robia je len pár a berú dosť pálky, prakticky za nič.
rybka7826
28.01.10,12:50
Ak má zamestnávateľ menej ako 19 zamestnancov, môže činnosť PZS vykonávať osoba, ktorá je v zmluvnom pomere s daným zamestnávateľom (teda osoba, ktorá má na to vzdelanie - to udáva zákon, spresňuje to). Len nájdite takú osobu - jednoduchšie je uzavrieť zmluvu s PZS, v rámci nej sa dá dohodnúť a presne vyšpecifikovať činnosť, ktorú bude pre Vás robiť.
Danielle369
28.01.10,18:55
Minulý rok som zaplatila za 3 zamestnancov 195,00 € a absolutne celý rok som nevidela nikoho z PZS..to myslím vážne
rybka7826
29.01.10,06:17
to by som sa na Vasom mieste stazovala, lebo raz rocne maju byt na prevadzke vykonane spolocne previerky spolu s BTS technikom.....to radsej zmente PZS
erzet
29.01.10,06:24
Minulý rok som zaplatila za 3 zamestnancov 195,00 € a absolutne celý rok som nevidela nikoho z PZS..to myslím vážne
Zrušiť s nimi zmluvu a vybrať novú PZS
jozopo25
29.01.10,12:23
to by som sa na Vasom mieste stazovala, lebo raz rocne maju byt na prevadzke vykonane spolocne previerky spolu s BTS technikom.....to radsej zmente PZS
raz za päť rokov v prevádzke do 19 zamestanancov a nerizikových cize 1. a 2. kategorie práce
rybka7826
29.01.10,14:15
raz za päť rokov v prevádzke do 19 zamestanancov a nerizikových cize 1. a 2. kategorie práce
nie celkom, podla 124/2006:
raz za 5r u zamestnavatela, ktoreho kod podla SKEC nie je uvedeny v prilohe c. 1 predmetneho zakona a ktory ma menej ako 19 zamestnancov (cize nie je uvedeny v prilohe a zaroven ma menej ako 19 zamestnancov) alebo ktory na odlucenom pracovisku zamestnava menej ako 19 zamestnancov.....dolezite su tie spojky "a" a "alebo"