Viera25
12.01.10,13:29
31.12.2009 sme skončili zamestnávanie na dohodu, nemáme iných zamestnancov, ako to oznámim Daň.úradu, na nejakom tlačive a dokedy?
Nutricia
12.01.10,12:33
v skratke napíšeš list s tým,že rušíš registráciu na dan zo závislej činnosti k 31.12.2009 nakolko nemáš žiadnych zamestnancov.

nezabudni ešte odovzdat prehlad za 4Q 2009 a hlásenie za rok 2009
Viera25
12.01.10,12:59
ďakujem
cloverdale
27.10.10,12:18
Dobrý deň, chcem sa iba uistiť, aké tlačivá a oznámenia je potrebné poslať na poisťovne a DÚ pri ukončení zamestnávania a začatí zamestnávania.
Pri začatí zamestnávania: SP: prihlásenie - RL FO + RL PO, ZP: prihláška zamestnancov, DÚ - zaregistrovanie sa pre potreby dane zo závislej činnosti (akou formou? je nejaké tlačivo?) Pri ukončení zamestnávania to isté iba s tým, že sú to odhlášky??? Ďakujem.
Llívia
27.10.10,12:25
Dobrý deň, chcem sa iba uistiť, aké tlačivá a oznámenia je potrebné poslať na poisťovne a DÚ pri ukončení zamestnávania a začatí zamestnávania.
Pri začatí zamestnávania: SP: prihlásenie - RL FO + RL PO, ZP: prihláška zamestnancov, DÚ - zaregistrovanie sa pre potreby dane zo závislej činnosti (akou formou? je nejaké tlačivo?) Pri ukončení zamestnávania to isté iba s tým, že sú to odhlášky??? Ďakujem.

Každá poisťovňa má svoje vlastné tlačivá - prihlášky.
Aj DÚ má tlačivo na prihlásenie dane zo závislej činnosti. Na odhlásenie DÚ nemá špeciálne tlačivo. Odhlásenie treba urobiť písomne - listom.
SSAndrea
06.02.13,15:54
Ak zamestnávateľ k 31.12.2012 ukončil všetky dohody /neboli žiadne pracovné zmluvy/, teda od 1.1.2013 už nemá žiadnych zamestnancov ani dohodárov. Je povinný vykonať dohodárom ročné zúčtovanie dane? Čo potom s preplatkami na dani, ktoré by určite vznikli. Ja som zamestnancom navrhla, že im spracujem Ačkové priznania, ale ma to zaujíma, že či je to vôbec možné. Ďakujem Andrea
Mila123
06.02.13,15:56
Ak zamestnávateľ k 31.12.2012 ukončil všetky dohody /neboli žiadne pracovné zmluvy/, teda od 1.1.2013 už nemá žiadnych zamestnancov ani dohodárov. Je povinný vykonať dohodárom ročné zúčtovanie dane? Čo potom s preplatkami na dani, ktoré by určite vznikli. Ja som zamestnancom navrhla, že im spracujem Ačkové priznania, ale ma to zaujíma, že či je to vôbec možné. Ďakujem Andrea

ak ZC o RZD požiadajú musí im ho vykonať....
a preplatky si požiada DU na vrátenie......